PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Timberland botun temizligi?

lore
01-12-2011, 16:02
Arkadaşlar içinizde timberland bot kullanan varmi?

Bu hafta ici cevahir deriden magazasindan aldim bir tane
Aldigim bot suet sari renkte. Cok cabuk kirleniyor..
Silgisi ve fircasinida aldim. Ama yinede ilk aldigimdaki kadar
Guzel durmuyor.
365 lira veripte boyle kotu durmasi insanin canini skyor.

Temizlemek icin bildiginiz baska yontemler
Varmi?

cguleken
01-12-2011, 16:41
hiçbir zaman ilk günkü kadar temiz ve aynı renkte olmayacak :( belki lostra salonlarına götürüp orda bakım yaptırabilirsiniz.Ama bu salonların kaliteli ve bilindik olanlarını seçiniz.

cguleken
01-12-2011, 16:42
ayrıca bunları giyerken yağmurdan önce! sprey sıkılması karda giyilmemesi ( kar lekesi fena bi illettir ) ayrıca kar ve yağmur suyunu kurutmak için kalorifer peteğinin veya soba yanına koyulmaması lazımdır.

Ogzhnozcn
01-12-2011, 17:18
Botun cinsine göre bakım kremi edinin ardından fırça ile daire şeklinde uygulayın özellikle akşam,sabaha kadar bırakın kurusun bot için en iyi temizlik şekli budur,diğer ayakkabılar ya da hertürlü ayakkabı için de extradan genel kullanılan spreylerden alabilisiniz

lore
01-12-2011, 17:27
Kar ve yagmur icin spreyini de aldim.
Oguzhan bahsettigin krem nasil birsey. Onu hic duymadim

Ogzhnozcn
01-12-2011, 17:54
Ben woly jel'i kullanıyorum yağlı nubuk modeli olan kremi şeffaf renkte spreyi de hertürlü türde kullanım için bunlar;

http://www.wolyturk.com/upload/52081eca10.jpg
http://www.wolyturk.com/upload/e362caccf3.jpg

lore
01-12-2011, 17:57
Eminonune yakin oturuyrm thtakalede bulurum
Herhalde bu dediklerini?

Ogzhnozcn
01-12-2011, 18:19
muhtemelen bulursunuz eğer olurda bulamazsanız Avm lere gidip ayakkabı mağazalarına bir bakın

ece_g
01-12-2011, 19:53
Benimde çok kötü bir görüntüdeydi. Gittim timberlandin kendi waxını aldın. Eve geldim bir bez parçası yardımıyla üstüne sürdüm. Sonra dışarı çıkmış yağmur yağıyordu. O yağmur yapdıkça bot daha bi güzelleşti :)
Yani wax + Yağmur botu süper yapıyor :)

lore
01-12-2011, 21:45
Benimde çok kötü bir görüntüdeydi. Gittim timberlandin kendi waxını aldın. Eve geldim bir bez parçası yardımıyla üstüne sürdüm. Sonra dışarı çıkmış yağmur yağıyordu. O yağmur yapdıkça bot daha bi güzelleşti :)
Yani wax + Yağmur botu süper yapıyor :)
Ece wax dedigin oguzhan arkadasin fotografini koyduklarindanmi?
Sprey aldim bugun magazadan baska bakim urunu olmadigini soylediler..

ece_g
01-12-2011, 22:12
Ece wax dedigin oguzhan arkadasin fotografini koyduklarindanmi?
Sprey aldim bugun magazadan baska bakim urunu olmadigini soylediler..

Hayır orjinal timberlandin wax'ı Ben timberlandin mağazasından aldım. Sende al ve dene bence ama çok sürme bezi iki parçağına iyice gerdir sonra waxa sür. Bu waxa sürülmüş bezi ilk başta denemek için botun arka kısımlarına uygula :)
Sonra yağmurda falan farkedersin çok güzel oluyor rengi :)

Not: Eğer istdaysan marmara forumda timberlandin kendi mağazası var

Dediğim wax bu:
http://global.rakuten.com/en/store/sworld/item/24-tin-98569/

kezman35
01-12-2011, 23:46
zeytinyagi sur, cillop gibi olur.

lore
02-12-2011, 02:06
Hayır orjinal timberlandin wax'ı Ben timberlandin mağazasından aldım. Sende al ve dene bence ama çok sürme bezi iki parçağına iyice gerdir sonra waxa sür. Bu waxa sürülmüş bezi ilk başta denemek için botun arka kısımlarına uygula :)
Sonra yağmurda falan farkedersin çok güzel oluyor rengi :)

Not: Eğer istdaysan marmara forumda timberlandin kendi mağazası var

Dediğim wax bu:
Rakuten: / / [YDKG Supplies Shoe Timberland WAXIMUM WAXED LEATHER PROTECTOR 98569 3OZ / wax leather protector Timberland vaccinia system Mumm-m - 3 oz Shoe Care- Shopping Japanese products from Japan (http://global.rakuten.com/en/store/sworld/item/24-tin-98569/)

İstdayim.. Tamam bunu deniycm cok tsk ederim yorumlar icin..

abutboyaci
02-12-2011, 10:53
ben sarı süet olanını 3 sene önce aldım. yağmurda çamurda karda giymedim. sadece kuru soğuk havalarda giydim. geçen sene sirkecide yürürken ayağım tramway raylarına takıldı ve botun ucu rayın arasına girerek makine yağı oldu. sapsarı ve tertemiz botun sağ ayak ucu bir anda makine yağı oldu. ıslak mendille sileyim derken daha da berbat ettim iyice yayıldı. bakırköyde lostra salonuna götürdüm. çok çok çok ince bir zımparayla o makine yağı olmuş yeri sildi ve ayakkabı eskisi gibi mükemmel oldu. tam bahara yaklaşmıştık. bir de bakım yaptı ayakkabıma ve bu sezon ayakkabını kaldır giyme ona bakım yaptım dedi. yani kısacası ayakkabınıza birşey olduğunda kendi başınıza uygulamayın. lostra salonuna gidip ayakkabıcıya bırakın. ayrıca bu gibi süet botlarınızı sezon bitiminde kutusuna koyup kaldırmadan önce mutlaka lostra salonunua gidip bakım yaptırın.

lore
02-12-2011, 11:34
Adi ustunde kardesim bot bu karda yagmurda
Giymeyeceksem ne ankami kaldi. ;)

abutboyaci
05-12-2011, 12:47
sarı ve süet olduğu için karda yağmurda giymedim. karda yağmurda siyah deri botlarımı giyiyorum.