PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iPhone 4S'in Pil Sorunu !

Ogzhnozcn
24-11-2011, 17:32
http://www.veteknoloji.com/resimler/haberler/20111124011606_pil.jpg

iPhone 4S'in pil sorunu yazılımsal mı?

Apple'ın bir türlü çözemediği iPhone 4S'in pil sorununun altından bakın ne çıktı...

iPhone 4S'de güncellemelere rağmen henüz çözülemeyen pil sorunu, yazılımsal bir sorun mu, yoksa bazı iPhone 4S'lerin donanımsal sorunu mu var? ZDNet'in testi bu sorunun cevabını veriyor.

ZDNet, biri pilin çabuk tükenmesi sorununa sahip, biri ise pil sorununa sahip olmayan iki cebi bir araya getirerek sınamış. İki cep de iOS 5.0.1 çalıştırıyormuş ve AT&T üzerindeymiş. Bu durumda iki cebin de pili aynı şekilde tüketmesi gerekiyor, peki niye biri daha hızlı tüketiyor?

Testi yapan geliştirici, bunun donanımsal bir sorun olup olmadığını anlamak için telefonları yedekleyip fabrika ayarlarına döndürmüş. Ardından yedekleri telefonların yerini değiştirerek geri yüklemiş. Bunun üzerine pil sorunu olmayan cebte pil sorunları baş göstermeye başlamış, sorunlu cebin ise sorunları ortadan kalkmış.

Bu testin sonuçlarına göre pil sorununun, donanımsal bir sorun olmadığı ortaya çıkıyor. Yani Apple'ın bu sorunu yazılımsal onarması mümkün.
Kaynak:veteknoloji.com

Hypnosee
24-11-2011, 17:37
Beğenmiyorsanız almayın !

DeDeLi
24-11-2011, 17:39
Beğenmiyorsanız almayın !

Bu mesaja anlam veremedim ? Kime gitsin bu mesaj yani kim üstüne alınsın ?

Hypnosee
24-11-2011, 19:29
Bu mesaja anlam veremedim ? Kime gitsin bu mesaj yani kim üstüne alınsın ?
Bu tür yazıları yazan editörlere kullanan kullanıyor eğer cihazı beğenmiyorlarsa almasınlar sürekli bir kusur arıyorlar. Ayrıca iPhone 4S'te pil sorunuda olduğunada inanmıyorum. Hem iPad 2 hemde iPhone 3GS kullanıyorum iPad 2 yeni olabilir ama iPhone 3GS için başta yetersiz diye versiyon düşürmüştüm ama şimdi sorunsuz gidiyor.

DeDeLi
24-11-2011, 19:33
Bu tür yazıları yazan editörlere kullanan kullanıyor eğer cihazı beğenmiyorlarsa almasınlar sürekli bir kusur arıyorlar. Ayrıca iPhone 4S'te pil sorunuda olduğunada inanmıyorum. Hem iPad 2 hemde iPhone 3GS kullanıyorum iPad 2 yeni olabilir ama iPhone 3GS için başta yetersiz diye versiyon düşürmüştüm ama şimdi sorunsuz gidiyor.

iPhone 4S kullandınız mı bilmiyorum ama Apple tarafından da kabul edilen bir pil sorunu var..İşin ilginç olan tarafı bu her iPhone 4S te yok.Kimilerinde IOS 5.0.1 de düzeldi kimilerinde daha da arttı bu sorun ki şu anda jailbreak mevcut değil ona ragmen kullanım süresi çok az iPhone 4S te. Burada cihazı kötüleyen bir haber görmüyorum ben aksine cihazı daha iyileştirmek için yapılan çalışmalardan birisi diye düşünüyorum...

Hypnosee
24-11-2011, 19:50
iPhone 4S kullandınız mı bilmiyorum ama Apple tarafından da kabul edilen bir pil sorunu var..İşin ilginç olan tarafı bu her iPhone 4S te yok.Kimilerinde IOS 5.0.1 de düzeldi kimilerinde daha da arttı bu sorun ki şu anda jailbreak mevcut değil ona ragmen kullanım süresi çok az iPhone 4S te. Burada cihazı kötüleyen bir haber görmüyorum ben aksine cihazı daha iyileştirmek için yapılan çalışmalardan birisi diye düşünüyorum...
(Burada cihazı kötüleyen bir haber görmüyorum) derken haklısınız yanlış haber altına oldu ama bu konuda bir çok yazı var sinirlerimi bozan noktada bu

laheyl
26-11-2011, 17:37
(Burada cihazı kötüleyen bir haber görmüyorum) derken haklısınız yanlış haber altına oldu ama bu konuda bir çok yazı var sinirlerimi bozan noktada bu

ustat bak sen konuyu karistirdin herhalde burda gercektenn kotu birsey yok hemde okuduysan eger iyi bir sekilde burda sorunun nerde olabilicegi uzerine insanlara bir bilgi veriliyor yani simdi sen diyorsun 3gs kullaniyorum bende 4 kullaniyorum ama son zamanlarda benim de cihazimin pili cok hizli bitmeye basladi bende bu konuda sorun yasiyorum ama sunuda biliyorum bunun tek sebebi uygulamalar applenin uygulamadan kaynakli pil sorununa cozum bulmasi gerekiyor bu cihazlar sonsuzluk uzerine yaratilmis bu nedenle pil sorunu asilmali bence bu konuda pil sorunu uzerine aydinlatici bir arastirma bilgisi

fas535
09-02-2012, 20:03
acaip bi pil sorunu var ya 2 gündür bende daha öncesnde 4 vardı simdi 4s var ama cok cabk bitior ya :S bise de yapmıorm:S

Ogzhnozcn
09-02-2012, 20:13
acaip bi pil sorunu var ya 2 gündür bende daha öncesnde 4 vardı simdi 4s var ama cok cabk bitior ya :S bise de yapmıorm:S

Maalesef yapicak birsey yok burdan size klasik tavsiyeleri yapabilirim ancak siz yine de brigtness'i dengede tutun

cantuncok
09-02-2012, 20:18
pil sorunu olup olmadığını nereden anlarız? ben ipod touch iphone 3gs ve iphone 4s kullandım. 3 ünün de pili 1 günde bitiyor. 1 günden fazla giden iphone var mı? tabi devamlı 3g açık, bildirimler, konum servisleri gibi araçlar açık ve telefon gün boyunca devamlı kullanılıyor mesaj, konuşma, internet, oyun tarzında. Sizce normal mi bir gün dayanması? Bunun ölçüsü nedir?

Ogzhnozcn
09-02-2012, 20:22
pil sorunu olup olmadığını nereden anlarız? ben ipod touch iphone 3gs ve iphone 4s kullandım. 3 ünün de pili 1 günde bitiyor. 1 günden fazla giden iphone var mı? tabi devamlı 3g açık, bildirimler, konum servisleri gibi araçlar açık ve telefon gün boyunca devamlı kullanılıyor mesaj, konuşma, internet, oyun tarzında. Sizce normal mi bir gün dayanması? Bunun ölçüsü nedir?

Tabi bu degerler bircok seye gore degisir,her %1 lik azalmanin suresini olcun orn: ipad de 5 dakikada %1 eksiliyor ki buda yaklasik 8 saat eder parlaklik ortadan biraz fazla,bildirimler acik,internet acik son zamanlarda daha az gibi gidiyor