PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iphone 4 ün üzerine 600 tl istediler.

dbmaster
25-11-2011, 16:19
cıhazım iphone 4 siyah 16gb martta alındı garantısı devam edıyor, bır tanıdık var dısarıdan gelme 4s cihazza sın kılıtsız ve pasaport kayıtlı kutusunda kullanılmamıs, benım cıhazın uzerıne 600 tl ıstıyor ? sizce ne yapmalıyım ???

Ogzhnozcn
25-11-2011, 16:28
Gayet normal bir değer biçmiş,karar sizin istiyorsanız alın,yanlış bir seçim yapmış olmazsınız bence gayet mantıklı direk takas imkanı sunmuş size gidip 4s alsaydınız elinizde 4 kalırdı satma vs.bu problemlerle uğraşmanıza gerek kalmaz.

DeMo
25-11-2011, 16:34
Aradaki fark makul tamam ama ben, henüz alalı bir sene olmamış ve haliyle bir seneden daha fazla garantisi olan cihazımı verip garantisiz bir cihaz almam. Fakat 600 TL bana dokunmaz cihazı yenilemiş olurum diyorsan takdir senin tabi.

GSbagcilAR
25-11-2011, 20:07
Şimdi Buaradaki Karar Senin Ne Yapacağına Kararı Sen vereceksin Pasaport kayıtlı İse üste 450 TL Normal Benim Düşüncem.

Kibirden Uzakdurki Kazanan Sen Olasin.

tumoli
25-11-2011, 20:23
bencede 450 500 tl normal

Mentor
25-11-2011, 20:28
garantılı telefon verılıp garantısız telefon alınırmı hocam bı sorun olsa ne yapacaksın bıde bunu dusun

DeviLJoN
25-11-2011, 21:24
üstüne 600 tl çok, sen garantili cihaz veriyorsun. O ise garantisiz. En fazla üstüne 350 tl, en az ise 300 tl bunun üstünü vermek; sadece zarar.. Cihazınızın piyasası 1400 tl ve üstü, 1750 tl başlayan 4s var şuan piyasada. Kayıtlı ve kayıtsızı göre fiyat değişir.

RacKulA
25-11-2011, 23:31
üstüne 600 tl çok, sen garantili cihaz veriyorsun. O ise garantisiz. En fazla üstüne 350 tl, en az ise 300 tl bunun üstünü vermek; sadece zarar.. Cihazınızın piyasası 1400 tl ve üstü, 1750 tl başlayan 4s var şuan piyasada. Kayıtlı ve kayıtsızı göre fiyat değişir.

ustad 1750 tl olanlar guvenilir mi? ben de almayi dusunuyorum cunku inanilmaz heves ettim.. ya da nelere dikkat etmek lazim? kadikoyde 2-3 dukkanda var gozukuyor.

DeviLJoN
26-11-2011, 01:58
ustad 1750 tl olanlar guvenilir mi? ben de almayi dusunuyorum cunku inanilmaz heves ettim.. ya da nelere dikkat etmek lazim? kadikoyde 2-3 dukkanda var gozukuyor.
Ülkemizde piyasa aslında çok kötü dolandırıcı ve yüksek kara yapanlar var. Benim tavsiyem; telefoncudan alın ve telefoncu garantisi isteyin(kayıtlı olsun). İki; Elden satanlardan kayıtsız cihaz alın, çünkü satan bazıları ucuza pasaport buluyor ve o pasaportlarda sorun çıkıyor. Birçok öyle ortada kalan gördüm.Pasaport kayıdını da çevrenizden tanıdıklarınıza yaptırınız, sorun çıkmaması için. Fiyatlar şuan baktım 1650 tl var i4s sim free. Şuan ki fiyatlar güzel. zaten cihaz 650 dolar amerika ve kanada fiyatı sim free olarak.

RacKulA
26-11-2011, 08:46
Ülkemizde piyasa aslında çok kötü dolandırıcı ve yüksek kara yapanlar var. Benim tavsiyem; telefoncudan alın ve telefoncu garantisi isteyin(kayıtlı olsun). İki; Elden satanlardan kayıtsız cihaz alın, çünkü satan bazıları ucuza pasaport buluyor ve o pasaportlarda sorun çıkıyor. Birçok öyle ortada kalan gördüm.Pasaport kayıdını da çevrenizden tanıdıklarınıza yaptırınız, sorun çıkmaması için. Fiyatlar şuan baktım 1650 tl var i4s sim free. Şuan ki fiyatlar güzel. zaten cihaz 650 dolar amerika ve kanada fiyatı sim free olarak.

ilginiz için teşekkürler, bugün kadıköye gidecem, 2 tane dükkanda vardı sahibindene baktığımda bi gidip araştırayım bakayım.
dükkanlardan biri ben pasaport kaydı yapmıyorum tanıdığınız birine yaptırın canınız yanmasın dedi (sizin de belirttiğiniz gibi), o da hoşuma gitti açıkçası dürüst gibime geldi.
fiyatlar normal diyorsanız bir sıkıntı yaşamam diye düşünüyorum, o kadar para vereceğim için tereddütlüyüm baya malum :)

borsa53
26-11-2011, 09:50
mrb konuyu dagıtmadan yurt dişindan gelen tel sim free ve Pasaport kayıtlı İse bu teli aynı turkıyeden alinmiş gibi jb vs gibi işlemlerı yapabilirmıyım ? şimdiden tşkler

RacKulA
26-11-2011, 12:14
mrb konuyu dagıtmadan yurt dişindan gelen tel sim free ve Pasaport kayıtlı İse bu teli aynı turkıyeden alinmiş gibi jb vs gibi işlemlerı yapabilirmıyım ? şimdiden tşkler

kesinlikle yapabilirsiniz, sim free ise hele hiç sıkıntı yok versiyon yükseltmede vs.
ben 3g kullanıyorum sim free değildi, eziyet çektim yıllarca [gl=12.gif] yok versiyon çıksın unlockunu bekle falan [:(]

DeviLJoN
26-11-2011, 12:43
ilginiz için teşekkürler, bugün kadıköye gidecem, 2 tane dükkanda vardı sahibindene baktığımda bi gidip araştırayım bakayım.
dükkanlardan biri ben pasaport kaydı yapmıyorum tanıdığınız birine yaptırın canınız yanmasın dedi (sizin de belirttiğiniz gibi), o da hoşuma gitti açıkçası dürüst gibime geldi.
fiyatlar normal diyorsanız bir sıkıntı yaşamam diye düşünüyorum, o kadar para vereceğim için tereddütlüyüm baya malum :)
İsterseniz biraz daha bekleyiniz. Beklemenin kimseye zararı olmaz. Hem biraz daha analiz yapmış olursunuz.

RacKulA
26-11-2011, 14:28
İsterseniz biraz daha bekleyiniz. Beklemenin kimseye zararı olmaz. Hem biraz daha analiz yapmış olursunuz.

pasaportuna kayıt yaptırabileceğim birini de buldum o yüzden hızlı karar vermem lazım. 2-3 dükkana bakarım içime sinmez ise almam zaten.

RacKulA
26-11-2011, 20:21
arkadaslar kadikoyde bir dukkandan aliyorum 1775 tl icime sindi acikcasi.
jelatin tirtikli, imei no ve designed by apple california assembled in china yazisi kutuda mevcut, faturasi da var hatta isvicre apple storedan, pzt beyaz inci bende ins :)
darisi cok isteyenlerin basina [&:]

DeviLJoN
27-11-2011, 00:33
jelatin tirtikli, imei no ve designed by apple california assembled in china yazisi kutuda mevcut, faturasi da var hatta isvicre apple storedan, pzt beyaz inci bende ins :)
hayırlı olsun şimdiden size..

RacKulA
27-11-2011, 09:31
hayırlı olsun şimdiden size..

tesekkur ederim [:)]

dbmaster
03-12-2011, 04:39
şu an ıcın takastan vaz gectım sankı fıyatlar yavastan dusuyor gıbı

kvcog
03-12-2011, 09:41

Fiyati cok yuksek piyasa 1650tl

hedehodo5
03-12-2011, 10:27
üsenmemissin her kelimenin ilk hafini büyük yazmissin, nerde ögreniyorsunuz bu türkceyi allah askina?

