PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Apple`ın başı yine yeni IPHONE 4S telefonu ile derde girdi...

laheyl
06-10-2011, 13:36
http://static.iphoneturkey.biz/wp-content/uploads/2011/10/iphoneturkey_biz_iphone4S_banner_2.png

Samsung, Appllle`ın yeni telefonu iPhone 4S`nin yasaklanması için dava açtı.

Samsung, Apple`ın yeni telefonu iPhone 4S`e karşı hukuk mücadelesi başlatıyor.
YASAKLANMASI DAVA AÇTI

Güney Koreli elektronik devi Samsung, patent ihlaliyle suçladığı Apple`ın yeni telefonu iPhone 4S`nin Fransa ve İtalya`da satışının yasaklanması için hukuk mücadelesi başlatıyor.

Samsung, Apple`ın dün tanıttığı yeni akıllı telefonunun diğer ülkelerde de yasaklanması için hukuki yollara başvuracağını açıkladı.

Firma, yayınladığı açıklamada "Apple`ın göz göre göre fikri mülkiyet haklarını ihlal ettiğini ve teknolojilerinden haksız bir biçimde faydalandığını" iddia ederek mülkiyet haklarını korumakta kararlı olduklarını belirtti.

Samsung sözcüsü James Chung, iPhone 4S satışlarının mahkeme emriyle yasaklanması için bugün başvuruda bulunacaklarını söyledi.
PATENT DAVASI AÇTI

Fransız ve İtalyan yasalarına göre mahkemeler, daha piyasaya bile çıkmamış bir ürünün satışını yasaklama yetkisine sahip.

Akıllı telefon piyasasını en büyük iki rakibi olan Samsung ve Apple, Nisan ayından bu yana birbirlerine karşı 10 ayrı ülkede 20`den fazla patent davası açtılar.

Apple, Eylül ayında Almanya`da Samsung`a karşı açtığı davayı kazanmış ve Samsung`un "Galaxy Tab" tablet bilgisayarların Almanya`da satışı yasaklanmıştı.

haber kaynagi : rthaber

Ogzhnozcn
06-10-2011, 13:40
yeter artık ya bukadarda olmaz bu samsung ne yapmaya çalışıyor patent çalıyor üstüne üstlük birde dava açıyor bunuda kazanızcaz inşallah

CHAOS
06-10-2011, 13:43
Meyve veren ağaç taşlanır diyorum.

iPhone 4 ile Tapatalk'tan gönderilmiştir.

laheyl
06-10-2011, 13:44
bana gore appel yeni model yada yeni tasarim yapicagi yerde samsungla ilgili su sorunlari ortadan kaldirsa daha iyi olur cunku samsung bu sayede app yani iphone sayesinde dunya prim yapti valla

SalihBxl
06-10-2011, 18:24
Havlar dururlar sadece. Apple için bir eğlence daha çıktı samsung sayesinde.

---
I am here: http://maps.google.com/maps?ll=50.870225,4.382406
Tapatalk ile iPhone 4'umden gönderilmiştir.

efsanewi
06-10-2011, 18:40
Yediremiyorlar tabi ne yapsınlar

Kralleo
06-10-2011, 21:56
applein yapabılecegı birsey yok ki. kac mılyar dolarlık sektor. en cok payı apple alıyor. gerek tablet gerek mp3 player gerek telefon. hatta bilgisayar pıyasasında bıle cok buyuk paya sahıpler. (zaten kucumsenmezdı de son konferansta %23 gıbı bı rakam verdıler yanlıs hatırlamıyorsam)
Pastanın en buyuk dılımını applein almasını yedıremıyorlar. o yuzden de dava acıyorlar. 4s ın galaxy ıle karsılastıramasına baktım. galaxy hardware olarak daha iyi. ama yinede 4s daha cok satıcak. e adam baktım agızımla kus tutsam yıne yarısamıcam o yuzden cırkefe yatarım dedı. herkez dedı bunu.

Sımdı dıceksınız kı munnecımmısın nerden bılıyorsun daha cok satıcagını. Sadece izleyeleim ve gorelım

Canavar
06-10-2011, 22:00
Apple suç atmaları tamamen kıskanclıktır

esbejk
06-10-2011, 22:28
heralde apple zorla çalmıyor ya parçaları veya tasarımı samsungtan çalkmıyorki.herşey yasal yollarla yapılmış.apple şu samsungu tamamen ortadan kaldırsa iyi olcak.eee ne demişler yenilen pehlivan güreşe doymazmış samsungta apple ile mücadele ederken hep yeniliyor.baktıki bu böyle olmayacak dava açıp duruyor napsın.haksız kazanç nasıl kazanılır ticaret hayatımızda samsungu örnek alsak 2güne kalmaz batarız.

