PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Metallica'nın sevdiği oyun

xewor3g
12-04-2009, 22:41
Metallica için bu oyunun yeri çok farklı.

MP3 paylaşımına açtığı savaşla tanınan Metallica için bu oyunun yeri diğerlerinden çok farklı...

Dünyanın en popüler müzik oyunlarının başında yer alan Guitar Hero, Metallica'nın da desteğini arkasına alarak oyuncu kitlesini her geçen biraz daha genişletiyor.

Metallica ekibinden Lars Ulrich, Guitar Hero'nun geçen yılın Nisan ayında karşılarına geldiğini ve bu oyuna olumlu yönde yaklaştığını dile getirdi. Yeni albümleri 'Death Magnetic'i Guitar Hero ile birlikte de satışa sunan Metallica, böylelikle daha genç yaştaki kişilerin de Metallica'yı tanımasına imkan sağlamayı planlıyor ve böylece Guitar Hero'yu oynayacak olan gençlerin kendi gruplarını daha kolay bir şekilde tanımasını arzu ediyor.

Ancak Ulrich'e göre Guitar Hero'nun bir başka faydası daha var. Çocukların gitar çalmayı öğrenmek yerine Guitar Hero sayesinde doğrudan gitar üzerinde nasıl şarkı söylenebileceğini öğrenebileceklerini belirten Ulrich, Guitar Hero'dan kendi adına oldukça umutlu.

http://www.veteknoloji.com/resimler/haberler/20090412083943_20090322111425.jpg

Kaynak: Veteknoloji.com

fantazi
15-04-2009, 14:07
hehe bide gerçek akor bassak gitar çalmayı öğreticek [gl=12.gif]

blablabla
15-04-2009, 14:12
nfs serilerini yada cod serilerini sevcek halleri yok ya :D başlığı görünce direk aklıma guitar hero geldi zaten

Sylar
15-04-2009, 20:55
ben de seviyorum ama iphone versiyonunu [8D]
Guitar Rock Tour tavsiye ederim linki uygulama arşivinde var.

fantazi
15-04-2009, 22:19
ya şu 1.1.4 teki gibi kendi şarkılarımızı seçme olsa mükemmel olur unforgivenlar,breadfan,it's electric,die die my darling. vs vs süper olur [gl=12.gif]

james_kad
15-04-2009, 22:22
Ya ne anlıyosunuz şü gürültüden bilmiyorum. Güzelim türkülerimiz varken.

xewor3g
15-04-2009, 23:00
author=james_kad link=topic=5763.msg33955#msg33955 date=1239823339]

Hiç yani.

blablabla
15-04-2009, 23:13
author=james_kad link=topic=5763.msg33955#msg33955 date=1239823339]

valla hocam yıllardır metal müzik dinlerim..bu tarzdaki havayı hiçbir tarzda yakalayamadım...yakalayamamda bu saatten sora

Sylar
16-04-2009, 00:13
nothing else matters diyorum başka da bişi demiyorum....

xewor3g
16-04-2009, 00:15
author=Sylar link=topic=5763.msg33988#msg33988 date=1239830031]
nothing else matters diyorum başka da bişi demiyorum....

De hocam de. Disposable Heros de, Blackened de, Ride The Lightning de.

fantazi
16-04-2009, 15:33
de hocam de all nightmare long,that was just your life,judas kiss,unforgiven 3 ne istiyosan de [gl=12.gif]

james_kad
16-04-2009, 19:31
ya bırakın arkadaşlar bu işleri. rock müzikmiş metal müzikmiş. ülkemizi bölmeye başlayan, gençliğimizi ülkemizden nefret ettiren şey metal müziğin ta kendisi.

fantazi
16-04-2009, 19:51
ya şimdi tek taraflı tabi bakmamamız lazım mesela bi rock bara gitsen oturupta sivasın yollarına söyliycek değilsin ama bi cafeye gidincede metallica söyliycek değilsin .serdar ortaç söylersin falan filan.yerine göre her müziği dinliyorum ben hoşuma giderse türküde dinlerim.metallica,acdc,guns n roses yanısıra sezen aksu,candan erçetin,tarkan bile dinliyorum yani [;)]

james_kad
16-04-2009, 19:57
tamam güzel diyosun da yine de dinlememek lazım. sadece türkü dinlemek lazım. pop da dinlememek lazım. türküyü de az dinlemek lazım. sen şimdi bi de kitar çalıyosundur. çalmamak lazım. sonra ateş yakıyosunuz sahillerde, güzelim kumsal kül oluyo pislik doluyo. yapmamak lazım.

