PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları Wi-Fi Sorunu - IP Çakışması (iPhone 4S)

ece_g
05-12-2011, 23:11
Merhaba arkadaşlar. Evde kablosuz internet kullanıyoruz ve 2 bilgisayar + 2 iPhone bağlanmak istiyor ama olmuyor.
Sadece benim Macim bağlanabiliyor-ip çakışması algılandı çıkıyor fakat bağlantı kopmuyor- diğer bilgisayar ve diğer 2 telefon bağlanamıyor. Sorun IP çakışması.

iPhonelarda IP değiştirme işlemi olabilir mi?
Bu Sorunu nasıl çözebilirim?

Şimdiden herkese teşekkürler...

DeDeLi
05-12-2011, 23:13
Merhaba arkadaşlar. Evde kablosuz internet kullanıyoruz ve 2 bilgisayar + 2 iPhone bağlanmak istiyor ama olmuyor.
Sadece benim Macim bağlanabiliyor-ip çakışması algılandı çıkıyor fakat bağlantı kopmuyor- diğer bilgisayar ve diğer 2 telefon bağlanamıyor. Sorun IP çakışması.

iPhonelarda IP değiştirme işlemi olabilir mi?
Bu Sorunu nasıl çözebilirim?

Şimdiden herkese teşekkürler...

Ayarlar Genel Sıfırla kısmından Ağ ayarlarını sıfırla yaparak sorunu aşmayı deneyebilirsiniz

ece_g
05-12-2011, 23:22
Ayarlar Genel Sıfırla kısmından Ağ ayarlarını sıfırla yaparak sorunu aşmayı deneyebilirsiniz

Sorun düzelmedi :/ Teşekkür ederim yinede :)
Başka önerisi olan var mıdır?
iPhonenun IPsi var mı?
Varsa bu değişebiliyor mu?

DeDeLi
05-12-2011, 23:38
Ayarlar > Wifi 'ye girin modem isminin sağ tarafında küçük ok var ona tıklayarak IP adreslerinde değişiklik yapabilirsiniz.

Modeme restart atmayıda deneyebilirsiniz

ece_g
05-12-2011, 23:50
Ayarlar > Wifi 'ye girin modem isminin sağ tarafında küçük ok var ona tıklayarak IP adreslerinde değişiklik yapabilirsiniz.

Modeme restart atmayıda deneyebilirsiniz

İki seçeneğide denedim. Diğer iki bilgisayarın ip adresini değiştirdim.
Modeme reset atınca bir dakikalığına internete giriyor sonra tekrar bağlantı kopuyor.