ChuckBartowsKi
06-10-2011, 22:53
Yorumlara baktımda nasıl bir Samsung düşmanlığı bu ;

Öncelikle iPhone içinde bildiğim kadarıyla Samsungun ürettiği parçalar çoğunlukta ayrıca mevcut Siri uygulaması Samsung tarafından patentlenmiş bir uygulama.. Bu dava sonucu kesinlikle Samsung'un istediği şekilde sonuçlanır diyorum tabiki sebebi buysa .. Ayrıca Apple çok para kazanan bir şirket olabilir buna kimsenin lafı yok ama son dönemlerde yapılan araştırmalara göre ben açıkca diyorum 5 yıl içinde çok geride kalıcaklar ..

tanriseven
06-10-2011, 23:07
Yorumlara baktımda nasıl bir Samsung düşmanlığı bu ;

Öncelikle iPhone içinde bildiğim kadarıyla Samsungun ürettiği parçalar çoğunlukta ayrıca mevcut Siri uygulaması Samsung tarafından patentlenmiş bir uygulama.. Bu dava sonucu kesinlikle Samsung'un istediği şekilde sonuçlanır diyorum tabiki sebebi buysa .. Ayrıca Apple çok para kazanan bir şirket olabilir buna kimsenin lafı yok ama son dönemlerde yapılan araştırmalara göre ben açıkca diyorum 5 yıl içinde çok geride kalıcaklar ..
Dava sebebi Siri değil. Yapımcı firmayı zaten satın almıştı Apple...

Geride kalırlar mı bilmem ama tablet pazarını tek başlarına domine ettiler. Mac satışları devamlı yükselen grafikte. Yani Apple, iPhone'dan ibaret değil...

Mac OS kullandığım günden beri Apple'a ne kadar şükretsem azdır zaten :) ki beni "pencereden" kurtardı...

Kralleo
06-10-2011, 23:49
Ayrıca Applein elinde App Store ve iTunes Store oldugu sürece kimse onu kolay kolay gecemez. adam 600 milyar sarkı satmıs. 10 cent kazansa sarkı basına 60 mılyar dolar eder sadece sarkı pıyasasında. bunun filmi var appi var. Apple dunyadaki en buyük ticari zekadir.

Bir de Size applein yeni planlarindan bahsediyim. (bu tamamen varsayımsaldır ama kendimce cok guclu sebeblerim var)
belki iphone 5 belki iphone 6 da olur bilmiyorum ama iphonelardan simkartı kaldırıp(CDMA) hattınızı itunes üzerinden satın alcaksınız. Nasıl yani?
Bu sistem geldikten sonra itunesa gircez ve bakıcaz. bize uygun olan paketleri istediğimiz operatör sirketinden alıcaz. mesaj paketini vodafonedan. konusma paketi avea dan ve interneti turkcell den alabileceğiz. ve tabiki de numaramız aynı kalacak.

Ben bunu 7 8 yılp once olsa ne guzel olurdu diye dusunurdum. sim kartsız bagımsız cep telefonları. ileri gelecekte sim kartlarının iptal edilecegi zaten kesin. Benim inancim bunu ilk applein yapacagi.

laheyl
07-10-2011, 13:30
bende yorumlara baktim ama sunu gordum

herkez apple hayrani ve gercekten cok guzel bir is basardi jops herkezi apple asik etti haa su da cok guzelki insanlar daha bir teknolejik olmaya basladi herselerini artik bu elimizin icindeki ufak cihazlarla yapamya basladik

samsung konusuna gelince arkadasim eger samsung bu firmaya dava acicaksa neden icindeki bircok parcanin uretimini yapiyor

ChuckBartowsKi (http://www.ikaynak.com/forum/members/63928.html) kardes kimse samsungu kotulemiyor ve herkez daha iyisini istiyor haaa iphoneden daha iyi bir cihaz olur samsung o zaman ona doneriz ikaynak degilde isamsung sitesi kurulur orda yazisiriz yani sende garip bir yaklasim yapmisin tepki falan ..

siri uygulamasi tamamen samsungun olsa apple aptal bir firma degil onu kullansin kendi sisteminde illaki birsey vardir bekliyelim ve gorelim

orcunmk1
07-10-2011, 16:51
peh samsung gitsinde adam akıllı tv yapsın.evimdeki tv nin yarısı kapkara:) bide apple a kafa tutmaya çalışıtor.dünyada son tel samsung olsa yine kullanmam güvercin kullanırım daha iyi.iphone 2g almadan evvel nokia kullanırdım ama apple a geçince sırasıyla tüm serileri aldım iphonenin.su ara parrot drone uçuruyorum müthiş bişey.samsungun apple a karşı hiçbir şansı yok bence.bu benim şahsi görüşüm.zevkler ve renker tartışılmaz.

