PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları sim hatası

kalhammm
10-10-2011, 22:58
merhaba arkadaşlar benim 3gs , 4.3.3 , 6.15 bb lı telefonum var..vodafone hattım vardı paşa paşa kullanıyordum fakat avea ya geçtim artık sim hatası diyor !!!acaba sebebini bilen çözümünü bilen varsa yardım edebilir mi???

kalhammm
11-10-2011, 00:25
arkadaşlar ne olur yardım edin , restore ettim tel acıldı herşey sıfırlandı vodafone hattını okuyor ama avea hatını okumuyor neden yardım edin????

CHAOS
11-10-2011, 00:51
Öncelikle merhaba.
6.15 baseband li 3g cihazımda aynı durum benimde başıma gelmişti.
Denemediğim yöntem kalmadı, avea müşt.hiz. Defalarca aramak , sim kart degisikligi, restore vs vs .
En son dayanamadım avea ile olmuyor vodafone ile yola devam ettim .
Sorunun baseband den kaynaklı oldugunu dusunuyorum.

kalhammm
11-10-2011, 00:57
ben de şimdiye kadar vodafone kullanıyordum ve hala vodafone hat taktığımda görüyor fakat avea yı görmüyor peki ne yapabilirim?avea bayisine gitsem çözüm üretirler mi bana

CHAOS
11-10-2011, 01:02
ben de şimdiye kadar vodafone kullanıyordum ve hala vodafone hat taktığımda görüyor fakat avea yı görmüyor peki ne yapabilirim?avea bayisine gitsem çözüm üretirler mi bana

Bana kalırsa hic gitme seni sinirden başka bisey etmezler tabi sana kalmis bi olay.
Cihazin garntisi varsa bi goster yoksada tamirciye goster guvenilir.

kalhammm
11-10-2011, 01:05
cihazın garantisi yok ve tanıdığın hiç tamircide yok ..tamirci ne kadar alır peki tahmini???arkadaşlar başka çözüm bilen varsa???

DeviLJoN
11-10-2011, 01:12
cihazda sorun yok boşuna kendinizi üzüyorsunuz. Denediğiniz hat kaç bitlik. 128 bitlik hatları iPhone görmez. Avea hattınız 128 bitlik ise görmez. 64 bitlik hat almanız gerekir.

CHAOS
11-10-2011, 01:15
cihazın garantisi yok ve tanıdığın hiç tamircide yok ..tamirci ne kadar alır peki tahmini???arkadaşlar başka çözüm bilen varsa???

Ücret miktarını bilemem, burdan bi cozum bulamazsan tamirciye vermeden sende biraz ugras sim i degistir baska qvea tak restore yi dene vs vs .
Ama 6. Hissim baseband den kaynakli diyor.
Ayrica avea bi sure once operator guncellemesi yapti 10.1 e guncellendi.
Bunu i4 ler icinmi yoksa 3gs i kapsiyormu bilmiyorum , cihazini itunes a baglayip guncelleme olup olmadigini gorebilirsin ama senin cihaz hatti gormuyo, baska bi iphone la sim karti takip bu yolu bir dene

kalhammm
11-10-2011, 01:19
tamirci en az 20 isterr bence ,inşallah dediğin gibi basebandan değildir ya ...biraz bekleyelim belki aynı sorunla karşılaşan arkadaşlar vardır yani umarım:(((

CHAOS
11-10-2011, 01:23
cihazda sorun yok boşuna kendinizi üzüyorsunuz. Denediğiniz hat kaç bitlik. 128 bitlik hatları iPhone görmez. Avea hattınız 128 bitlik ise görmez. 64 bitlik hat almanız gerekir.

DeviLJon bu dediğin olayi benim eski 3g de denedim olmadi hatta farkli 64 bitler ve 128 ler ama arkadasinki 3gs insallah dedigin gibi cikar sorun cozulur.

DeviLJoN
11-10-2011, 01:31
DeviLJon bu dediğin olayi benim eski 3g de denedim olmadi hatta farkli 64 bitler ve 128 ler ama arkadasinki 3gs insallah dedigin gibi cikar sorun cozulur.
sim sloc bozuksa hiçbir hattı görmez.

tamirci en az 20 isterr bence ,inşallah dediğin gibi basebandan değildir ya ...biraz bekleyelim belki aynı sorunla karşılaşan arkadaşlar vardır yani umarım:(((
avea hattınızın kaç bitlik olduğunu yazarmısınız ??
sonra türkiye'de avea iPhone sattığı için basebandlık bir durum söz konusu olmaz(sim kilitliler hariç). Tek sorun hattır yada sim reader girişi.

kalhammm
11-10-2011, 01:31
benim hat 64 kblık ama çalıştırmıyor ben baya araştırdım hattan olabilr diyorlar???

