PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları tethered jailbreak sonrası elmada kaldı,jailbreak işlemiyle açılmıyor

furki95
29-10-2011, 21:57
5.0 sürümlü iphone 4üm var.jailbreak yapmıştım.şarjı bitti ve kapandı.15 dk falan şarj ettikten sonra bilgisayara bağladım.ve konudaki jailbreak işlemini 11. adımdan sonra yapın diyor ancak yapmak için telefonu kapamak gerekiyor ve bende home+power yapıp kapıyorum ama 2 sn sonra yeniden açılıyor telefon ve elmada kalıyor.yani kapatıp just boot yapamıyorum.biri lütfen yardım etsin
ve itunes u açınca restore et te çıkmıyor...

IPeder
29-10-2011, 22:03
DFU moda alamıyorsunuz demekki.Çözüm;
Redsn0w > Extras > Sellect İPSW > iOS 5 Orjinal fw'yi gösteriyoruz > Just Boot a basıyoruz > DFU Moda alıyoruz.DFU Moda alma işlemini aşşağıya yazıyorum.
Cihazın üstündeki Power tuşuna 3 saniye basıyoruz,
Üstteki Power tusunu bırakmadan birde Home tuşuna aynı anda 10 saniye basıyoruz,
Ve üstteki Power tuşunu bırakarak sadece Home tuşuna 15 saniye basıyoruz.

furki95
29-10-2011, 22:06
hayır sorun dfu ya alamamak değil.dfu ya alma işlemlerinden önce telefonu kapayın diyor ya.bende kapatmak için home+power yapıyorum.ama daha next demeden yeniden açılıyor

furki95
29-10-2011, 22:09
kapatmaya gerek yokmuş ama önce kapatın diyordu.elmada kapanıp açılırken kapatmaya gerek yokmuş bunu not olarak ekleseler iyi olacak.yoksa dfu mod ta yanlış yapmıyıcağıma eminim...

IPeder
29-10-2011, 22:11
Hayır arkadaşım sen yanlış anlamışsın.Telefonu kapamak filan gerekmiyor.Redsn0w > Extras > Sellect İPSW > iOS 5 Orjinal fw'yi gösteriyoruz > Just Boot a basıyoruz > Bunları yaptıktan sonra next çıkıyor.Bu next DFU Moda almadan önceki son next.Next'e bastıktan sonra telefonu kapamadan DFU moda alıyoruz.Ve tethered işlemi gerçekleşiyor.