PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çakma telefonun acı faturası ( Lutfen Herkez Okusun Okutsun...)

laheyl
29-11-2011, 19:18
Bunu bir yerde okudum ve sizinle paylasmak istedim cunku bircok kisi bu yontemem bas vuruyor konuyu dikkate alalim ....

Çakma Telefonun Acı Faturası

Çin işi “çakma” ceplerin neden ucuz olduğunu düşündünüz mü? Bu bahtsız adam da düşünmemişti.

Çakma telefonun acı faturası
Akıllı telefonları daha ucuza getirmek isteyenler ünlü markaların taklitlerine sık sık başvuruyor. Ancak bu taklit telefonlar çoğu zaman kullanıcıları yarı yolda bırakırken bazılarına daha da büyük zararlar veriyor. Hindistan’dan 25 yaşındaki Dhanji Damor da taklit telefonu hayatıyla ödeyenlerden biri.

Çin yapımı bir taklit telefonu, cihaz şardayken kullanmak isteyen Damor’u bu esnada elektrik çarpmış ve arkadaşları onu hastaneye yetiştirmeye çalışsa da hastaneye ulaştıklarında doktor, Damor’un öldüğünü ilan etmiş. Aslında Damor taklit telefonlar sonucunda hayatını kaybeden ilk kişi değil, 2010 yılında bir kadın da yine Çin yapımı bir telefon sonucu hayatını kaybetmişti.

Taklit telefonlar pek tabii fiyatlarıyla cazip görünebilir ancak ödenen bedeller böyle durumlarda çok ağır olabiliyor…

linuxp
29-11-2011, 21:51
sorun cihazların çinde üretilmiş olmasından değil ucuz malzeme kullanılmasından kaynaklanmaktadır.
iPhone da dahil olmak üzere birçok uluslararası marka telefon vb elektronik cihazlarda kullandıkları malzemelerin büyük bir çoğunluğunu çinden almakta yada cihazlarının üretimini tamaiyle çinde yaptırmaktadır. Uzakdoğu ucuz işgücü maliyeti nedeniyle teknoloji merkezi konumuna gelmiştir. Ayrıca geçen sene İtalya da bir iphone nun masa üzerinde dururken pilinin patlaması haberi de bu tarz olayların sadece ucuz cihazlarda değil büyük markalarda da yaşanabileceğini göstermektedir. Elbette ki ucuz markalarda başınıza bu tarz olayların gelme oranı çok daha yüksekt ancak sonuçta hepsi insan yapımı

laheyl
29-11-2011, 21:57
sorun cihazların çinde üretilmiş olmasından değil ucuz malzeme kullanılmasından kaynaklanmaktadır.
iPhone da dahil olmak üzere birçok uluslararası marka telefon vb elektronik cihazlarda kullandıkları malzemelerin büyük bir çoğunluğunu çinden almakta yada cihazlarının üretimini tamaiyle çinde yaptırmaktadır. Uzakdoğu ucuz işgücü maliyeti nedeniyle teknoloji merkezi konumuna gelmiştir. Ayrıca geçen sene İtalya da bir iphone nun masa üzerinde dururken pilinin patlaması haberi de bu tarz olayların sadece ucuz cihazlarda değil büyük markalarda da yaşanabileceğini göstermektedir. Elbette ki ucuz markalarda başınıza bu tarz olayların gelme oranı çok daha yüksekt ancak sonuçta hepsi insan yapımı

bu konuda editorun yazdigi yazimda cin isi yazmasi ucuz iscilik dir diye tahmin ediyorum kesinlikle butun firmlarinda cinden malzeme alip kullandigini biliyorum ..

her urunde bu tarz sorunlar yasaniyor ama genelde ucuz iscilik ve ucuz urun baya baya bir sorun yaratiyor ...

buna bende eminim sagdece kullanicilari uyarmak istedim konu ile ...