DeviLJoN
11-10-2011, 01:35
turkcell 64 bitlik bir hatla denediniz mi ? sonra ben arkdaşıma sattığım 3gs cihazda avea hat ile kullanıyor. iPad baseband 4.3.3 sürüm.

kalhammm
11-10-2011, 01:39
hayır yarın arkadaşın turkcell 64 lüğünü kullanayım ,ama vodafone çalıştırıyor ..ha bide avea hattı taktığımda itunes te farkl bir hat takın gibi ingilizce yazı çıkıyor!!!

DeviLJoN
11-10-2011, 01:46
update carier yazıyor mu ??

kalhammm
11-10-2011, 01:51
hayır yazmıyor öyle..

DeviLJoN
11-10-2011, 01:54
nasıl bir yazı geliyor ekrana, çünkü iphone farklı hat takılıdan optr bundle sistemine optr bilgileri ekleniyor. Normalde bu işlem cihazı restore ve yeni cihaz ve hat ile tanıtırken geliyor.

kalhammm
11-10-2011, 02:00
http://b1110.hizliresim.com/11/10/11/1635.jpg

böyle bir şeyler yazıyor valla

DeviLJoN
11-10-2011, 02:11
bu yazı cihaz etkinleştirmek için bir yazıdır. Sizin olay baya karışıkmış [:)] Size tek birşey soracağım. Cihaz hangi optrden kilitli ve hangi sim kartı ile aktive ettiniz ?

kalhammm
11-10-2011, 02:13
vodafone ile ,avea ile aktifleştiremedim çünkü

DeviLJoN
11-10-2011, 02:20
hayır onu sormadım. Cihazı yeni sürüm yada restore yaptıktan veya yükledikten sonra hangi optr kartı ile aktif ettiniz. Cihazınızın sim kilitli sizin vodofone ile aktive yapamazsınız. Son olarak cihazın model numarasını da yazabilirmisin [:)] ? daha net yardımcı olabilmek için.

kalhammm
11-10-2011, 02:29
mc131tu ,ben ikinci el aldım ,restore ettikten sonra vodafone ile aktive ettim

DeviLJoN
11-10-2011, 02:40
Gerçektende sizi olay baya karışık telefonunuz Türkiye cihazı ve iPad basebandı var. Vodofone sim kilitli ama vodofone arıyıp sim lock kaldırtabilirdi eski sahibi veya siz. Yani iPad basebandı yükleyen yanlış yapmış doğrusu. Doğru sim kartla aktive yapmışsınız bu arada. Önceki mesajımda söylediğim gibi turkcell hat ile deneyin. Birde ultrasn0w yeniden yükleyin. Ultrasn0w bazen kaynaklanıyor sorunlar.

kalhammm
11-10-2011, 02:43
ben yeni almıştım teli kardeşim bi ayar çek dedi restore ettim 6.15.2 den ıpad basebandına felan süreklendim uzun hikaye :))şimdi ben sim kilidini kaldırabilir myim?ikinci sorum şimsi kesin çözüm var mı??

DeviLJoN
11-10-2011, 02:49
Biraz araştırma yaparak yapsaydınız keşke. Ama artık olanlar olmuş. Sağlık olsun. Yani kaldırtsanız bile artık iPad basebandı yüklenmiş. iPad basebandından kurtulabilirmisiniz onu bende bilmiyor diğer arkadaşlara sormak lazım. Sonra cihazda ultrasn0w yüklü mü ? [:)]

kalhammm
11-10-2011, 02:53
hiç sorma öyle pişmanım ,ne bilim nokia gibi zannetim:((kime sorabilirim ipad basebandından kurtulabilir miyim diye??ultrasnow yüklü değil ancak yarın yüklerim..pki o zmaan çözüm önerisi 2 tane 1 ultrasnow bide türkcell hatt bunları yarın deneyip,yine yazacam..ha bide türkcell hatta çalışıyorsa ne olacak??

