PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Iphone 4 mu Samsung galaxy mi ?

Hitman 4
08-09-2011, 08:52
Biliyorum arkadaslar konu daha oncede acilmis ama pek cevap goremedim. Benim meselem su suanda amerikadayim ve bugune kadar 3 tane gaveyli iphone4 almayi dusunuyordum (unlock almak isterim ama butcem sinirli. Telefonlar babam kardesim ve benim icin) bugun Turkiye'yi aradigimda kardesim de babamda iphone istemediklerini onun yerine galaxy istediklerini soylediler telefondan pek anlamazlar fakat birilerinden galxy daha iyi diye duymuslar. Neyse uzatmiyayim kardesim tip ogrencisi iphone da birsuru program var doktorlar icin peki androit lerde de aynilari varmi ? babama gelirsek babam pek anlamaz telefondan onun icin arama yapsin yeter iphone fiyatini ogrenince galaxy al dedi. Soruma gelirsek simdi Iphone4 gavey, samsung galaxy s ve galaxy s2 hangisi daha iyi dedikleri gibi galxy iphonun pabucunu damami atti ?

becox20
08-09-2011, 09:53
Hala nasıl oluyorda böyLe sorular sorabiliyorsunuz anlamıyorum

hsnkrmz
08-09-2011, 10:37
Kardes sen en iyisi geveylide olsa iPhone al babanla kardesin kimseye bakmasın haa babam sadece arasın yeter Diosan bı galaxy s al olsun bitsin ;))

Hitman 4
08-09-2011, 11:16
becox20 hala bu sorulari soruyorum cunku telefonlari almak uzereyim ve kararsiz kaldim. Bilmiyorum sen ne diyorsun ama burada t-mobile yoneticilerinden biriyle konustum gendiside galxy kullaniyordu iyice kafam karisti.

hsnkrmz cok tesekkurler cevabin icin ya ben kendiminkine karar verdim iphone da kardesime birakacagim secmeyi kotu cikarsada galaxy dovunsun dursun. Beni iphone da dusunduren sey simdi 4.3.5 gaveyli ya peki onda jailbreak sorunsuz yapilabiliyor degilmi pek anlamiyorum da 2 cesit jailbreak var bi telefonu her actiginda yapilan birde birkere yapilip istedigin kadar kalan hangisinden oluyor 4.3.5 e ?

becox20
08-09-2011, 13:33
4.3.5 e su an tethered jailbreak var yani cihaz her kapanıp açıldığında işlemleri yeniden yapmak gerekecek.

ckex
08-09-2011, 14:23
IPhone ile HTC kıyasından sonra Galaxy içinde bu kıyas yapılacaksa biz IPhone kullanıcıları bırakalım bu cihazı kullanmayı filan.

esbejk
08-09-2011, 17:41
hala bu kıyaslamaları anlamıyorum apple şuan sunduğu yazılım desteği, telefondaki tasarım gerçekten kalite için üretilmiş benim kalitem bu fiyatımda bu alan alır diyerek diğer telefon üreticileri gibi telefonunu ucuza yaptırmamış, hersene gelişen ve yeni özellikler eklenen ios sistemi kamerasından bahsetmeye bile gerek yok insanların ihtiyaçlarına göre bulabileceğin bir sürü program ve daha birçok güzelliklere sahip iphone diğer yanda android işletim sistemine sahip bir samsung ; samsung apple'ın yanına bile yaklaşamaz iphone kullanan insan iphone'una temiz baksın garantisini veririmki 4-5 sene rahatlıkla sorunsuz kullanılabilir farkındaysanız piyasada hala apple'ın yaptığı ilk telefon olan iphone 2G 2.el olarak 4-5 sene olanları bile var mevcut durumda samsung daha bu işe kalite koyacağını yeni farketti bir apple olabilmesi için ilk önce apple gibi bir düzen teknolojik ürünleri arasında bir bütün ve ios gibi sürekli gelişmeye açık bir yazılım vede steve jobs gibi birisini bulması lazım tabi bu durumda samsungun işi zor çünkü bu ihtimallerin çoğu samsung için gerçekleşemeyecek kadar zor çünkü artık herşey gelişti apple için herşey üretiliyor fakat samsunga bunlar üretilse bile apple'ın şuanki düzenine sahip olabilmesi için 20-25yıl geçnişe gitmesi lazım oda imkansız :D

ChuckBartowsKi
08-09-2011, 17:56
Ben samsung galaxy de kullanıyorum iPhone 4 de şimdi sana şöyle diyeyim. Android işletim sisteminde 1-2 ufak sorun var . ios tada öyle. ama uygulama açısından android çok zayıf. Kesinlikle iPhone derim. ama sarj ve uzun ömür dersen samsung al zaten iPhone 4 malzemelerininde bir kısmı samsung tarafından üretiliyor. Fiyat farkıda var bütçene göre derim.

mawrick
12-09-2011, 22:10
Bence hem sana, hem kardesine, hemde babana, 3'er tane iPhone 4, Samsung Galaxy S, Galaxy S2 al olmadi digeri.