crazyman_2909
29-11-2011, 22:00
telefon şarzdayken elektrik çarpıp ölmesi biraz saçma geldi bana zaten adaptörden elek. çıktığında cihazına göre 3 ile 7 volt arasında değişiyor bu haber yalan olabilir yada başka bir şey olabilir
iphone larda ana kartları başka ülkelerde yapılıyor kasaları cin de takılıyor işçilik daha ucuz olduğu için benim bildiğim bu

laheyl
29-11-2011, 22:13
telefon şarzdayken elektrik çarpıp ölmesi biraz saçma geldi bana zaten adaptörden elek. çıktığında cihazına göre 3 ile 7 volt arasında değişiyor bu haber yalan olabilir yada başka bir şey olabilir
iphone larda ana kartları başka ülkelerde yapılıyor kasaları cin de takılıyor işçilik daha ucuz olduğu için benim bildiğim bu

acikcasi ucuz cakma telefonlarin zararini hepimiz biliyoruz kalite olarak baya dusuk en buyuk zarar gorulebilen cebimizedir yada bu tarz sonuclarda cana kadar geliyor ama sunu soylemek lagzim o olay nasil gerceklesti yani gercekten kac volt elektirik temas etti v.b seyler bunu bilmiyoruz ..

kesinlikle butun buyuk firmlar uzak doguda cinde butun islerini yaptiriyorlar ucuz iscilik haklisin...

cakma olabilir konu ama bunun baya bir ornegi var emin olun ...

ChuckBartowsKi
29-11-2011, 22:19
Ucuz mal = Çin mali

---
I am here: http://maps.google.com/maps?ll=38.690562,35.530035

CASUA
29-11-2011, 23:18
Ucuz mal = Çin mali

---
I am here: Google Maps (http://maps.google.com/maps?ll=38.690562,35.530035)

Ben senin gibi düşünmüyorum arkadasım,malesef türkiyeye giren Çin malları çok dandik,bir ürün düşünün yada bir parça düşünün,aynı ürün Çin 'de 10lirayada var 30 lirayada 100 lirayada yani Çin sana bunları sunmuş hangisini alırsan al diye,bizim ülkemiz daha ucuz olsun diye kalkıp 10 liralık ürünü getirirse tabiki Çin malları kötü deriz getirsinler bakalım 100 liralık ürünüde siz kaliteyi görün ,bu kalite sınıflandırması otomobil parçasından tutun herşeyde bu kalite var...

laheyl
30-11-2011, 00:22
Ben senin gibi düşünmüyorum arkadasım,malesef türkiyeye giren Çin malları çok dandik,bir ürün düşünün yada bir parça düşünün,aynı ürün Çin 'de 10lirayada var 30 lirayada 100 lirayada yani Çin sana bunları sunmuş hangisini alırsan al diye,bizim ülkemiz daha ucuz olsun diye kalkıp 10 liralık ürünü getirirse tabiki Çin malları kötü deriz getirsinler bakalım 100 liralık ürünüde siz kaliteyi görün ,bu kalite sınıflandırması otomobil parçasından tutun herşeyde bu kalite var...

aynen katiliyorum sana ve dedigin gibi yan sanayinin cakmaninda kalitelisi var buda kendi icinde kalite kalite ayriliyor bizim turkiyede bu urunleri baya baya dusuk seviyede olanlarini piyasaya suruylar buda cok zararli

neco1905
04-12-2011, 15:09
valla o italyada masada dururkenn yanan iphone 4e cok sasırmıstım olabilir her türlü ama çin malı almak bana zaten çok saçma geliyo kaliteli çin malı varsada biz görmedik türkiyede :D

NoveLL35
04-12-2011, 17:15
Adaptörden 5 veya 7 volt gibi küçük voltaj çıkıyor..telden çarpılması imkansız..adaptör içindeki trafo bozulsa hiç elektrik gelmez..bence yalan haber uydurma haber