DeviLJoN
11-10-2011, 03:00
Admin ve yönetici arkdaşlara sorun isterseniz. Zaten görürlerse cevapta yazacaktırlar. Olan olmuş artık yapılacak birşey yok. Sizin sorunu ilk başta daha detaylı yazsaydınız farklı yerlerde sorun aramazdık belki de [:)]. Ultrasn0w yoksa cihazda turkcell hattı da görmez. Ultrasn0w yükleyin. Avea hattınızı takın.Avea hatta sorun yok. Tek yapmanız gereken kısaca ultrasn0w yüklemekti .

kalhammm
11-10-2011, 03:04
çok sağol kardeşim yav ,bu gece kafamı yastığa koyup rahat uyuyabilecem ...inşallah olur ,yarın yine yazacam olup olmadığı hakkında..iyi gecelerr

DeviLJoN
11-10-2011, 03:06
Ne demek yardımcı olabildiysem ne mutlu bize. Umarım olur. Buradan yeniden belirtirsiniz olup olmadığını. Size de iyi geceler.

DeMo
11-10-2011, 09:55
hiç sorma öyle pişmanım ,ne bilim nokia gibi zannetim:((kime sorabilirim ipad basebandından kurtulabilir miyim diye??ultrasnow yüklü değil ancak yarın yüklerim..pki o zmaan çözüm önerisi 2 tane 1 ultrasnow bide türkcell hatt bunları yarın deneyip,yine yazacam..ha bide türkcell hatta çalışıyorsa ne olacak??

iPad basebandından kurtulmak için bu konuya bakabilirsiniz. Yalnız bootloader versiyonu 5,08 değilse maalesef bir işe yaramaz.

kalhammm
11-10-2011, 15:26
iPad basebandından kurtulmak için bu konuya bakabilirsiniz. Yalnız bootloader versiyonu 5,08 değilse maalesef bir işe yaramaz.
bu konu demişsinde hangi konu göremedim linki???bide bootloader ne biraz anlatır mısısn????

kalhammm
11-10-2011, 15:29
deviljon allah ne muradın varsa versin :))strese girmiştim yaav:) neyse anlatım nasıl oldu dediğin gibi ultrasnow yükledim ilk önce 1 saat bekledim ağ yüklenemedi diyordu yeniden bAşlattım yine olmadı bende sildim baştan yükledim oldu:)))çok teşşekür ederim...

DeMo
11-10-2011, 16:06
bu konu demişsinde hangi konu göremedim linki???bide bootloader ne biraz anlatır mısısn????

Dalgınlık işte :)

Buyrun: http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/22876-iphone-3g-06-15-00-baseband-downgrade.html

kalhammm
11-10-2011, 16:48
teşşekür ettim ama benim tel 3 gs :))ha son bi soru bizde kurtulabilecekmiyiz ipad bb sinden???

DeviLJoN
11-10-2011, 17:57
deviljon allah ne muradın varsa versin :))strese girmiştim yaav:) neyse anlatım nasıl oldu dediğin gibi ultrasnow yükledim ilk önce 1 saat bekledim ağ yüklenemedi diyordu yeniden bAşlattım yine olmadı bende sildim baştan yükledim oldu:)))çok teşşekür ederim...

Yeniden cihazınız hayırlı olsun.

DeMo
11-10-2011, 18:26
teşşekür ettim ama benim tel 3 gs :))ha son bi soru bizde kurtulabilecekmiyiz ipad bb sinden???

Kusura bakma kardeşim. Bir konuda iki dalgınlık olur şey değil, erken bunama başladı galiba:)

Cihaz 3Gs ise ipad basebandından şuan için kurtuluşunuz yok maalesef. Bununla ilgili bir çalışma yaptıklarını okumuştum hatta forumda da konusu vardı. Fakat herhalde iOS 5 final sürümü onun için jailbreak vs.. vs.. derken ipad basebandına zor sıra gelir gibi.

CHAOS
11-10-2011, 19:36
Kusura bakma kardeşim. Bir konuda iki dalgınlık olur şey değil, erken bunama başladı galiba:)

Cihaz 3Gs ise ipad basebandından şuan için kurtuluşunuz yok maalesef. Bununla ilgili bir çalışma yaptıklarını okumuştum hatta forumda da konusu vardı. Fakat herhalde iOS 5 final sürümü onun için jailbreak vs.. vs.. derken ipad basebandına zor sıra gelir gibi.

DeMo sen bize lazimsin daha :)

---
I am here: http://maps.google.com/maps?ll=36.891984,30.723485
iPhone 4 ile gönderilmiştir...

kalhammm
12-10-2011, 08:09
chaos a katılıyorum sen bize lazımsın :)))sıra gelsin de zamanı önemli değil ,ne yapalım artık:)bugun ios 5 görücüye çıkacak peki jail break ne zaman çıkar bir bilginiz var mı acaba??