Şimdi Buaradaki Karar Senin Ne Yapacağına Kararı Sen vereceksin Pasaport kayıtlı İse üste 450 TL Normal Benim Düşüncem.

Kibirden Uzakdurki Kazanan Sen Olasin.

Ogzhnozcn
03-12-2011, 10:42
üsenmemissin her kelimenin ilk hafini büyük yazmissin, nerde ögreniyorsunuz bu türkceyi allah askina?

Bu sizi ne derece bağlar ? TDK başkanı falanmısınız ya da başka birşey herşeyi küçük görmek,dalga geçmek gibi bir özelliğiniz var biraz mütevazi olmanızı tavsiye ederim burası bir forum herşeyle dalga geçme,küçümseme yeri değil.

tinanoglu
03-12-2011, 11:43
Adam haklı.

dbmaster
21-12-2011, 13:22
4 lerden midem bulandı habıre agrıza vs. 3gs aldım 600 e sorunsuz kullanıyorum, ama maalesef shsh kaydı yok genpa cıkıslı garantısı devam edıyor, 5.0.1 yuklu tethered jb ıel kullanjyorum sadece sarja dıkkat etmek gereklı... Apple ın en saglam telefonu 3 serısi. 4 te cok agrıza yasadım 4s de dusunmuyorum 5 olabılır cıkarsa...

Serdar ÇELEBİ
21-12-2011, 17:33
4 de yasanan arzayı cok merak ediyorum etrafımda 10 kişi kullanıyor 1 yıldan beri bu aletleri bozan daha pek rastlanmadı anca yere düşer parçalanır su kaçar vs.

ChuckBartowsKi
21-12-2011, 17:36
iPhone 4 iPhone serisinin tek sorunsuz ve en güzel cihazıdır .. :) Benim iPhone 4'e 250 TL verirsen 4S açılmamış veririz dediler yok dedim gerek yok :) 5 e kadar yolu var.

alsatapple
21-12-2011, 20:34
iPhone 4 iPhone serisinin tek sorunsuz ve en güzel cihazıdır .. :) Benim iPhone 4'e 250 TL verirsen 4S açılmamış veririz dediler yok dedim gerek yok :) 5 e kadar yolu var.

İlginç!!!

dbmaster
22-12-2011, 03:16
valla 6 ayda 4 son olarakda yolladım 5 kez servıse gıttı home tusu calısmıyor ahıze gıdık hoparlor gıdık mıkrafon gıdıp 3g edge yok kulaklık cıkısından ses gelmıyor kulanklıga 5 kez gıttı degısmeden geldı home tusu yapılamadı bıle o sekılde sattım ve lanet ettım ... tırkıyede verılen garantıler bıle yalan sahtekarlık. 4 serısı benım ıcın bıttı 5 cıktıgında alacagım... ayrıca cıhaz yere degıl koltuga bıle dusmedı hıc

alsatapple
22-12-2011, 18:26
İngiltere Apple Store ufak bir arıza olunca yenisi ile değiştiriyorlar. Birkaç arkadasım yeniledi telefonlarını, tecrübe ile sabit yani. Alıp tamir etme olayı yok yani.

krizalit
23-12-2011, 03:33
son iki kelime biraz agir olmus sanki evet bazi aksakliklar butun memleketlerde vardir duzelmesi sabir ve zaman ister..son sozleriniz yanlis olmus derim ben ;(

melkar55
06-01-2012, 20:19
Ben ve çocuklarım Iphone4 kullanıyoruz 1 yıldır hiç bir sorun çıkmadı ,biz yok JB yapalım yok şunu yüklüyelim derken ufak tefek marazlar çıkıyor oda sadece programlarda makinede hiç sorun çıkmadı Kanadadan oğlan usd.650.- almış eder 1200-1300 tl 1,750,-/1,800.- satılması normaldir fazlası bence etmez.
4S e gerek yok ancak jb yapılırsa düşünülebilir.