PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları iphone nin sim kilitmi deilmi?

eeea
24-10-2011, 15:13
Sim kilitli mi değil mi nasıl öğreniriz arkradslar.ios5 e gececem ama arakdsın bırı sim kilitli ise unlock yapamamıycagımı syledı.? Yardın edin pls

NOT: MODEL KIMSINDA (MC134KN) YAZIYOR....

GKTG
24-10-2011, 15:30
Bunu anlamanın en basit yolu herhangi bir sim kartın yerleştirilmesidir. Eğer cihaz operatörü rahatlıkla bulup yansıtıyorsa sim kilitsiz, tam tersi yani simi takınca uzun süre boyunca servis yok veya searching diyorsa sim kilitlidir.

eeea
24-10-2011, 15:37
Bunu anlamanın en basit yolu herhangi bir sim kartın yerleştirilmesidir. Eğer cihaz operatörü rahatlıkla bulup yansıtıyorsa sim kilitsiz, tam tersi yani simi takınca uzun süre boyunca servis yok veya searching diyorsa sim kilitlidir.

HATTIIM vodafone SIM TAKTIGIMDA HEMEN BULUYOR.BULMASI 1 SN KADAR SURUYOR.TURKCELL DE DE AYNI BU SEKILDE.4.1 YUKLU JB LI.SENCE NE YAPIM IOS 5 GECIMMMI?

GKTG
24-10-2011, 16:03
Cİhazınız sim kilitsiz görünüyor. iOS 5'e geçmenizde sakınca yok fakat 4.1 deki gibi jb yok iOS 5 için.

eeea
24-10-2011, 16:07
cihazınız sim kilitsiz görünüyor. Ios 5'e geçmenizde sakınca yok fakat 4.1 deki gibi jb yok ios 5 için.

çok tesekkür ederim.peki ıos5 tavısye edıyormsunuz

GKTG
24-10-2011, 16:34
Evet, özellikleri gereği tavsiye ederim. Ama jb yapma taraftarıysanız şu an aynı sürümünüzde kalmanızı ve iOS 5 iin tam bir jb yani untethered jb çıkmasını bekleyin derim.

eeea
24-10-2011, 16:45
evet, özellikleri gereği tavsiye ederim. Ama jb yapma taraftarıysanız şu an aynı sürümünüzde kalmanızı ve ios 5 iin tam bir jb yani untethered jb çıkmasını bekleyin derim.

tamam .ozaman ben bi süre daha bekliyim.peki ne zaman untethered jb NE ZAMAN cıkar bilginiz varmi.cok soruyorum galıba mesgul edıyorsam kusurma bakmayın...

GKTG
24-10-2011, 16:49
tamam .ozaman ben bi süre daha bekliyim.peki ne zaman untethered jb cıkar bilginiz varmi.cok soruyorum galıba mesgul edıyorsam kusurma bakmayın...

Hayır hayır meşgul etmiyorsunuz, olur mu öyle şey? Ne zaman çıkacağı belli değil malesef.

eeea
24-10-2011, 17:01
Hayır hayır meşgul etmiyorsunuz, olur mu öyle şey? Ne zaman çıkacağı belli değil malesef.

SIZIN GIBI INSANLAR COK AZ BU DEVİRDE.SAOLASIN ARKDASIM.BENIM BI KAC KEZ IPHONEM YUZUNDEN DİLİM YANDI.4.3.3 DEN 4.3.5 GECIS YAPTİM untethered JB DEILMIS.SONRA 4.3.3 GERİ DONMEYE CALISTIM SHSH KAYDIM YOKTU.TELFONCUYA GOTURDUM 4.1 E DUSURDULER.4.1 DEDE COGU UYGULMA UYUMUSUZ.BU YUZDEN PEK MEMNUN DEIGILIM.İ0S 5 GECECEM AMA BUNDAN BILE KORKUYORUM...TELEFONCULAR IYI PARA KAZANIYOR VALLA.TANIDIK DEILSE 50 YTL DEN ASAGI ALMIYORLAR...BILMIYORUM KI NE YAPSAM NE ETSEM.ACEMIYIM :)

GKTG
24-10-2011, 17:03
SIZIN GIBI INSANLAR COK AZ BU DEVİRDE.SAOLASIN ARKDASIM.BENIM BI KAC KEZ IPHONEM YUZUNDEN DİLİM YANDI.4.3.3 DEN 4.3.5 GECIS YAPTİM untethered JB DEILMIS.SONRA 4.3.3 GERİ DONMEYE CALISTIM SHSH KAYDIM YOKTU.TELFONCUYA GOTURDUM 4.1 E DUSURDULER.4.1 DEDE COGU UYGULMA UYUMUSUZ.BU YUZDEN PEK MEMNUN DEIGILIM.İ0S 5 GECECEM AMA BUNDAN BILE KORKUYORUM...TELEFONCULAR IYI PARA KAZANIYOR VALLA.TANIDIK DEILSE 50 YTL DEN ASAGI ALMIYORLAR...BILMIYORUM KI NE YAPSAM NE ETSEM.ACEMIYIM :)

Forum kurallarımız gereği tamamı büyük harflerle yazılan mesajlar yasaktır. Lütfen mesajınızı düzenleyiniz.

