PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gevey Sim Iphone 4.3.5 surumunde sorun yasiyorum..

zaldek
24-08-2011, 16:11
Merhaba, biraz once iphone 4 e 4.3.5 versiyon yukledim ancak telefonum acilinca resimdeki gibi ekran cikiyor. Sim kilidini acsamda ana ekran resimdeki baglanti kismi kaliyor ve sadece 112 acil aramalara acik. Gevey sim ve 4.3.3 versiyon kullaniyordum daha once bu konu hakkinda yonlendirme yapabilirseniz sevinirim.

http://www.winandmac.com/wp-content/uploads/2007/11/iphone112.png.pagespeed.ce.B8tVCbMmWR.png

DeMo
24-08-2011, 16:29
Etkinleştirme için sizden cihaz üzerinde kilidi bulunan sim kartı istiyor. Yani örneğin cihaz amerikadan gelme ise sizden At&t telekomun sim kartını istiyor.

4.3.5 için jailbreak konusuna bakın. Orada jailbreak için redsn0w'u çalıştırıp sadece Install Cydia seçeneğini seçiyorduk.

Eğer siz cihazı jailbreak yapmadan kullanmak istiyorsanız orada sadece Deactivate seçeneğini seçip deneyin.

Acil arama ekranını aşamazsanız o halde hem Install Cydia hemde Deactivate seçeneklerini seçip deneyin.

B1RB1R
03-09-2011, 23:06
Merhaba, biraz once iphone 4 e 4.3.5 versiyon yukledim ancak telefonum acilinca resimdeki gibi ekran cikiyor. Sim kilidini acsamda ana ekran resimdeki baglanti kismi kaliyor ve sadece 112 acil aramalara acik. Gevey sim ve 4.3.3 versiyon kullaniyordum daha once bu konu hakkinda yonlendirme yapabilirseniz sevinirim.

http://www.winandmac.com/wp-content/uploads/2007/11/iphone112.png.pagespeed.ce.B8tVCbMmWR.png

Aynı sorunu şuan bende yaşıyorum. iphone 4 ü Fransadan getirtmiştim. 4.3.5 e upgarade yaptım. Gevey kullanıyorum ancak ekran görüntüsü sizin fotoda gönderdiğiniz şekilde,burayı bir türlü aşamadım. Acaba siz sorunu nasıl çözdünüz? (NOT:Jailbreak olmadan sorunu çözebilmek tercihim ancak zorunluysa jailbreak yaparım.)

DeviLJoN
04-09-2011, 02:27
bu aktive ekranıdır. Sim kilitli olan optr hattı ile aktifleştirmeniz gerekir. Aktifleştirdikten sonra gevey işlemini uyguluyorsunuz.

B1RB1R
04-09-2011, 11:38
İlgilendiğiniz için teşkkür ederim. Sim kilitli optr hattı ile nasıl aktive ediliyor ? Aktive ettikten sonra gevey işleminden kastınız bildiğimiz 112 yi arama daha sonra uçuş moduna alma vs mi? Biraz ayrıntılı bilgi verirseniz sırasıyla neler yapmam gerekiyor ?

amanyoo
04-09-2011, 13:09
telefonu hangi operatorden aldıysan at&t , orange gibi içinden çıkmış olan sim kartı olması lazım onu taktığında aktive olup bu ekranı geçecektir. ondan sonra gevey ile kullanbilirsin.

DeviLJoN
04-09-2011, 22:59
Alt mesajda arkadaş belirtmiş, ayrıca sizin cihaz fransadan alındığı için hangi optr ise onun optr kartını bulmanız gerekli. Cihazınız orange ve bouygues ise para ile sim lock kaldırabilirsiniz. Ben orange ile sim lock kaldırdım. Gevey ile uğraştırmanıza gerekte kalmıyor.

tanguero
19-02-2012, 02:26
Alt mesajda arkadaş belirtmiş, ayrıca sizin cihaz fransadan alındığı için hangi optr ise onun optr kartını bulmanız gerekli. Cihazınız orange ve bouygues ise para ile sim lock kaldırabilirsiniz. Ben orange ile sim lock kaldırdım. Gevey ile uğraştırmanıza gerekte kalmıyor.

Bunun için ne kadar ücret verdiniz? Amerikadan gelen telefonlar için de geçerlimidir?

DeviLJoN
19-02-2012, 14:52
Bunun için ne kadar ücret verdiniz? Amerikadan gelen telefonlar için de geçerlimidir?

amerika cihazlarında mümkün değil. Sadece verizon ve sprint firmaları kaldırıyor 4s için.

maestro_gfb
20-02-2012, 04:54
arkadaşlar yeri burası değil ama bir sorum olacak iphone için baseband sürümü firmware ile birliktemi güncellenir yoksa firmwareden bağımsız güncellenebilir veya downgrade yapılarbilirmi veya firmware ayrı basebande sürümlerini ayrı ayrı upgrade veya downgrade yapabilrmiyiz bilgilendirirseniz sevinirim