PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları iPod Touch Firmware Sorunu

RootLife
29-10-2011, 23:49
Merhaba arkadaslar gecen yegenim geldi ziyarete burada kucuk kardesim yanlis sifre gire gire bloke etmis.

İnternetten arastirma yapip bikac yontem denedim.
Apple.com uzerinden İpod 4.1 - 4.3 isimli surumunu indirdim.

Jailbreak yaptim. İtunes shift+restore ile geri yuklemeyi denedim.direk indirdigim jbsiz surumle denedim.

İtuneste cesitli hata kodlari aldim. 3194 2003 2005 vs. Vs.
Umbrella isimle programda tts serveri baslattim oyle denedim ituneste hatasiz devam etti etti etti ama hic bitmedi :) geri yukleme ypiliyor yazsinda takilip kaliyodu.

Neyse snowbrezze miydi o programla denedim yine tik yok yukle cubugu bi sure sonra takilip kaliyodu.

Neyse iFaith ile denedim (shsh kaydi almak icin bu kayit olmadan degismiyomus surum)"waiting for ipod touch" diye yazip yazip takiliyodu acip kapatiyodum ipodu sonraki secenege geciyodu. Oyle boyle enson "detecting ios" ta takilip kaliyodu.

Acaba bu sorunu nasil cozerim?
Surumu sordum yigene 4.3 miydi neydi diyor oda tam bilmiyor.
Shsh kaydi yok
Sorun sadece sifreden kaynaklaniyor.
Format atinca hersey gidiyomus gitsin yedegi mevcutmus.

DeDeLi
29-10-2011, 23:53
Merhaba arkadaslar gecen yegenim geldi ziyarete burada kucuk kardesim yanlis sifre gire gire bloke etmis.

İnternetten arastirma yapip bikac yontem denedim.
Apple.com uzerinden İpod 4.1 - 4.3 isimli surumunu indirdim.

Jailbreak yaptim. İtunes shift+restore ile geri yuklemeyi denedim.direk indirdigim jbsiz surumle denedim.

İtuneste cesitli hata kodlari aldim. 3194 2003 2005 vs. Vs.
Umbrella isimle programda tts serveri baslattim oyle denedim ituneste hatasiz devam etti etti etti ama hic bitmedi :) geri yukleme ypiliyor yazsinda takilip kaliyodu.

Neyse snowbrezze miydi o programla denedim yine tik yok yukle cubugu bi sure sonra takilip kaliyodu.

Neyse iFaith ile denedim (shsh kaydi almak icin bu kayit olmadan degismiyomus surum)"waiting for ipod touch" diye yazip yazip takiliyodu acip kapatiyodum ipodu sonraki secenege geciyodu. Oyle boyle enson "detecting ios" ta takilip kaliyodu.

Acaba bu sorunu nasil cozerim?
Surumu sordum yigene 4.3 miydi neydi diyor oda tam bilmiyor.
Shsh kaydi yok
Sorun sadece sifreden kaynaklaniyor.
Format atinca hersey gidiyomus gitsin yedegi mevcutmus.

Öncelikle shsh kaydınız yoksa IOS 5.0 versiyonu dışında başka bir versiyon yükleyemezsiniz cihaza.IOS 5 yüklemek istiyorsanız yardımcı olalım ya da shsh kaydınızın oldugu versiyonu söyleyin ona göre yardımcı olalım.Şu anda eski versiyonlar için shsh kaydı alamazsınız

RootLife
30-10-2011, 00:34
İos5 in diger surumlerden bi eksigi falan varmi.?
jailbreak cycida falan yapiliyomu
Kusurabakmayin tam bilmiyorum

DeDeLi
30-10-2011, 00:46
İos5 in diger surumlerden bi eksigi falan varmi.?
jailbreak cycida falan yapiliyomu
Kusurabakmayin tam bilmiyorum

Tethered jailbreak var jailbreak ve unlock konusundan bakabilirsiniz.IOS 5 diğer sürümlere göre bence daha iyi ama tabi untethered JB mevcut degil henuz

RootLife
30-10-2011, 01:08
Peki bu cihaza nasil yukleyecegim ios5i ilk mesajd yazdigim gibi bi cok yol denedim yardimci olursaniz sevinirim

DeDeLi
30-10-2011, 01:12
Cihazınıza uygun IOS 5 i indiriyorsunuz.
C:\Windows\System32\drivers\etc dizinine girip hosts dosyasını notedefteri olarak açıyorsunuz #127.0.0.1 gs.apple.com ve ya 74.208.10.249 gs.apple.com IP lerinden hangisi varsa siliyorsunuz ikiside varsa ikisinide silin son satırda oluyor bu IP ler eğer yoksa kapatıp çıkın varsa ve sildiyseniz bilgisayarı yeniden başlatın.
Daha sonra iTunes üzerinden shift + restore basarak indirdiğiniz Fw yi yükleyebilirsiniz

RootLife
30-10-2011, 16:52
Cihazınıza uygun IOS 5 i indiriyorsunuz.
C:\Windows\System32\drivers\etc dizinine girip hosts dosyasını notedefteri olarak açıyorsunuz #127.0.0.1 gs.apple.com ve ya 74.208.10.249 gs.apple.com IP lerinden hangisi varsa siliyorsunuz ikiside varsa ikisinide silin son satırda oluyor bu IP ler eğer yoksa kapatıp çıkın varsa ve sildiyseniz bilgisayarı yeniden başlatın.
Daha sonra iTunes üzerinden shift + restore basarak indirdiğiniz Fw yi yükleyebilirsiniz
Hocam http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/30761-ios-5-0-tethered-jailbreak-redsn0w0-9-9b7-semi-tethered-yontemi-iceride.html konudaki fw yi indirdim.
dediğiniz gibi hosts dosyasına baktım dediğiniz ipler falan yoktu itunes üzerinden shift+restore yaptım "2005" hatası aldım

RootLife
30-10-2011, 20:16
Yardim edbilecek kimse yokmu arkadaslar

RootLife
31-10-2011, 13:33
2005 hatasını aştım şimdide "14" hatası alıyorum yükleme çubugu yarıda kesilip bu hatayı veriyor her defasında...