PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uygulama Sorunları iOS 5'te bildirim problemi

SMY
23-10-2011, 01:49
Arkadaşlar iPhone 4 kullanıyorum. 4.3.3 sürümüne sahipken herhangi bir problem yaşamıyordum fakat iOS5'e geçtim bir problemle karşı karşıyayım.

Problem şu ki;
gerek facebook olsun gerek imessage olsun gerekse whatsapp olsun bu uygulamaların herhangi birinden bildirim geldiği zaman telefonun değişik bir titreşim uyguluyor aynı zamanda bildirim tonu değişik değişik sesler çıkarıyor. İlk başta firmware'im hatalı yüklenmiştir diye tekrar firmware download ettim ve onu kurdum sorun düzeldi, lakin aradan iki gün geçti tekrar aynı sorunla karşılaşmaya başladım bir türlü çözümünü bulamadım. Acaba bu sorun donanımsal mıdır yoksa yazılımsal mı? donanımsal olsaydı sanırım 4.3.3 teykende aynı problemi yaşardım :S Bu konu hakkında bir öneriniz ya da çözümünüz varsa paylaşırsanız sevinirim.

BaN
23-10-2011, 01:59
aynı sorunu bende yaşıyorum buda 1 saat önce açmış olduğum konu http://www.ikaynak.com/forum/52-sorunlar-%7C-cozumler-iphone-soru-cevap-destek-yardim/30944-ios-5-bildirim-de-ses-kekelemesi.html#post262294 bu arada ben sorunu nette araştırarak çözdüm sana da anlatayım sendede olur ilk önce erişebilirliklerden kişisel titreşimi aç peşine seslere git oradan titreşime gir yeni yarat sonra power a ve home tuşuna basılı tut elma gelena kadar sonra cihaz açılsın sorun kalmıyacak bende çözüldü :)

SMY
23-10-2011, 02:04
çok teşekkür ederim inanın kafayı yemek üzereydim bu gerçekten iyi oldu :) peki sorun neden kaynaklanıyor acaba bi bilginiz var mı?

BaN
23-10-2011, 11:36
aynen bende delirmiştim ama sonuç olarak düzeldi neyden kaynaklandığını bilmiyorum tek tesellim bir daha olmaması :)

Fedo
10-12-2011, 03:38
Sırf bu konu için üye oldum siteye valla oldu. Çok sağol hocam daha dün gece güncelledim telefonu ama kafayı yicektim nerdeyse vallahi süper oldu ya kaç kere teşekkür etsem azdır, eyvallah :)

lvntayn
27-12-2011, 13:08
Çok teşekkürler gerçekten. Telefonu alalı 1 hafta oldu hemen bozdum diyordum ve bir türlü bulamadım çözüm kaç kere aradım en sonda burada buldum çözümü telefon yeniden başladı inşallah bir daha yapmaz. Teşekkürler :))

lvntayn
29-12-2011, 18:15
Bu arada telefonu sessize alıp tekrar normal hale getirdiğimizde eskiye dönüyor

ErdiG27
30-12-2011, 03:27
aynı sorunu bende yaşıyorum buda 1 saat önce açmış olduğum konu http://www.ikaynak.com/forum/52-sorunlar-%7C-cozumler-iphone-soru-cevap-destek-yardim/30944-ios-5-bildirim-de-ses-kekelemesi.html#post262294 bu arada ben sorunu nette araştırarak çözdüm sana da anlatayım sendede olur ilk önce erişebilirliklerden kişisel titreşimi aç peşine seslere git oradan titreşime gir yeni yarat sonra power a ve home tuşuna basılı tut elma gelena kadar sonra cihaz açılsın sorun kalmıyacak bende çözüldü :)

Acaba çözümü video , resimli veya daha açık bir şekilde anlatırmısınız ben iPhone kullanıyorum ama hiçbirşeyini bilmiyorum...Çok teşekkür ederim artık msj gelsin istemiyorum :(

kemalx45
30-12-2011, 06:43
Cydiadan respring 4.0 yükleyin ve bu program ile respring yapın düzelir.

emreker
05-01-2012, 15:40
Cydiadan respring 4.0 yükleyin ve bu program ile respring yapın düzelir.

geçici bir çözüm bu, yarım saat geçmeden tekrar eski haline dönüyor malesef ,ios 5.0.1 iphone 4 kullanıyorum. bu ses ve titreşim problemini bir türlü aşamadım .

emreker
28-01-2012, 20:19
bu konu hakkında hala kalıcı bir çözüm yokmu sürekli respring yapmaktan bıktım artık [:(]