PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iTunes - Multimedia Sorunları iTunes Store Problemi.

hepgeldiler
21-10-2011, 01:37
Arkadaşlar;

Hemen hemen bu konuyla alakalı tüm konuları ve forumları inceledim. Bir kaç yerde Ağ Bağdaştırıcıları ile alakalı bir sorun olduğunu ve problemin çözüldüğünü yazmışlar. (Nedense nasıl çözdüklerinden bahsetmemişler)

Problemi kısaca özetleyeyim.

İpad2 64gb 3g 4.3.3 sürüm JB kullanıcısıyım. iTunes'i 10.5.142 sürümüne güncellediğimden beri iTunes Store açılmıyor. Tavsiye edilen tüm yöntemleri denemiş bulunmaktayım. (Zaman dilimi değiştirme, iTunes ve bağlı tüm uygulamaları kaldırıp registry temizliği) Ancak hiçbir şekilde iTunes Store bağlantısı kuramıyorum PC üzerinden. 32 Bit Windows7 Ultimate kullanıcısıyım. Önceleri backup alırken takılıyordu o sorunu bir şekilde hallettim ancak iTunes Store'e bağlanamama sorunum devam ediyor.

Bu problemi nasıl çözebileceğim hakkında fikirlerinizi bekliyorum.

Eminim benim durumumda olan başka arkadaşlarda vardır.

Şimdiden teşekkür ederim.

(Not : Her ihtimale karşı static olan IP adresimi BlackList check yaptım. Herhangi bir BlackList kaydı bulunamadı)

iTunes tanılama modülü sonuçları ;

Apple web sitesine bağlanma girişimi başarılı oldu.
iTunes Store'u taramak için bağlanma girişimi başarılı oldu.
iTunes Store'dan satın almak için bağlanma girişimi başarılı oldu.
iPhone etkinleştirme sunucusuna bağlanma girişimi başarılı oldu.
Firmware güncelleme sunucusuna bağlanma girişimi başarılı oldu.
Gracenote sunucusuna bağlanma girişimi başarılı oldu.
Son başarılı iTunes Store erişimi: 2011-10-21 02:11:13.

Hala çalışmıyor :)

hepgeldiler
23-10-2011, 18:14
Çözüm önerisi hala yok galiba.

hepgeldiler
26-10-2011, 01:30
Uzun uğraşlar sonucunda itunes versiyonunu 10.0.0.68 versiyonuna düşürerek çözmüş bulunmaktayım.
Aynı sorun ile karşılaşan arkadaşlarımın yapması gerekenler aşağıda maddeler halinde yazılıdır.
1- Eğer iTunes'i 10.5.142 versiyonuna yükselttiyseniz "Revo Uninstaller Pro" programı ile
Apple Aplication Support
Apple Software Update
Bonjour
itunes
Quicktime programlarını kaldırınız.

(Çok önemli not : Kaldırırken 3 seçenek mevcut siz "Gelişmiş" olanı seçecek ve kaldırma işlemi bittikden sonra "Tara" butonu aktif olduğunda tıklayacaksınız. Karşınıza çıkan sonuçların "Hepsini seç" deyip "Sil" seçeneğinden temizleyeceksiniz)

Daha sonra ; Itunes 10.0.0.68 versiyonunu indirip kurulumu yapacaksınız. Şayet açılmaz ise ; Belgelerim/Müziğim klasörü içerisindeki "itunes" klasörünü tamamen silin ve itunes i açın.

Eğer ipad2 kullanıcısı iseniz bu kurulumları yaptıkdan sonra itunes 10.2.2.12 versiyonunu indirip hiçbir kaldırma işlemi yapmadan direk kurulum yaparak cihazınızı bilgisayarınız ile senkronize edebilirsiniz.

(Ben 10.0.0.68 versiyonuna düşürmüştüm. Siz bunun yerine 10.2.2.12 versiyonunada düşürebilirsiniz.)

Hayırlı olsun.

ugras1
26-10-2011, 22:50
Selamlar
Aynı sorun bende de var her yolu denedim ama olmadı format hariç. işin ilginç yanı masa üstünde sorunsuz çalışıyor ama diz üstünde bağlanamıyo. safari ylede internete giremiyorum.Bence ag baglantılarıyla ilgili bir ayar var ama bir haftadır çözemedim

s333
13-01-2012, 22:40
sorunu çözen yokmu

hepgeldiler
16-01-2012, 15:57
sorunu çözen yokmu

Konuyu tam okursan sorunun cozumunu yazdigimida gorursun. Su ezberci mantiktan vazgecin artik yani.

s333
20-02-2012, 18:19
tam okumadığımı ve ezberci olduğumu nerden çıkarıyorsun asıl siz bu kadar emin konuşmayınız saldırgan bi uslup bu konuyu sadece bu sitede değil bi çok sitede sayfalarca yazıyı okuyarak ve deniyerek takip ediyoruz yalnızca burdaki iki, satırı değil fakat çözüme ulaşamadık hemen ezberci olduğumuza nasıl böyle kesin karar vermenizi eshefle kınıyorum hayırlı konular

DeviLJoN
21-02-2012, 00:21
arkadaşlar itunes tam olarak aktif değilse istediğiniz kadar silin. Aynı hatayı verir.Hatta daha farklı hatalar ile hatalar artar. Sistemle bağdışık çalışan bir program. Zarar gördüğünde bir yerden aksaklık yapmaya başlar. Bende aynı sorunlar hatta daha fazlasını yaşadım bütün taktikleri denedim. boş!!. Eşzamanlama yapmıyordu, apple mobile device sistem cpu %40 ile 50 arasını tüketiyordu. MDCashreporter eşzamanlamada resmen cpu %38-55 götürüyordu mağaza bağlanamama, vs vs. Tek yapmanız, bilgisayar sisteminize formatlamanız.

themustikusti
07-03-2013, 21:40
merhaba,

bir foruma ilk defa üye olmuyorum ama birine teşekkür etmek için ilk defa bir foruma üye oluyorum.

telefonumu epey bir uğraştıktan sonra yazılım update i yapabildim (3gs 5.0.1 şu an). fakat internete sorunsuz girebilmeme rağmen ne 3g ile ne de wifi ile app store a giremedim. internette ve forumlarda epey araştırdıktan sonra senin bahsettiğin yöntemle app store girebildiğim gibi itunes unda daha hızlı ve basit olarak çalıştığını gördüm. fakat eski sürümü kurarken çıkan sorunu sadece library.itl dosyasını silerek hallettim. senin dediğin gibi tüm itunes klasörünü silmeme gerek kalmadı. bir kez daha teşekkür ediyorum. umarım ihtiyacı olan herkesin sorunu böylece çözülür.

elline sağlık.