PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iphone 3GS ios 5.0 güncelledim telefon aktivasyon ekranından ileri gitmiyor çözümü

ORIDION
28-10-2011, 02:12
varmı acaba çözümü yoksa telefon elim de mi patladı

nadir3391
28-10-2011, 06:42
http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/30761-ios-5-0-tethered-jailbreak-redsn0w0-9-9b7-semi-tethered-yontemi-iceride.html bu konuya bak..

76buqra76
18-11-2011, 16:12
merhaba arkadaşlar.benimde iphonemle ilgili bi sorunum var.iphone 4 üme 5.0 ı yükledim bi sıkıntı olmadı.iphone 3gs mede 5.0 güncellemesi yapdım geldiğim son nokda aktive sorunu.cihaz yurt dışı anladığım kadarıyla..ve en önemliside rehberim onuda bi şekilde kurtarmam gerekiyo.çok araşdırdım ama bi netice alamadım.anlıyan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim..

DeMo
18-11-2011, 17:15
Sürüm yükseltme işlemini iTunes'de Shift+Restore yoluyla yaptıysanız cihazdaki tüm bilgileri silinmiştir. Eğer iTunes'de daha önce bu cihaz için alınmış bir backup varsa geri yükleyerek rehberi kurtarabilirsiniz. Eğer ki sürüm yükseltme işlemini iTunes'de update butonunu kullanarak yaptıysanız bilgileriniz duruyordur. En azından rehber yerindedir.

Aktivasyon için gerekli sim kartınız elinizde mevcut değilse bu adımı Redsn0w ile jailbreak yaparak aşabilirsiniz. ( http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/30761-ios-5-0-5-0-1-tethered-jailbreak-redsn0w0-9-9b8-semi-tethered-yontemi-iceride.html ) Jailbreak sırasında Install Cydia ile beraber Deactivate seçeneğini de seçmeniz gerekiyor.

Yukarıda da bahsettiğim gibi eğer siz shift+restore ile işlemi yaptıysanız cihazda hiçbir bilginiz olmayacaktır. iTunes'de cihazının üzerinde mouse ile sağ tuş yaparak Yedekten geri yükle seçeneğini seçerek daha önce alınmış bir yedeği geri yükleyebilirsiniz. Tabi eğer alınmış bir yedek varsa...

Sorunlarınız bununla da bitmeyecek. Çünkü cihazın sim kilitli olduğu için artık unlock probleminiz de olacaktır. Baseband sürümü hakkında bilgi verirseniz o konuda da sizi yönlendirebiliriz.

ozaner
30-12-2011, 11:47
Selamlar.
Hocam aynı sıkıntı bendede var. Müdürümün yurtdışından getirdiği telefon çalışır haldeydi. Sim kart takılı değildi ama 4.1 sürümünde çalışır haldeydi. Bende iTunes'a bağlayıp bir kaç uygulama yükleyecektim. Güncelleme istedi. Güncelle dedim direk. Telefon şimdi aktive edilmiyor. Aktivasyon ekranında kalıyor. Sim kart taktım yine aktif edilmiyor. Yani telefon kullanıma açılmamışken dediğiniz işlemi yapsam telefon açılır hale gelir mi ? Telefon Çinden geldi. Çinde Turkcell sim kart takıp arama yapılmış.

DeMo
30-12-2011, 18:12
Sim kartı taktıktan sonra iTunes'i açıyor musunuz ? Etkinleştirme için bu şarttır.

Eğer buna rağmen olmuyorsa anlaşılan cihaz sim kilitli imiş ve yazılımsal olarak unlock yapılmış. Siz ise son sürümü yükleyerek baseband sürümünün yükselmesine ve sim kilidin yeniden aktif duruma gelmesine sebep olmuşsunuz. Bu durumda yapabileceğiniz tek şey ipad basebandına geçiş yapmaktır.

Redsn0w 0.9.10b3 ile jailbreak yaparken Install Cydia ile beraber Install iPad Baseband seçeneğini de seçmeniz gerekiyor. Bu şekilde cihazın baseband sürümü yazılımsal olarak unlock yapılabilen bir sürüme getirmiş olursunuz. Sonrasında Cydia'dan ultrasn0w yapamasını yükleyip restart yaparsanız cihaz tekrar unlock olur. Fakat bu baseband sürümünü yüklediğiniz zaman cihazın GPS modülü çalışmayacaktır ve bu baseband'dan geri dönme şansınız da yok. Yani bir çözüm bulunabilir mi bilmiyorum ama çözüm bulunana kadar GPS'i kullanmayacağınızı bilmeniz gerekir.

Sim kilitli cihaz Çin'de iken Turkcell hatla nasıl kullanılmış anlayamadım ama herhalde cihaz orada unlock yapılmıştır. Yok cihazı sıfır almasına rağmen direkt Turkcell hat ile çalıştı ise o zaman sim kilitli olmayabilir diyeceğim ama eğer öyle olsaydı şuan aktivasyon ekranında kalmamanız gerekirdi. Peki cihaz Çin'den geldiğin de jailbreak'li miydi ?

ozaner
31-12-2011, 01:39
Hocam şu anda sorun halloldu. Cihaz geldiğinde sim kilidi kırılmış ve JB'li haldeydi. Ben update ettikten sonra ilk başta aktifleştirme sunucusuna bağlanamıyor hatası aldım. Daha sonra birşeyler yaptım. YouTube'daki bir video'dan faydalanarak. Aktifleştirme ekranına geldiğimde bu sefer sim kilidi sıkıntısıyla karşılaştım. Onuda başka forumlardan faydalanarak aktivasyon istemeyecek bir şekilde kurdum. Şu anda 5.0.1 JB'li ve simkilitsiz halde çalışıyor.