PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iOs 5 hakkında

esbejk
16-10-2011, 20:09
arkadaşlar.gerçekten apple bu sefer güzel bir sistem ortaya çıkarmış ve ben 3Gs kullanıcısı olarak çok memnun kaldım.4.3.3'e göre telefonumun uygulama geçişleri, ana menüde sayfalar arası dolaşımda ve kamerada 2-3 kat performans artışı gözledim.yani telefonum kamerası 4.3.3te çok kasıyordu fakat şimdi ise 2-3kat azalmış mesela app storeda bir uygulama güncellerken ana sayfada başka sayfalara geçerken kasıyordu veya uygulama açarken telefonda hafif kasmalar meydana geliyordu ve normal kullanımda sayfa geçerken kasmalar çok belli olmasa bile kasıyordu.ama ios5'te hız olarak performansın fazlasıyla arttığını gördüm.tek kafama takılan kamera tahminimce kamera fotoğraf çekerken çözünürlüğü düşürmüşler galiba birde video çekimi için çözünürlüğünü arttırma gibi birşey muvcutmu şuan için yada yüksek çözünürlükte video çeken bir program varmı.

_turbo_
16-10-2011, 20:23
Bendede 3GS var 4.3.3 teyim bir arkadas iOS5 e gecti, yalniz pekte o kadar etkilemedi beni iOS5 desem yeridir. Bence hala eksiklikler mevcut ve hemen alelacele gecmek istemedim, cunku suanki versiyondaki pil durumu muthis gercekten 3GS te 9 saat kullanim suresini gördugum tek versioyn bu sebepten iOS5 in pil durumu hakkinda net bir bilgi olmadan ve sn0wbreezenin multitasking gestures ekleyen versiyonu cikmadan gecmeyecegim. Yakinda bircok 3GS in sözlesme sureside doluyor benimkini ocakta T-Mobile.de sitesinden direk Fabrika unlock yapacagim bunuda hatirlatalim arkadaslara onlarda o siteden kontrol edip telefonlarin sözlesme tarihinin ne zaman doldugunu ve dolduysa o site uzerinden bedava sim kilidini kaldirabileceklerini hatirlatalim.

prolab
16-10-2011, 20:30
Bendede 3GS var 4.3.3 teyim .............................. cunku suanki versiyondaki pil durumu muthis gercekten 3GS te 9 saat kullanim suresini gördugum tek versioyn .

Merhaba _turbo_ arkadaş,
Ben uzun zamandır 4.3.1 kullanıyorum, yukarıda dediğin gibi gerçekten de 4.3.3 ün pil kullanım süresi uzun mu ?

esbejk
16-10-2011, 20:36
ben zaten performasn olarak etkilendim.telefonum şuan hızlanmış şekilde kullanıyorum.bence 4s'e geçmenin gerekli olacağını bile düşünmüyorum.yeteri performansı şuan bana sunuyor 3Gs ios5 ile ve şarj süresi 4.3.3te neyse ios 5tede aynı bende hiçbir şey değişmedi.ve multitasting alternatifi olarak assistive touch var.en azından ana menüye dönmek sesi açıp kısmak, sesi ve ekranı kilitlemek için kullanılıyor

EDİT:kamera performansı olarak kamera çözünürlüğünü düşürmemişler ve kameram şuan daha hızlı çalışıyor fotoğraf çekerken özellikle sarı ışık altında aşırı kasma yapıyordu şimdi ise ufak titremeler mevcut sadece

Tra4nce
16-10-2011, 23:15
iOS 5 iOS4 ve iOS3 den kat kat iyi... pil performansi da gelistirilmis bana gore...

dincer35
17-10-2011, 09:46
Bendede 3GS var 4.3.3 teyim bir arkadas iOS5 e gecti, yalniz pekte o kadar etkilemedi beni iOS5 desem yeridir. Bence hala eksiklikler mevcut ve hemen alelacele gecmek istemedim, cunku suanki versiyondaki pil durumu muthis gercekten 3GS te 9 saat kullanim suresini gördugum tek versioyn bu sebepten iOS5 in pil durumu hakkinda net bir bilgi olmadan ve sn0wbreezenin multitasking gestures ekleyen versiyonu cikmadan gecmeyecegim. Yakinda bircok 3GS in sözlesme sureside doluyor benimkini ocakta T-Mobile.de sitesinden direk Fabrika unlock yapacagim bunuda hatirlatalim arkadaslara onlarda o siteden kontrol edip telefonlarin sözlesme tarihinin ne zaman doldugunu ve dolduysa o site uzerinden bedava sim kilidini kaldirabileceklerini hatirlatalim.

Merhaba benim kullandigim cihaz 3GS ve simkilitli simdi bahsettiginize gore bu simkiliti kaldirilabilir eger cihazin GSM operatorune olan taathutu bittiyse tabiki bendeki cihaz Avusturya T-mobile cihazin kontratla alinip alinmadigini bilmiyorum ama simkilidi kaldirmak icin T-Mobile ile nasil iletisime gecebilirim..?Ben turkiyede kullaniyorum cihazi simkilitli olarak..

---
I am here: http://maps.google.com/maps?ll=39.083436,27.075158