GKTG
24-10-2011, 17:08
Forum kuralları gereği mesajınız aykırıdır. Lütfen düzenleyiniz. Aksi taktirde ceza alabilirsiniz.

eeea
24-10-2011, 17:19
Forum kurallarımız gereği tamamı büyük harflerle yazılan mesajlar yasaktır. Lütfen mesajınızı düzenleyiniz.

sizin gibi insalar cpk az bu devirde .saolun arkdasım.benim bi kac kez dilim yandı.4.3.3 den 4.3.5 e gectım ve jb untethered deılmıs.bu yuzden 4.3.3 ınmek ıstedım.fakat shsh kaydı olmadgı ıcın gecemdım.zaten acemıyım.telfoncuya goturdum ve 4.1 e dusurduler .4 .1 de ıse cogu uygulma uyumsuz.gıcık bı durum.ne yapsam bılmıyorum tavsıyenız nedir?

myazici
24-10-2011, 17:27
Bu durumda iOS 5 yapip tethered da olsa kullanmaniz daha iyi 4.1 ile tad alamazsiniz cihazdan. Bana sorsaniz ben boyle yapardim

Sent from my iPad using Tapatalk

eeea
24-10-2011, 17:47
[QUOTE=myazici;262574]Bu durumda iOS 5 yapip tethered da olsa kullanmaniz daha iyi 4.1 ile tad alamazsiniz cihazdan. Bana sorsaniz ben boyle yapardim

itunes den direk geccem sorun yasarmıyım dıe korkuyorum.usb ve ıtunes de kalmaasından korkuyorum.yanı acemıyım.telfoncuya gorturmek ıstemıyorum.............

GKTG
24-10-2011, 17:49
[QUOTE=myazici;262574]Bu durumda iOS 5 yapip tethered da olsa kullanmaniz daha iyi 4.1 ile tad alamazsiniz cihazdan. Bana sorsaniz ben boyle yapardim

itunes den direk geccem sorun yasarmıyım dıe korkuyorum.usb ve ıtunes de kalmaasından korkuyorum.yanı acemıyım.telfoncuya gorturmek ıstemıyorum.............

Kalacağınızı sanmıyorum. Eğer sorun yaşarsanız buraya ne hatası olduğunu yazarsınız ona göre yönlendirme yaparız.

myazici
24-10-2011, 17:50
Sim kilit sorununuz yoksa zaten sorununuz olmaz ve direk itunesten guncellemek sizi elmada filan birakmaz rahat olun

Sent from my iPad using Tapatalk

eeea
24-10-2011, 17:57
[QUOTE=eeea;262575]

Kalacağınızı sanmıyorum. Eğer sorun yaşarsanız buraya ne hatası olduğunu yazarsınız ona göre yönlendirme yaparız.

evet hata aldım 3194 hatası verdi:S

GKTG
24-10-2011, 18:00
Bilgisayarım/C/Windows/System32/Drivers içindeki etc klasörünü yedekleyin ve silin. PCyi yeniden başlatın. Cİhazı DFU moduna alıp deneyin.

DFU Moda almak için:
1- Power ve Home tuşlarına aynı anda cihaz kapanana kadar basılı tutun.
2- Cihaz tamamen kapandığında parmağınızı hemen power tuşundan çekin ve sadece home tuşuna pc den cihaz tanıma sesi gelene kadar bsılı tutun.

eeea
24-10-2011, 18:12
dfu
Bilgisayarım/C/Windows/System32/Drivers içindeki etc klasörünü yedekleyin ve silin. PCyi yeniden başlatın. Cİhazı DFU moduna alıp deneyin.

DFU Moda almak için:
1- Power ve Home tuşlarına aynı anda cihaz kapanana kadar basılı tutun.
2- Cihaz tamamen kapandığında parmağınızı hemen power tuşundan çekin ve sadece home tuşuna pc den cihaz tanıma sesi gelene kadar bsılı tutun.

dfu moda aldım ıtunes, kurtarma modunda bır iphone buldundu uyarısı yaptı.

GKTG
24-10-2011, 18:14
dfu

dfu moda aldım ıtunes, kurtarma modunda bır iphone buldundu uyarısı yaptı.

Uyarıyı önemsemeyin Tamam deyip Updatenizi yapınız.

eeea
24-10-2011, 18:16
Uyarıyı önemsemeyin Tamam deyip Updatenizi yapınız.

güncellem kısmı kapalı ama nasıl olcak kı

GKTG
24-10-2011, 18:19
güncellem kısmı kapalı ama nasıl olcak kı

O zaman forumumuzun İndirme Merkezi'nden cihazınıza uygun iOS 5 fwini indirin. Klavyenizdeki shift tuşuna basılı tutarak itunesteki restore butonuna basın. İndirdiğiniz ioS 5 dosyasını gösterip restore edin.

eeea
24-10-2011, 18:21
O zaman forumumuzun İndirme Merkezi'nden cihazınıza uygun iOS 5 fwini indirin. Klavyenizdeki shift tuşuna basılı tutarak itunesteki restore butonuna basın. İndirdiğiniz ioS 5 dosyasını gösterip restore edin.

tamam bı denıyeyım bakalım

eeea
24-10-2011, 18:25
tamam bı denıyeyım bakalım

bu seferde 3002 hatası verdı ne bu ya ... puf

eeea
24-10-2011, 18:34

denedım bu seferde 3002 hatası verdı .olmucak galıba ya

eeea
24-10-2011, 18:50

tekrar bı denıyım dedım bu sefer yukluyor.dırek guncelle dedım.ınsallah bı sorunla karsılasmam:(

eeea
24-10-2011, 19:06

eywah arkdasım eywah.etkınelesmıyor telfon ne yapıcammmm acıl yardım et dostumm

eeea
24-10-2011, 19:44
yarım et dostum ya offff