_turbo_
07-10-2011, 23:45
Samsung suan hala sansli cunku Apple henuz TV piyasasina el atmadi, birgun orayada el atacak ve TV izlemeninde anlami degisecek. Bence akli varsa bu alanda adim atsinlar hergun ayni donanimi degisik Plastige sigdirip zirt pirt model cikarmakla olmuyor bu isler kullanilan malzemelere yazik hersey israf, ya yaptigini adam gibi yapacaksin kalite akacak yada hic yapmayacaksin.

happymtl
08-10-2011, 16:35
Açılan dava siri ile ilgili değil 3g ve kablosuz veri aktarımı ile ilgili.samsung'un bu konuda birçok patenti var.ayrıca Samsung 10.1 tab için apple'a patent parası ödemeyi kabul etti ancak Apple yinede cihazların toplatilmasini istemişti.işin özü 4s'in toplatilma ihtimali var ve bu ihtimal çok düşük değil.
Herkes birbirine patent davası acıyor ama Google dava acmaya başlarsa kimse ya cihaz çıkaramaz Yada cihaz fiyatları uçar.mesela tlf'nu yaklaştirinca ekranın kapanması,GPS vs. Bile sahibi artık.elindeki cep telefonu ile ilgili patent sayısı yaklaşık 20.000...

Olaya birde su yonden bakalım:
Piyasada birçok ayfon kopyası var üstelik 1'e1kopya galaxydeki gibi benzerlik değil.peki neden bu kopyalar dururken Apple samsung'a dava acıyor.

Kabul edelim beyler Samsung donanım acısından aldı basını gitti ve apple artik rakipsiz degil...bknz:nexus prime...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Steve Jobs
08-10-2011, 19:08
Apple her zaman rakipsizdir. Apple bir yaşam biçimidir.. Apple'in hiçbir ürünü piyasadan toplatılamaz, toplatılması teklif bile edilemez..

CHAOS
08-10-2011, 19:19
Apple her zaman rakipsizdir. Apple bir yaşam biçimidir.. Apple'in hiçbir ürünü piyasadan toplatılamaz, toplatılması teklif bile edilemez..

Aynen arkadasa katiliyorum.
Apple bir yasam bicimidir, birkere kullandinmi bidaha zor birakmak.
Yok galaxi yok evo 4g: birakin arkadaslar yemisim patentini falan hikaye birkez daha meyve veren agac taslanir diyorum...

iPhone 4 ile gönderilmiştir...

esbejk
08-10-2011, 21:23
ben zaten samsungu markasını sevmem.ne harddiskini ne dvdsini ne telefonunu ne televizyonunu hiçbir ürününü kullanmıyor.kalitesiz üretiyor.televizyonda sony veya lg, dvd'de lg- harddisk'te-seagate veya western digital telefonda apple.apple değişik ürünlere el atsa onları kullanıcamda şuan el atmadı.tablet pc kullanmıyorum.ama kullansam apple'dan başkası olmaz.maddi durumum iyi olsa imac almayı düşünüyorum veya macbook gibi.ı.diyeceksiniz ki apple pahalı samsung ucuz adamlar heralde o kadar fiyatı havadan koymuyor.adamlar her parçanın en kalitelisini kullanıyor samsung ise dandik plastikten başka birşey kullandığını görmedim.samsung 1.5 milyara sattığı telefonlar apple'ın dış kasasıyla yarışamaz bile kalitede

IPeder
11-10-2011, 18:00
Kıskanıyorlarmı Ne :)

Ogzhnozcn
11-10-2011, 18:35
Kıskanıyorlarmı Ne :)

Çoook,artık taklit,özenti boyutunu geçti :)

CHAOS
11-10-2011, 19:51
Biraz once arkadasimin galaxy s2 sini deneme firsatim oldu baya bi, arkadaslar ...sung bu cihaziylami ovunuyormus. Teli elime aldim ince hafif guven sifir, sarji hemen tukeniyor, ekran cizgi film gibi vs vs...
Çok övdükleri hızıda cazip gelmedi.
Apple ın gözünü seviyim ya.
İphone olsun taştan olsun.
Bu benim fikrim tabiki.
Haaa buarada arkadas degiselim mi? Dedi, avcunu yala cevabini verdim :)

---
I am here: http://maps.google.com/maps?ll=36.891612,30.723025
iPhone 4 ile gönderilmiştir...