PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Macbook Pro bozuldu hiç açılmıyor

IBurak
12-09-2011, 12:07
Merhaba arkadaşlar Macbook pro m bilinmeyen sebeple hiç açılmıyor dün bir program ile windows u mac e kuracaktım ama acil işim çıktığı için sonra kur demiştim ve kapattım sorunsuzca ama şimdi ne olduysa hiç bir şekilde açılmıyor klavyesi de çalışmıyor. No bootable device -- insert boot disk and press any key diyor her açtığımda bi de her açtığımda apple logosu çıkmıyor sadece arkaplan çıkıyor lütfen arkadaşlar içinde önemli sunum dosyaları filan var çamşamba günü sunulması gerekiyor yardımlarınıziçin çok teşekkür ederim [:)]

Hypnosee
12-09-2011, 12:56
Eğer içinde önemli dosyalar varsa bilgisayarcıya götürmek daha mantıklı kendi başına yanlış bir şey yaparsan içindekiler silinebilir

SaTuSa
12-09-2011, 13:08
O kuracagin programin adi sani varmidir peki? Bootcamp ile falan mi yapacaktin kurulumu?

ChuckBartowsKi
12-09-2011, 13:08
Kurulum hatalıysa o mac açılmaz bence. Git bir bilgisayarcıya yardımcı olsun. Belki dosylarını kurtarabilirler

IBurak
12-09-2011, 13:37
Tamam arkadaşlar sorunu çözdüm yardımlarınız içinde çok teşekkür ederim :) amerika apple ı aradım teknik destek talep ettim option tuşuna basılı tuttum diski seçtim açıldı sorunsuzca :)

IBurak
12-09-2011, 13:42
O kuracagin programin adi sani varmidir peki? Bootcamp ile falan mi yapacaktin kurulumu?

Parallels Desktop un seriali bitti eski sürümleride lion u desteklemiyor bende Boot Camp programı ile Windows u yüklemeye çalışıyorum 64 bit olduğu için 32 bitte sorun oluyormuş

SaTuSa
12-09-2011, 16:23
Bootcamp kurulumdan sonra yeniden hata falan alirsan, acilista X tusuna basili tutarsan sistemini Mac OS X olarak baslatmaya zorlarsin, bu da aklinin bir tarafinda bulunsun. Bootcamp dogru kurulmadiginda hata verebilir genelde.