PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uygulama Sorunları 3Gs 4.3.x Telefon kilidi sorunu

yuxexes68
11-12-2011, 09:37
Merhaba,

Oğluma aldığım 3Gs telefonuna koyduğu "telefon tuş kilidi" nin şifresini unutup telefonu kullanılamaz hale getirmiş durumda. Telefon jb değil. Restore yapmak için bilgisayara bağladığımda itunes "önce şifreyi girmemi istiyor ve telefonu tanımıyor!". Forum konularında araştırdım jb'li telefonlarda sorunu halletmek mümkün görünüyor, fakat jb'siz telefonlar ile ilgili bir bilgiye rastlayamadım. Yardım ederseniz çok memnun olurum.

ygtgngr
11-12-2011, 09:54
1. iPhone bilgisayardan ayrıyken kapatın.

2.iPhone kapalıyken bilgisayara bağlayın tam bu sırada home tuşuna basılı tutun.

3. Connected to iTunes yazısını görene kadar home tuşuna basılı tutun.

4. iTunes u açın ve iPhone connected in Recovery Mode mesajını görün.

5. Daha sonra Summary menüsünden Restore u seçin.

İçindekiler silinecektir ama telefon kurtulacaktır...

yuxexes68
12-12-2011, 13:46
1. iPhone bilgisayardan ayrıyken kapatın.

2.iPhone kapalıyken bilgisayara bağlayın tam bu sırada home tuşuna basılı tutun.

3. Connected to iTunes yazısını görene kadar home tuşuna basılı tutun.

4. iTunes u açın ve iPhone connected in Recovery Mode mesajını görün.

5. Daha sonra Summary menüsünden Restore u seçin.

İçindekiler silinecektir ama telefon kurtulacaktır...

İlginize teşekkür ederim. Bahsettiğiniz yöntemi harfiyen yerine getirdim. fakat işleme başladığında 2 saat süre veriyor, sonrasında 6- 7 dakika sonra işlemi kesip yeniden şifre girilmesi gerektiği ile ilgili uyarı veriyor. Acaba öneriniz ne olabilir?

DeMo
13-12-2011, 18:57
Cihazı DFU moda alıp daha sonra bilgisayarınızdan shift tuşuna basılı tutarak iTunes'de restore butonuna basmanız ve bilgisayarınızdan yüklemek istediğiniz sürümü göstermeniz gerekiyor.

http://www.ikaynak.com/forum/21-genel-konular/13-dfu-moduna-manuel-olarak-girme.html

Bu durumda yüklemek istediğiniz sürümü öncelikle bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. Fakat şuan güncel sürüm 5.0.1 olduğu için bu sürüm haricinde hangi sürümü yüklemek isterseniz isteyin o sürüm için SHSH kaydınızın bulunması gerekiyor. Cihazınıza bu zaman kadar jailbreak yapılmadıysa ve TinyUmrella programı hiç kullanılmadıysa o halde hiç SHSH kaydınız yoktur. Bu durumda sadece 5.0.1 sürümünü yükleyebilirsiniz.

http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/17517-tinyumbrella-shsh-kayitlari-icin-guncel-surumleriyle-ve-bilgilendirmelerle.html

Restore sonrası cihaz içerisindeki tüm bilgilerin silineceğini de hatırlatmak isterim.

yuxexes68
16-12-2011, 03:39
Ok, bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim.