PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iOS 5.1

diodes
29-11-2011, 21:44
bizler halen ios 5.0/5.0.1 sürümüne jailbreak beklerken apple aralık ayından ios 5.1 sürümünün beta versiyonunu yayınlayacak.

ipod touch'ın 1. neslini kullandığım zamanlar yayınlanan her yeni sürümün bir kaç gün içerisinde jailbreak rehberi çıkıyordu, şimdi ise çıkıp çıkmayacağı belli olmadığı halde aylarca bekliyoruz kim bilir jailbreak artık tükeniyor apple her çıkardığı yeni sürümde jailbreak dünyası bir adım daha geriliyor.

crazyman_2909
29-11-2011, 21:54
her çıkan sürümde bir öncekinin açığı kapanıyor çözümler azalmaya başlıyor dediğin gibi belkide jb bitecek ama bunun yerine başka bir yöntem çıkar
hack yapmayı önleyemezler :)

data112
29-11-2011, 22:21
Onlerler hacki rahatca sadece cesaret lazım... Jb yapılmasını engelleyen bir program yapsalar program aktifligini kaybedince jb olunca telefon bir daha hiçbirşeyinde acilamasa çöpe gitse... Cok memnun olurum
Böyle bir sistem gelse açık açık söylüyorum... Zaten Apple cok büyük ve vazgeçilmez bir firma bu dediğimi yapıp uygulamaları ucuzlatsalar daha iyi olur...
Programlar tamamen paralı sistem en iyisi olur bir de uygulamaların hepsini almasa AppStore a onun yerine kucuk eklentilerini cydia tarzı legal bir siteden yapsa cok iyi olur..

İnsanoğlunu bedavaya alıştırmak toplumu geriye goturmektir...
En iyisini yapiyor Apple...

ozyuksel
29-11-2011, 22:26
Onlerler hacki rahatca sadece cesaret lazım... Jb yapılmasını engelleyen bir program yapsalar program aktifligini kaybedince jb olunca telefon bir daha hiçbirşeyinde acilamasa çöpe gitse... Cok memnun olurum
Böyle bir sistem gelse açık açık söylüyorum... Zaten Apple cok büyük ve vazgeçilmez bir firma bu dediğimi yapıp uygulamaları ucuzlatsalar daha iyi olur...
Programlar tamamen paralı sistem en iyisi olur bir de uygulamaların hepsini almasa AppStore a onun yerine kucuk eklentilerini cydia tarzı legal bir siteden yapsa cok iyi olur..

Gözlerim yaşardı hocam , senin windows da kesin orjinaldir :)

Lonq
29-11-2011, 22:32

Dinsizin Hakkından İmansız gelir , DOSTUM asla unutma tabi bunu söylememin altında yazılımlar hakkında Türkiye olarak çok sıkıntılarımızın olmasıdır...

data112
29-11-2011, 22:32
Gözlerim yaşardı hocam , senin windows da kesin orjinaldir :)

Evet orjinal;)

diodes
29-11-2011, 22:34
adroid platformunun büyük bir oranı ücretsiz yani adroid toplumu gerimi götürüyor ?

bende dahil olmak üzere birçok kişinin apple cihazlarını satın almasındaki en büyük neden jailbreak açıkca ipad 2 jailbreak yapılamıyor olsa almazdım.appleda bunun farkında....

laheyl
29-11-2011, 22:34

bakin haklisiniz hersey keske legal olsa hersey guzel olsa hersey makul fiyatlara ucuza insanlarla bulusa ama adamlar su appstoreden kazancini acikladi dusun yaaa piyasa herkezin jb yapmasina ragmen milyonlarca dolar demek ki yapmayan insan satin alanda cok ama adamlar paraya doymuyor bu nedenle bizlerde bu sistemikullanabilmek adina bu islere basvuruyoruz bu suc bizim degil rejimin sistemin para para para tek suclu napolyon :))

data112
29-11-2011, 22:49
bakin haklisiniz hersey keske legal olsa hersey guzel olsa hersey makul fiyatlara ucuza insanlarla bulusa ama adamlar su appstoreden kazancini acikladi dusun yaaa piyasa herkezin jb yapmasina ragmen milyonlarca dolar demek ki yapmayan insan satin alanda cok ama adamlar paraya doymuyor bu nedenle bizlerde bu sistemikullanabilmek adina bu islere basvuruyoruz bu suc bizim degil rejimin sistemin para para para tek suclu napolyon :))

Doğru bir amac.. Doğru bir bakış acısı ama yanlış uygulama:)
Yorumunuzu beğendim dostum...
Demek istediğim sadece suçlu Apple değil bu konuda sadece bı de değiliz birçok faktör var evet...
Ama bu degistirilebilir diyorum.. Fiyatlar cok pahalı değil Oyunların bence 6dolar 10 tl.. İphoneye o parayı veren DVD kacak oyundan ucuz oyunu indirir bence haa cok pahalı uygulamalar var evet onun çaresini de Apple bulcak...
Yani başka bir deyiş legal ve ucuzluk...
Napolyon olmasa yine olucakti bu ama o dediğin de güzeldi ::)
Veya jb konusuna alternatifler bulunabilir...
Jb karşıtlığım var bir seviyede o da ucuz programlar ve oyunların Fred yüklenmesi ve Apple sistemi ile oynanmasının karsisindayim... Eklenti değil de sistem modifiye yani..
Haa 100$lik uygulamada var evet.. O da jb'yi haketmiş yani o ne Para

WaGrAnT
29-11-2011, 22:51
Özledim vallahi jb cihazımı bu hafta çıkmazsa jb 4.3.3'e geri dönmeyi düşünüyorum cydia'daki uygulamalar sonuçta app store'de yok istediği kadar ücretsiz olsun bence iphone'nin tadı jb'li olunca daha iyi çıkıyo..

laheyl
29-11-2011, 22:55
Doğru bir amac.. Doğru bir bakış acısı ama yanlış uygulama:)
Yorumunuzu beğendim dostum...
Demek istediğim sadece suçlu Apple değil bu konuda sadece bı de değiliz birçok faktör var evet...
Ama bu degistirilebilir diyorum.. Fiyatlar cok pahalı değil Oyunların bence 6dolar 10 tl.. İphoneye o parayı veren DVD kacak oyundan ucuz oyunu indirir bence haa cok pahalı uygulamalar var evet onun çaresini de Apple bulcak...
Yani başka bir deyiş legal ve ucuzluk...
Napolyon olmasa yine olucakti bu ama o dediğin de güzeldi ::)
Veya jb konusuna alternatifler bulunabilir...
Jb karşıtlığım var bir seviyede o da ucuz programlar ve oyunların Fred yüklenmesi ve Apple sistemi ile oynanmasının karsisindayim... Eklenti değil de sistem modifiye yani..
Haa 100$lik uygulamada var evet.. O da jb'yi haketmiş yani o ne Para

valla bunlar emin olun asla ve asla paraya doymazlar emin olun bu insanlar bu isin yurudugunu gordukleri icin bu isi nasil hallederizi dusunmenin yani sira bu isi yapan insanlari kendi bunyelerine alip yani bir nevi para vererek bunlari susturdu yani duzen yine napolyonculuk bilmem anlatabildimi ...

ben tom tom navi yukledim 99 cfh dunya paraaaaa

onun yerine diyorsun 6 dolar 10 tl biliyormusun hocam jb olan bir cihazda toplam kac dolarlik yukleme var bedava diye hereyi insanlar denemek istiyor ve deniyor buyuk bir download demek bu...

saygilar

cantuncok
29-11-2011, 23:20

Dostum bu kadar pahalı, lüks bir aygıt alıyorsun ve bir beklentin oluyor. iPhone daki applicationlar olmasa bu telefondan çok daha iyi donanımlı telefonlar mevcut. Dokunmatik ekranlar iphone u yakalamış durumda. ama hiçbirinin bu kadar kaliteli bir yazılımı ve app leri yok. ve bu app lere ulaşmak pahalı. ben ve benim gibi bir çok jb yaparak bu pahalı app lere ulaşan birçok kullanıcı bu erişim engellendiğinde eminim iphone un alternatiflerine yöneliceklerdir. ve emin ol apple firmasının zararınadır bu sınırlama. isteseler buna engel olurlardı çoktan. yazılımı yapan kişi hacker dan herzaman üstündür çünkü yazılımın herşeyini bilir. bir açık bırakmasalar jb mümkün olmazdı. bu bir strateji dir. eğer strateji değişcek ise kendi zararlarına. steve jobs bunu asla istemezdi. bu kadar komplex bi hale getirmene gerek yok bu app store işini. devlet meselesi değil. allahın yabancısının kazandığı para için endişelenmek bize düşmemeli

hitmachine16
29-11-2011, 23:45
adroid platformunun büyük bir oranı ücretsiz yani adroid toplumu gerimi götürüyor ?

