PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları iPhone 4 genel sorunlu mu?

ewrener
11-11-2011, 12:26
Arkadaslar uzun bir hikayem var:) ilk ip 4 ümü alır almaz 4.3.3 jb yapmıştım ve kullandıktan 1 hafta sonra telefon durup dururken kapandı ve açılmadı . İnternetten araştırdım home+power a basım uzun süre sonra açıldı ama o günden sonra telefonun bataryasında ani düşüşler olmaya başladı sonra bu dertten kurtulmak için ios 5 e yükselttim ona rağmen bataryadaki ani düşüşler düzelmedi ben de teleservice verdim ve telefonu değiştirdiler . Şansıma yeni gelen iPhone 4.3.3 fw yüklü geldi ve ben hemen yine jb yaptım . Ne tesaduftur ki tam bir hafta sonra telefon tıpkı ilk ip4 um gibi kapandı ve aynı sekilde home power yapıp actım ve yine telefonda bataryada ani düşüşler olmaya başladı moralim bozuldu. Durup durup % 3-5 arası aniden düşüyor.. Telefonum su anda untethered jb li. Sizce jb den feragat edip ios5 e yukselteyimmi sırf sorun giderildi mı giderilmedi mı diye. Yoksa idare edip bu sekilde kullanayimmi teli?

nadir3391
11-11-2011, 13:25
kullandığın şarj aleti orjinal mi? ondan kaynaklı olabilir..ya da şarj ettiğin yerdeki elektrik aşırı yüklüyor olabilir..2 telefonda aynı sorun varsa bunları bir kontrol et bence..

Tra4nce
11-11-2011, 22:02
KVK beyaz 4 kullaniyorum iOS5 kullaniyorum 1 aydir sorunsuz batarya 2 gun rahat gidiyor. 3G full acikken... :)

ewrener
11-11-2011, 22:22
hocam sorun orda işte ben 4.3.3 jb kullanıyorum ara ara şarj takılı kalıyo bazen de birden dusuyo genel sarj iyi gidiyo yani 1.5 gün bekleme suresi ve 5.5 saate yakın oyun 3g wifi uygulama karısık kullanabiliyorum. sadece bazen birden %3-4 dusuyor bazen de 10 dakika düşmüyor.

Tra4nce
11-11-2011, 22:24
Bende zamaninda 3GS vardi 4.1 versiyonda cihaza 1o dakkada bir saate bakmak istedigimde %1 pil dusuyordu. 4.3.3 yaptim cihaz duzeldi :)
Sizin sorun tam olarak nerde anlamadim 4.3.3 versiyon iyidir ama 4 de iyi degil galiba :D

hocam sorun orda işte ben 4.3.3 jb kullanıyorum ara ara şarj takılı kalıyo bazen de birden dusuyo genel sarj iyi gidiyo yani 1.5 gün bekleme suresi ve 5.5 saate yakın oyun 3g wifi uygulama karısık kullanabiliyorum. sadece bazen birden %3-4 dusuyor bazen de 10 dakika düşmüyor.

ewrener
11-11-2011, 22:33
Bende zamaninda 3GS vardi 4.1 versiyonda cihaza 1o dakkada bir saate bakmak istedigimde %1 pil dusuyordu. 4.3.3 yaptim cihaz duzeldi :)
Sizin sorun tam olarak nerde anlamadim 4.3.3 versiyon iyidir ama 4 de iyi degil galiba :D

hocam ikinci ip4 üm ikisinde de aynı problemi yasadım. jb oncesi bi sorun yoktu ama jbden sonra telefon bi kapandı acılmadı sonra home+power la actım o gunden sonra pil bazen 15 dakika takılı kalıyo kullanım süresinde hiç düşmüyo %100 deyken mesela 15 dakika oyun oynayabiliyorum bazen de hiç kullanmamama ragmen % 2 -3 birden düşüyo.. ios 5 e gecmek istemiyorum tekrar garantiye de gondermek istemiyorum napıcamı sasırdım walla:)

EzeL
12-11-2011, 11:25
ip4 o kadar sorunlu değil ama ilk seri anten sorunuyla birlikte baya problemliydi ama guncellmeler ile mükemmel oldu.