(çok saçmalamamak lazım [8D])

fantazi
16-04-2009, 19:59
gitarda çalıyoruz.da arkadaş ortamı kurup çalıp içmek lazım.çok dağıtmamak başkalarına sataşmamak lazım [gl=12.gif]

xewor3g
17-04-2009, 00:09
Biraz şarkı söylemek lazım avaz avaz. [:D]

james_kad
17-04-2009, 12:26
evet ama türkü de sölemek lazım.

Catalepsis
09-05-2009, 11:40
author=james_kad link=topic=5763.msg34032#msg34032 date=1239899509]
ya bırakın arkadaşlar bu işleri. rock müzikmiş metal müzikmiş. ülkemizi bölmeye başlayan, gençliğimizi ülkemizden nefret ettiren şey metal müziğin ta kendisi.

Aa ama olmadı hocam..Darıldım..

james_kad
09-05-2009, 11:46
author=Catalepsis link=topic=5763.msg36288#msg36288 date=1241858403]
Aa ama olmadı hocam..Darıldım..

Darılmak yok. Yanlışsa yanlış de.

Catalepsis
09-05-2009, 11:57
Bu tür şeyler görecelidir,o sebeple bence yanlış diyebilirim sadece:)

Neden mi?Şöyle ufakça anlatayım.Öncelikle belirtmek isterim,ben 5 senedir çeşitli metal gruplarında(ki bunlar kanlı organlı death metalinden tut satanizmle suçlanan black metal türlerine kadar uzanan bir yelpazedir) vokallik yaptım.Yani şimdiden uzaktan gören insan olarak konuşmadığımı belirtmek isterim ki,yazdıklarım ciddiye alınsın.Senin yabancı özentiliğiyle suçladığınız kaşına gözüne garip şeyler yapan,ilginç görüntüler içinde ahlaksızlığın dibine vurmuş ergenlerden en az senin kadar nefret ediyoruz.Bu insanları birer metal müzik dinleyicisinden çok karakterini oturtamamış,kiilik ve popülarite peşinde olan zavallılar olarak nitelendiriyoruz.Bu söylediğin insanlar bir gün kendilerini emo akımına kaptırıp anasına babasına asi olan,öbür gün iste black metal diye dolaşıp Allah'a küfreden karaktersizlerdir.Onlarla bizi aynı kefeye koyup böyle bir açıklama yapman beni üzdü.Sokakta gördüğün her dantelli siyah elbise giyen ergeni lütfen metal müzik temsilcisi zannetme.

Türkü-Tsm olayına gelirsek,elbette biz de dinliyoruz,tabiki rakı masasında kafa sallamıyoruz:)Hatta bazı ünlü yabancı metal gruplarının Zeki Müren hastası olduklarını biliyor muydun?

Lütfen onları bizimle karıştırma.Onları biz de sokakta gördüğümüzde gülüyoruz,sen de öyle yapmaya devam et:)

james_kad
09-05-2009, 12:15
Benim anlamadığım böle resmen böğürüyosunuz black metal mi ne işte o tür şarkılarda. ya diyorum saygı duyayım, gençdirler heves ediyolar, bıkarlar sonra, bağırmaktan boğazları acır fln. Ama nerde? Rakçı olunca saçlar uzıcak, sakalar belirsiz bir şekle bürüncek illa. Homeless lardan farkı yok o tiplerin.(düzgün bi şekilde top sakal fln asla olmaz, illa asimetrik olcak, alkolik olunacak bi de. alkol almayan da rakçı olamaz). küpe olcak 20-30 tane. vücut delik deşik olmazsa rakçı olunamaz. siyah ve kırmızı en cok sevilen renler olcak. her şarkı kan ile ilgili olcak. ölüm işlenecek konusunda (death metal ya). Klavye en bas si'den bastıracak vs vs. Arkadaşlar kendinize gelin. Yazık ve ayıp oluyo!

