PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları ip4 anten sorunu

ewrener
09-10-2011, 12:21
arkadaslar ip4 aveadan aldım yakalasık 4 ay oldu. hemen bumper kullanmaya basladım fakat sıkıldım ve bumperi cıkardım. bariz bir sekilde solt alttan tutunca hat cizgileri azalıyo bazen 2 ye bazen 1 e dusuyo. hatta 3 g acıkken tamamen sıfırlanıyo bazen de edgeye dönüyo. hatta sol elle degilde sag elle tuttugumda bile sag el parmak uclarım anten sorunu olan yere degdiginde bile bir iki cizgi azalabiliyo hat..
acaba garanti kapsamında değişim yapıyorlar mı boyle sorunlara? izlemem gereken yol nedir.?

CHAOS
09-10-2011, 12:53
arkadaslar ip4 aveadan aldım yakalasık 4 ay oldu. hemen bumper kullanmaya basladım fakat sıkıldım ve bumperi cıkardım. bariz bir sekilde solt alttan tutunca hat cizgileri azalıyo bazen 2 ye bazen 1 e dusuyo. hatta 3 g acıkken tamamen sıfırlanıyo bazen de edgeye dönüyo. hatta sol elle degilde sag elle tuttugumda bile sag el parmak uclarım anten sorunu olan yere degdiginde bile bir iki cizgi azalabiliyo hat..
acaba garanti kapsamında değişim yapıyorlar mı boyle sorunlara? izlemem gereken yol nedir.?

Bunu apple bile kabul etti .
Yapicak bisey yok heleki 2010 i4 lerde anten sorunu boyle bende dahil.

iPhone 4 ile gönderilmiştir...

DeviLJoN
09-10-2011, 13:21
Normal kullanımda hat barı 5 ve 4 küp'den aşağı düşmüyorsa normal sayılır. Sol alt tarafı tuttuğunuz hat barının düşmesi ise telefonun metal kaplama olduğu için anten soketi ve boardı orada olduğu için şahse yapıyor. Bu sayede de hat kopması oluyor.

ChuckBartowsKi
09-10-2011, 15:17
Ben vapor Pro bumper kullanıyorum. Hat sorunu sadece 3G modunda oluyor.

ewrener
10-10-2011, 12:19
Bunu apple bile kabul etti .
Yapicak bisey yok heleki 2010 i4 lerde anten sorunu boyle bende dahil.

apple bu sorunu olan telefonları değişim yapmıyo mu?

CHAOS
10-10-2011, 12:21
apple bu sorunu olan telefonları değişim yapmıyo mu?

Yok hayir.
Sadece kılıf dagitmislardi, tabi ulkemizde degil.
Ha bide cihazi sol elinizle kullanmayin diye bi yazi okumustum aslı varmı yokmu bilemem tabi.

---
I am here: http://maps.google.com/maps?ll=36.892325,30.723176

ewrener
10-10-2011, 21:35
Yok hayir.
Sadece kılıf dagitmislardi, tabi ulkemizde degil.
Ha bide cihazi sol elinizle kullanmayin diye bi yazi okumustum aslı varmı yokmu bilemem tabi.

---
I am here: Google Maps (http://maps.google.com/maps?ll=36.892325,30.723176)

Ama bıkac yerde okuduğum kadarıyla anten sorununu direk degisim yapıyorlarmış. Acaba teleservis bu konuda ne yapıyor? Geniş daha iyi yanilmiyosam bu konuda ama benim iPhone teleservis garantili Avea'dan alınma.

CHAOS
10-10-2011, 21:41
Ama bıkac yerde okuduğum kadarıyla anten sorununu direk degisim yapıyorlarmış. Acaba teleservis bu konuda ne yapıyor? Geniş daha iyi yanilmiyosam bu konuda ama benim iPhone teleservis garantili Avea'dan alınma.

Sansini dene ozaman dostum.
Nettede arastir servisler ve sikayetler diye binlerce konu var.
Sonucuda bildirirsin bize.

---
I am here: http://maps.google.com/maps?ll=36.891961,30.723135