PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları Jailbreak Yüklemeden Cydia Geldi

Mocha80
29-09-2011, 20:15
Herkese Merhaba;

Benim ilginç bir sorum olacak.

Yeni bir kullanıcıyım ve okuduğum onca makaleye göre uygun jailbreak yöntemini bulup uygulayıp ardından cydia ile gerekli paketleri yüklemem gerekiyor. Ben bir sayfada gördüğüm "www.jailbreakme.com" web sayfasına girerek hiçbir jailbreak işlemi yapmadan cydia yı iphona 4 'e indirdim ve paketleri yükledim, çalışiıyorlar. İphone sürümüm 4.3.3 ve vodafondan aldım telefonu. İçime kurt düştü acaba bu tarzda cydia yükleyip, kullanmam kanuni açıdan herhangi bir sorun yaşamama yol açabilir mi ? Şimdiden navigonu bilgisayarımdan yükledim iphona, umarım biryerimde patlamaz [gl=22.gif]

Yardımınız için teşekkürler.

DeMo
29-09-2011, 20:21
jailbreakme.com 4.3.3 sürümü için geliştirilen en son ve en kolay jailbreak yöntemidir.

Özellikle sadece 4.3.3 yüklü iPad 2 cihazlar, yalnızca bu yöntemle jailbreak yapılabilmektedir.

4.3.3'de bulunan bir pdf açığı sayesinde jailbreakme.com adresinden indirdiğiniz pdf uzantılı dosya ile jailbreak yapılmaktadır.

Yani sonuç olarak jailbreak yapmış bulunuyorsunuz.

nadir3391
29-09-2011, 20:22
yasal hiçbir sorun yok, rahatlıkla kullanabilirsin yalnız eğer olurda telefonu teknik servise göndermek zorunda falan kalırsan orjinal sürümü yükler jailbreaksiz gönderirsin..

Mocha80
30-09-2011, 01:49
DeMo ve nadir3391 yorumlarınız için çok teşekkür ederim;

Artık iphonun gerçek keyfini çıkarabileceğim.

Teknik bir sıkıntı çıktığında iphonedan fabrika ayarlarına geri yüklemeyi seçip sanırım sıkıntısız bir şekilde servise aktarıcam.

DeMo
30-09-2011, 10:04
DeMo ve nadir3391 yorumlarınız için çok teşekkür ederim;

Artık iphonun gerçek keyfini çıkarabileceğim.

Teknik bir sıkıntı çıktığında iphonedan fabrika ayarlarına geri yüklemeyi seçip sanırım sıkıntısız bir şekilde servise aktarıcam.

iPhone'da Tüm ayarları sıfırla diye bir seçenek var fakat cihazınız jailbreakli olduğundan bunu kesinlikle yapmayın cihazınız kilitlenir. Servise verme gibi bir durumunuz olduğunda iTunes vasıtasıyla cihazı yeniden restore etmelisiniz.

Güle güle kullanın.

Mocha80
30-09-2011, 11:58
Bilgi için teşekkürler DeMo, cihazımı kitlenmekten kurtardın.

Gerçi gerek itunes olsun gerek se de shsh yedeği olsun becerememiştim [gl=27.gif]

Restore olayını nasıl yapacam çok merak ediyorum [:(]

DeMo
30-09-2011, 12:20
http://www.ikaynak.com/forum/21-genel-konular/9-tuyo-merkezi-ana-sayfa.html 'yı okumanızı öneririm.