PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları IMEI problemi

umit_math
13-10-2011, 20:46
Arkadslar Ingiltereden gelen iphone 3g cihazimi basariyla jailbreake ve unlock yaptim ve 2 haftadir Avea hattim ille kullanmaktayim fakat bugum IMEI kaydi yapmam gerektigine dair mesaj aldim aksi taktirde telefonum kitlenecekmis. fake imei tarzi bir program varmi. pasaportla kayit yapilabildigini biliyorum.

admgnr
13-10-2011, 21:42
yok!!!

umit_math
13-10-2011, 21:58
Bu gun bir telefoncu 150 tl ye kayt yaptrabilcegini soyledi. Sanirim pasaportu olan biri bunu kayt etirecek sizce bir sorun cikar mi sobralari?

admgnr
13-10-2011, 22:10
pasaport kaydı yaptırdıktan sonra iptal etirip değiştirme şansı var... dolayısıyla güvendiğiniz bir yerse veya telefoncu garanti veriyorsa size yaptırın derim...

umit_math
13-10-2011, 22:21
Ben de ayni seyi dusunuyorum iptal etrir mi acaba.Aslinda teli getiren arkadasin uzerne kayt etrricem ama arkadas ingiliz oldugundan sadece onun uzerine olan bir hat ile tel calisicak bu da ona hat aldirmam gerekicek :(

umit_math
13-10-2011, 22:38
Birde imei iphone u kapatrsa tekrar restore attiimda tel acilir mi. Ya da sole sorayim Imei den dolayi tel kapandikdan sonra telefon komple kapanacak mi

umit_math
13-10-2011, 23:59
2 senedir foruma uyeyim. eskiden bir problem oldugunda bir suru arkadas nerdeyse yarisirdi yardim etmek icin. uzun zamndr girmiyorum bayaga sey deismis. yine de tesekurler.

kezman35
14-10-2011, 00:06
arkadsim gerekli cevabi vermisler, telefonunun kapandiktan sonra istersen tum parcalarini yeniden sok tak veya 1500 yil geriye git, telefonun icindeki imei nosunu gonderen parca degismedikce olmaz bide suan iphone veya akilli tellerdede bu ne kadar mumkun oda belli degil, almissin 600 euro yeni bi iphone git satin al bi pasaport hakki yaptir kaydini baska caresi yok. turkcel veya avea veya vadofon sim kartini taktiginda, istedigin restore yap tel kapanmissa merkezden hic bi sekilde acamazsin pasaport kaydi olmadan, umarim net bir cevap olmustur.

umit_math
14-10-2011, 22:18
evet bu gayet net bi cevap tesekkurler.