PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları Orta tuş problemi

Whoppie
24-11-2011, 19:21
merabalar bugün sabah iphoneumda bir sorun çıktı. Ekranı kilitledikten 5 dk sonra falan orta tuşa basılmıyolar orta tuşa basılmadığı için kilidi açamıyorum kilit tuşuna da basamıyorum iphoneun ışıklarının gelmesi için. Normal telefonu kullanırken ve telefonu kitleyince 4-5 dk geçmeden bu tuşlara bastığımda algılayabiliyor telefon sizce bu sorun yazılımdan mı donanımdan mı kaynaklanıyor ve çözümü için napmam gerek telefon 3gs ve son sürüm süklü

crazyman_2909
24-11-2011, 21:20
Backup Alıp Restore Edip Deneyebilirsin Yazılımsal Olabilir

SaTuSa
24-11-2011, 23:53
Sorun donanimsal olsa en azindan sadece birisinde problem olurdu, siz ne home, ne de power tusuna basabiliyorum diyorsunuz. Ayrica donanimsal olsa surekli bu hatayi yapar, yani power tusuna basarak kilitleme imkani da vermez, ya da cihaz acikken home tusuna bastiginizda tepki vermez. Bu haliyle yazilimsal oldugunu dusunmek zorunda kaliyoruz. Backup alin ve kenarda tutun o backup dosyasini, yeni surumu tekrar atarken yeni cihaz olarak tanimlayin denemek icin, cunku sorun yazilima bagliysa backup ile tekrar etme ihtimali de var.

Tabii restore islemleri icin gerekenleri siz biliyorsunuzdur, cihaz simkilitliyse vs gibi durumlari bunlar icin uzun uzadiya yazmamin geregi yok.

Yazilimsal olarak duzelmezse bu isten anlayan bir servise sorun tespiti yaptirin maliyetini ve hangi parcayi degistirmeleri gerektigini ogrenin.

Whoppie
25-11-2011, 19:07
dediğiniz işlemi yaptım backup aldım yüklemedim de backupu yeni telefon olarak kurdum ama aynı sorun devam ediyor. şurası da ilginç şarjdayken bu sorun çıkmıyo bu yüzden donanımsal olduğunu düşünüyorum. zaten telefon servisten geldikten sonra bu sorun ortaya çıktı ses tuşunu ve açma kapama tuşu düşürdüğüm için çalışmıyordu ve servise verdim komple değiştirdiler sanırım onu yaparken böyle bir hata ortaya çıktı neyse bakalım bir daha vericem servise