PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları ios5 jaılbreak restore backup kafam karıstı :s

stoudemire
23-10-2011, 01:55
merhaba ıphone 4 4.3.3 jaılbreak mevcut.ıos 5 e yukseltmk ıstyrum ama bagımlı jaılbreak oldugndan kararsızım.sorularım sunlar!!

1-jaılbreak yapmadn once backup almıstım fakat onun nerde oldgunu bulamıorum.ıtunesdan baktgmda backup gorunmuyor.
2-ıos 5 e yukseltmk ıstersem hangı asamalrdan gecmem gerek.dırek update mı yapmalıyım yoksa restore edıp mı updatelemlyım?
3-restore yapıp ıos 5 e yukseltsem ve jaılbreak yapmasam herhngı bır servse gotrdgmde telı eskıden jaılbreak oldgu anlasılır mı?

merak ettgım bu konulara umarım acıklycı bı cvp alabılırm.tesekkurler...[:)][:)][:)]

stoudemire
25-10-2011, 17:05
kımse cvp vermıcek mı yahu?

IPeder
25-10-2011, 17:27
Öncelikle merhaba,
1-) Backup'ınızı; iTunes>Device Kısmının en altından tekrar alabilirsiniz.
2-)Öncelikle Uptade edin sonra indirdiğiniz orjinal iOS 5 Fw'sini shift+Restore yaparak Restore ediniz.
3.Sorunuzun cevabını bilmiyorum ama mantıken anlaşılmaz.
Ve bende 4.3.5 jailbreak'liydim.Bilirsinki oda tetheredlidir.Benim iOS 5'e geçişimde kafama yatan ilk fikir semi tetheredli olmasıdır.Daha da açıklayım;
Semi tethered Cydia'dan yüklenen bir yamadır.Bu yama cihazınızın kapandığında bir daha açılabilmesini sağlıyor.Fakat bu sefer Safari,Takvim,Cydia ve AppSync ile transfer ettiğiniz uygulamalar tethered yapmadan çalışmaz.Jailbreak yapmadan önce mutlaka ama mutlaka bu konuyu okumanızı tavsiye ederim.
http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/30761-ios-5-0-tethered-jailbreak-redsn0w0-9-9b7-semi-tethered-yontemi-iceride.html