PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları 4.3.3 iphone 4 jailbreak yardım

erk1905
02-12-2011, 21:49
mrblar fransadan alındığını bildiğim iphone 4 16 gb telefonum var geveyli 4.3.3 version 4.10.01 baseband ben telefonumu jailbreak yapmak istiyorum nasıl yapabilirim ve jailbreakten sonra tekrar jailbreaksiz hale dönebilir miyim ? active kartım yok telefon sfr mobile kilitli ifatih programı ile 4.3.3 version ssh kaydı aldımm.

moshmec
02-12-2011, 22:11
mrblar fransadan alındığını bildiğim iphone 4 16 gb telefonum var geveyli 4.3.3 version 4.10.01 baseband ben telefonumu jailbreak yapmak istiyorum nasıl yapabilirim ve jailbreakten sonra tekrar jailbreaksiz hale dönebilir miyim ? active kartım yok telefon sfr mobile kilitli ifatih programı ile 4.3.3 version ssh kaydı aldımm.

Sizin öncelikli olarak Custom FW hazırlamanız gerekmektedir. Çünkü Gevey kullanıyorum demişsiniz ve cihazınızın basebandı update sırasında yükselirse ki 5.0 ile yükselecektir , GEVEY i kullanamazsınız yeni bir yazılımsal Unlock beklemek zorunda kalırsınız. Ama Custom Fw hazırlarsanız eğer basebandı yükseltmeden cihazı update edebilir ve istediğiniz zaman 4.3.3 e dönüp (SHSH kaydı aldım dediğiniz için ) JB li olarak yada JB siz olarak kullanabilirsiniz. Custom fw hazırlama sitede mevcuttur.

DeviLJoN
02-12-2011, 23:33
Sizin öncelikli olarak Custom FW hazırlamanız gerekmektedir. Çünkü Gevey kullanıyorum demişsiniz ve cihazınızın basebandı update sırasında yükselirse ki 5.0 ile yükselecektir , GEVEY i kullanamazsınız yeni bir yazılımsal Unlock beklemek zorunda kalırsınız. Ama Custom Fw hazırlarsanız eğer basebandı yükseltmeden cihazı update edebilir ve istediğiniz zaman 4.3.3 e dönüp (SHSH kaydı aldım dediğiniz için ) JB li olarak yada JB siz olarak kullanabilirsiniz. Custom fw hazırlama sitede mevcuttur.
arkadaş jb yapmak istiyor. sürüm yüklemek istemiyor.

moshmec
03-12-2011, 15:50
arkadaş jb yapmak istiyor. sürüm yüklemek istemiyor.
Haklısınız jailbreak yapmak istiyorda peki jailbreaki Redsnow ile yaparsa seçeceği 4.3.3 ipsw si orjinal olursa sizce basebandı yükselme ihtimali nedir ??????

DeviLJoN
03-12-2011, 16:55
Haklısınız jailbreak yapmak istiyorda peki jailbreaki Redsnow ile yaparsa seçeceği 4.3.3 ipsw si orjinal olursa sizce basebandı yükselme ihtimali nedir ??????
jailbreak yapınca basebandı yükselmez, düşmezde. Önemli olan sürüm atlarken basebandı korumak sim kilitli cihazlarda.

moshmec
03-12-2011, 23:51
Haklısınız da demek istediğim şu ipsw seçipte jailbreak yaparken bu seçtiğimiz ipsw dosyası orjinal olursa baseband ne olur (tabi seçilen ipsw versiyonunun orjinali baseband yükseltiyorsa diye demiştim.) . ?

DeMo
04-12-2011, 01:19
Merhaba,

Açtığınız konu, forum kurallarına aykırıdır. Lütfen kuralları okuyarak gerekli düzenlemeyi yapınız. Aksi takdirde bu durum ceza almanıza neden olacaktır.

Konularım Neden Silindi?

- Konu başlığı mesajınızla ilgili olmalıdır ve tamamı büyük harflerle yazılmamalıdır. Başlıklarında "Acil, yardım, lütfen..." vb. kelimeler bulunan konular silinir.

Ayrıca forumda herhangi bir ceza almamak için, lütfen buraya (http://www.ikaynak.com/forum/misc.php?do=showrules) tıklayarak diğer kuralları da dikkatlice okuyunuz.

İyi forumlar...

erk1905
05-12-2011, 17:29
sonuçta yapabilir miyim ? skıntı yaşar mıyım restore yaparken ?

DeMo
05-12-2011, 18:11
Uyarıya rağmen konu başlığı düzeltilmediği için konu kilitlenmiştir.