Catalepsis
09-05-2009, 12:22
Böğürme denen brutal ve scream vokal bir sanattır diyeceğim,saçma olacak ama öyle aslında:)Bu işi profosyonel yapan herkes bilir ki,bu tarz bir vokal yapabilmek için önce clean vokalinizin çok kuvvetli olması gereklidir.Ama imaj konusunun abartılması konusunda tabiki de haklısın.Ben bu tarz aşırı abartıkları tekrardan karaktersizlik olarak nitelendireceğim.

Sonuç olarak:Metal ve Rock müzikte bir türdür,bir karşıtlıktır.Burada mühim olan,bilinçli yapılmasıdır:)

james_kad
09-05-2009, 14:26
Ben kopmle karşıyım o tür şeylere. Sanat dediğiniz şey kin nefret içeriyorsa, bence sanat değildir. Nefreti geçtim, elinden gelse herkesi öldürmeye meyilli bir ortam hazırlama sanatı denebilir yani. Bilinçli yapılıyorsa da bu cinayettir, katliamdır.

Catalepsis
10-05-2009, 03:33
Metalin böyle bir ortam hazırlamaya niyeti yok,bu niyeti şarkı sözlerini yada sahne şovlarını yanlış anlayanlar hatta algılamayanlar açığa vuruyor.

james_kad
10-05-2009, 19:06
Peki kan neyi temsil ediyor? Gözlerden, dudaklardan ya da vücudun bilumum bölgelerinden oluk oluk akan kan, her metal ya da death kliplerinde, dünya barışını mı hedefliyor? Sevgiyi kardeşliği mi empze ediyor çaktırmadan? Ya da biz mi anlamıyoruz !?

Catalepsis
10-05-2009, 19:11
Bazı sosyal mesajları insanlara aktarabilmek için çarpıcı öğeler kullanmak şart,kanda bunun bir parçası elbette.Örneğin savaşın vahşetini anlatırken metal kötü tarafı temsil edip insanlara yer yer korku yer yer şeytan imgesiyle kanı birleştirerek ufak bir ilüzyon yaratır ve insanlara kötü olanı görüp caymalarını söyler.

james_kad
10-05-2009, 19:19
Sahnede civcivleri parçalamak da direkt olarak aşk belirtileri olmalı.

Catalepsis
10-05-2009, 19:26
Şu meşhur Ozzy hurafesi:)

Olayın aslı:
Ozzy sahnede kafası güzelken bir hayranı tarafından atılan yarasayı oyuncak sanarak ağzıyla kafasını koparmıştır.Sonra da direk kuduz aşısı olmaya gitmiştir.Akabinde de coşkun metalci arkadaşlarımız tarafından yok yarasaları kopardı yok civcivleri s.kti diye bir sürü efsane çıkartılmıştır.

james_kad
10-05-2009, 19:40
yarasayla civciv zaten nerdeyse aynı hayvanlar. civcivlerin parçalanma görüntüleri youtube a ait montaj ölese. ok geçelim onu. bu arada metal müziğin bu kdr iyi niyetli oldugunu bilmioydum! insanlara kötü olanı görüp caymalarını söyler demişsin ya! herneyse, popçuları dışlama, repçileri lanetleme, türkücülerle alay etme, arabeskçileri elinden gelse öbü dünyaya gönderme vb gibi şeylere de bi açıklık getirelim madem elimiz değdi??

Catalepsis
10-05-2009, 19:44
Bahsettiğim gibi,bunları yapanların beyinlerini kuşa aktarsak kuş ters uçar.Bunları o özentiler ve kişilik arayanlar yapıyor,bizler değil.

james_kad
10-05-2009, 20:08
Öyleyse muhabbet yavaş yavaş sonlansın. Kardeş olalım. Barışçıl falan olalım. Ne bilim insanları falan sevelim. Tabi civcivleri de. Diğer hayvanlar da sevilmeli. Nesli tükenenler korunmalı gibi şeyler. Umarız bu konudan herkes payına düşeni almıştır.

Catalepsis
10-05-2009, 20:10
Evet kesinlikle,james_kad ile karşılıklı parodi şeklinde yaptığımız bu tartışmadan-oyundan umarım herkes payını almıştır:)

james_kad
10-05-2009, 20:20
Starring:

Catalepsis
james_kad

Soundtrack:

Metallica

Yapımda ve yayında emeği geçen herkese ve iKaynak ailesine yardımlarından dolayı teşekkürü borç biliriz. Hatta teşekkür ederiz. Ettik bile.

[color=blue][size=7pt]iKaynak TEAM..

THE END