bende dahil olmak üzere birçok kişinin apple cihazlarını satın almasındaki en büyük neden jailbreak açıkca ipad 2 jailbreak yapılamıyor olsa almazdım.appleda bunun farkında....
Katılıyorum. Ben de ipod touch almazdım jb diye birşey olmasaydı androide yönelirdim onda tüm uygulamalar bedava neredeyse. Ne biliyim galaxy s wifi falan alırdım hem gps ve radyo da olurdu.

laheyl
30-11-2011, 13:20
gercekten bende buna katiliyorum sonucta gercekten guzel cihazlar var ve iphone yakin baya sistem uretildi apple one cikaran kesinlikle app uygulamalari eger bunlara erisimde sorun yasanirsa appöe baya bir musteri kaybi yasar dun hatt okudugum bir yazida en vefali kullanici apple kullanicisi diye eski cihazini degisitrmek isteyen apple kullanicisi yine apple urun alma yolunda devam ediyor diye bunun nedeni uygulamalarinin gercekten cok kullanisli olmasi eee hepsine parada veremiyecegimiz icin jb kacinilmaz :))

yakup29
30-11-2011, 14:02
Senin paran var da verebiliyorsun vindows orj oyunlar vs.. Orjinal kimiside o paraları veremicek ama kullanacak bunun önune hiç kimse geçemez geçse bile satışı düşer burası amerika degil burası türkiye oradaki yaşam sıtandardı belli buradaki belli

şunuda söylemeden geçmeyeyim dünyada hack işiyle ugraşan ulkelerin en önde gidenlerindeniz

ozkan003
30-11-2011, 16:51
Birde tabi isin kul hakki bolumu var bunu da unutmamak lazim elimizden geldigi kadar kul hakkina girmeyelim sonuc bir uygulama en fazla 3-5$ kimse 5 tl ile yikilmaz! Ben jb yi sadece sbsetting, activator, ifile ve iblacklist icin yapiyorum.

Tapatalk ile dokunarak konustum

ATAKAN2009
30-11-2011, 18:03
açılan başlıkta 5.1 ıle ılgılı guncellemenın getırısı ne olur dıye baktım konu tamamen Jb kaymış....

neco1905
30-11-2011, 20:07
biçok insan zaten uygulamalar bedava inmese jb yapcagını sanmıyorum zaten ben bile ilk basta whatsapp gibi 1 dolarlık bi uygulamayı indirmek için jbyi bu siteden aratırıp yapmıstım
ama simdi görenler bu nasıl iphone lan diyo
yani bedava uygulama olmasa bi çok kişi jb işine girmez biçok kişi dediğim bana yaptıran arkadaslarım gidip telefoncuda parayla yaptıranlar falan yaptırmaz
bu sitedekiler benim gibiler yine cydia uygulamaları için yapar. yani sırf sbsettings için jb yapan adamlar tanıyorum
yinede bi uygulama misal tomtom hadi tomtom turkey 60 $ ama avrupada falan düşünsenize bi uygulama tomtom euro 100 $ simdi ben 3gs alcam bunu satıp üstüne 100 $ eklesem alırım güzel bi 3gs
ama bunu uygulamaya vermemi bekliyolar
düşürseler fiyatları zaten bu kadar jbye ragmen appstore dan kazanılan para ne kadar düşünün
ama bence jb bitsede zamanla bi yol bulunur kırılır apple bişey biliyosa kıranlarda bişey biliyo :D

data112
30-11-2011, 20:19
Birde tabi isin kul hakki bolumu var bunu da unutmamak lazim elimizden geldigi kadar kul hakkina girmeyelim sonuc bir uygulama en fazla 3-5$ kimse 5 tl ile yikilmaz! Ben jb yi sadece sbsetting, activator, ifile ve iblacklist icin yapiyorum.

Tapatalk ile dokunarak konustum
senin jb'ne sözüm yok arkadaşım :)

sbsetting, activator, ifile ve iblacklist gibi programların kullanılmasına bende katılıyorum..