PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Installous'a Dikkat

SUNGUR
17-04-2009, 03:42
Değerli Arkadaşlar,

Uzun zamandır Installous adlı kırık yazılımları iPhone'a yüklememize yarayan bu aracı kullanmaktayım. Bugün, Installous'dan beejive adlı MSN,ICQ vb. sohbet yazılımlarını kullanmamıza yarayan yazılımı iPhone'uma yükledim. Gerekli kullanıcı adını ve şifreyi girdikten sonra ekranda siyahlık beliriverdi. Daha sonra ¨PC'den size bir ileti var.¨ benzerinde bir yazı yanıp sönmeye başladı. Tıkladığımda ise beni Youtube'dan bir şarkıya yönlendirdi. Şarkının başlığı ¨Senden bir şey çaldım.¨

Değerli Arkadaşlar, içgüdülerime güvenmeksizin, uzun zamandır kırık yazılımları yüklüyor ve bu yazılımlar aracılığıyla şifreli sayfalara giriş yapıyorum. Halbuki, bu yazılımları kıran insanların, bu yazılımlara ek kodlar yükleyerek benim kişisel bilgilerimi çalma olasılıklarının olduğunu hep görmezden geliyorum. Yaşamış olduğum bu durum, kulağıma küpe oldu. MSN kullanıcı adımı ve şifremi saflık derecesine varan bir davranışla kaybetmiş oldum. Bunun yanısıra, anlamam yaklaşık 10 dakikamı aldı. Dolayısıyla siz bu hataya düşmeyin isterim.

Benim başıma ilk defa böyle bir durum geliyor. iPhone'da bu şekilde korsanlığın yapılacağı hiç aklıma gelmezdi. Sonuç itibariyle Mac.OS yazılımlarında, korsanlık olasılıkları çok daha az. Ama yine de olabiliyormuş. Şifrelerinizi girmenizi gerektiren herhangi bir kırık yazılım yüklememenizi önemle tavsiye ederim. Installous vb. yazılımlara pek güvenmemenizi öneririm. Ne yazık ki, hiçbir şey ücretsiz değil. Bir yandan ücretsiz yazılım kullandığımıza inanırken diğer yandan da önemli bilgilerimizi kaybediyor olabilir. Her ne kadar beejive adlı yazılımı silip; iPhone'umu yeniden güncellediysem de hala içim rahat değil.

Bilgilerinize sunarım,

SUNGUR

sefas
17-04-2009, 10:06
cracklenmiş yazılımlar her zaman tehlikeli

Misafir.
17-04-2009, 10:23
jb yaptığınızda cihazınıza kötü niyetli kişiler giriş yapabilirler ve yolladığınız tüm mesajlar konuşmalarınız v.b. ellerine geçebilir bundan dolayı jb çok tehlikeli

Sylar
18-04-2009, 14:19
PC LOAD LETTER ise hata o tamamen BeejiveIM'i üreten firmadan kaynaklanıyor sizin kullandığınız yazılımın kaçak olduğunu algılamış tıklayınca da Youtube'da "I stole something" adlı bir videoya yönlendiriyordu. Buraya kadar her şey normal.
Ama şifrenizin çalınmasının bunla alakası yok, olsaydı benimki yüzlerce kez çalınmıştı. Ama bu tip bir güvenlik sıkıntısını hackulo.us sitesi fark etti. Bir güvenlik yazılımı yayınladı (ne kadar güvenli orası tartışılır). Hackulous Security'yi kurmanızı öneririm.

fantazi
18-04-2009, 16:46
palringo diğerlerinden daha güvenli olabilir gibi

SUNGUR
18-04-2009, 21:02
Bu konuya açıklık getirdiğiniz için size çok teşekkür ederim.

Saygılarımı arz ederim.

SUNGUR

BLaCKDeViL
19-04-2009, 00:11
author=Sylar link=topic=5843.msg34190#msg34190 date=1240053591]
PC LOAD LETTER ise hata o tamamen BeejiveIM'i üreten firmadan kaynaklanıyor sizin kullandığınız yazılımın kaçak olduğunu algılamış tıklayınca da Youtube'da "I stole something" adlı bir videoya yönlendiriyordu. Buraya kadar her şey normal.
Ama şifrenizin çalınmasının bunla alakası yok, olsaydı benimki yüzlerce kez çalınmıştı. Ama bu tip bir güvenlik sıkıntısını hackulo.us sitesi fark etti. Bir güvenlik yazılımı yayınladı (ne kadar güvenli orası tartışılır). Hackulous Security'yi kurmanızı öneririm.

onu nerde bulabilirim.. Hackuloda yok sanırım... Hangi kaynakta.. ?

Sylar
19-04-2009, 11:14
cydia.hackulo.us/ kaynağından kurabilirsiniz

darendeli
29-11-2010, 19:33
arkadaşlar bana yardımcı olurmusunuz cydia nasıl nerde yükliyevem

ilhan78
29-11-2010, 19:38
cihazınızı jailbreak yapmalısınız.