KaleXitus
12-09-2011, 22:22
Bana kalsa 2 ay daha bekler iphone 5 alırdım :D

semih222
12-09-2011, 23:24
Bana kalsa 2 ay daha bekler iphone 5 alırdım :D

2 ay sonra kesin gelirmi Türkiye ye üstad ?

MsTrK
12-09-2011, 23:27
2 ay sonra kesin gelirmi Türkiye ye üstad ?
Henüz kesin bir bilgi yok.

applem
13-09-2011, 11:44
Tereddutsuz samsung galaxs s2 dusunmeden al derim suan piyasadaki en kral telefon buna emin ol

iSaMi
13-09-2011, 11:47
Saçmalamayın yaw iphone 4 ün dokunmatiğiyle samsung un dokunmatiği birmi??

applem
13-09-2011, 11:54
Samsung seri flash var acmadigi site yok playstation oyunalarini nuhtesem hizda oynuyorum ekran cozunurlugu suan en iyisi kesinlikle takilma yok iphone 4 de kullaniyorum ama samsung gercekten baskaymis...

ChuckBartowsKi
14-09-2011, 16:59
Saçmalamayın yaw iphone 4 ün dokunmatiğiyle samsung un dokunmatiği birmi??

Hocam öyle demeyin ikiside çok sağlam makineler , fakat apple uygulamaları çok daha hoş.

LuckyBlood
14-09-2011, 18:00
Özellikleriyle diyorsunuz sanırım galaxy s diye ama özellik bakımındanda iyi olsa iphone 4 sonradan yüklenebilir özellikleriyle fazlasıyla sollar samsungu ama 2 sinide sıfır haliyle düşünürsek galaxy nin artıları var tabiki...

Ama tabi galaxy s de sonradan rom atılabiliyor onunda donanımını güçlendirme imkanı var açıkçası...

ChuckBartowsKi
14-09-2011, 19:36
Özellikleriyle diyorsunuz sanırım galaxy s diye ama özellik bakımındanda iyi olsa iphone 4 sonradan yüklenebilir özellikleriyle fazlasıyla sollar samsungu ama 2 sinide sıfır haliyle düşünürsek galaxy nin artıları var tabiki...

Ama tabi galaxy s de sonradan rom atılabiliyor onunda donanımını güçlendirme imkanı var açıkçası...

Hocam android çok fazla sorun yapıyor ama ios o kadar çok çökmüyor . Ama ios çöküncede tırsıyorsunuz batarya tak çıkar yok ya :)

LuckyBlood
14-09-2011, 19:55
Hocam android çok fazla sorun yapıyor ama ios o kadar çok çökmüyor . Ama ios çöküncede tırsıyorsunuz batarya tak çıkar yok ya :)

Haklı olabilirsin kullanmadım android ama bilmiorum dediğim gibi banada zaten iphone 4 daha cazip geliyor :)

CHAOS
14-09-2011, 20:26
Biliyorum zevk meselesi ama htc desire hd kullandim fakat iphone kadar inanin hicbir tel zevk vermiyor.elimde tesbih gibi oldu bu cihaz herkez trip atiyor bana elindekini birakda bizimle ilgilen diye :)

---
I am here: http://maps.google.com/maps?ll=36.892162,30.723069
Sent from my iPhone using Tapatalk

iak53
15-09-2011, 00:32
iphone kullananlar ondan başka telefon kullanacağını sanmıyorumm..[:'(]

ekaragozlu
15-09-2011, 01:52
Bana soracak olursanız geveyli iphone4 kullanacağıma, galaxy s 2 hafiflik,incelik, 8mp ,daha hızlı açılış,işletim sistemi özellikleriyle kat kat iyi.tek eksisi applestore olmaması fakat android markette hızla ilerliyor. jailbrek ,gevey, kapa açılmasın sorunları artık beni sıktı. ben telefoncuyum her 2 modelide kullanıp satıyorum.uygulamalar için iphone4 yerine ipad kullanmak bana göre daha mantıklı
linkte video karşılaştırma var farkını göreceksiniz
http://www.youtube.com/watch?v=t78KfESnFE0