PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları Gps sorunu - sanırım çok kişide var

ufuk_075
03-09-2011, 08:56
Arkadaşlar eğer bu konu daha önce açılmışsa kusura bakmayın arastırdım ama bu konuyla ilgili yeterli bilgi bulamadım.

Bende 3gs yurt dışı vardı çogu insan gibi bende unlock için ipad yapmıştım.
Ama sırf navigasyon kullanamadıgım için gittim sıfırını aldım.
Dün jailbreak yaptım (versiyon 4.3.3) gio yu kurdum ancan 2 gündür en az 30dk beklememe ragmen gps sinyali bulamıyor.pusula yı açayım dedim parazitten uzaklaştır veya 8 çiz diyor. (bb:5.16.02) bunula alakalı sıkıntı ne olabilir. Cihaz yurt içi acaba jailbreak sebep olmuş olabilirmi yardımlarınız için simdiden tesekkür ederim.

Sting78
03-09-2011, 09:10
Merhaba bende de benzer sorun var
3gs'imin eski versiyonlarinda sorun yoktu ama 4.3.3 e gecince navigasyon programlarinda sorun yaratti fakat sadece sygic isimli navi programinda sorunsuz baglaniyo
Onu kullana bilirsin zate cok iyi program

ufuk_075
03-09-2011, 11:06
Merhaba bende de benzer sorun var
3gs'imin eski versiyonlarinda sorun yoktu ama 4.3.3 e gecince navigasyon programlarinda sorun yaratti fakat sadece sygic isimli navi programinda sorunsuz baglaniyo
Onu kullana bilirsin zate cok iyi program

baglanıyor ama igo kadar gelişmiş değil ayrıca çok geriden takip ediyor ve haritası daçok güncel değil.
sıkıntı navigasyon da değil aslında benim zoruma giden sıfır telefon alıyorum ama oda sıkıntılı ki içindeki firmware 4.3.3 yüklüydü zaten.madem gıcıklık yapıyor neden bu yazılmlı iphone u satıyorsunuz değilmi.

acaba bu sorunu çözen bir yazılım varmı yada
baseband downgrade yapabilirmiyiz yaparsak bu sorunu aşabilirmiyiz... yardımcı olacak var ise lütfen yardım etsin...

NeGReDo
03-09-2011, 13:37
Arkadaşlar eğer bu konu daha önce açılmışsa kusura bakmayın arastırdım ama bu konuyla ilgili yeterli bilgi bulamadım.

Bende 3gs yurt dışı vardı çogu insan gibi bende unlock için ipad yapmıştım.
Ama sırf navigasyon kullanamadıgım için gittim sıfırını aldım.
Dün jailbreak yaptım (versiyon 4.3.3) gio yu kurdum ancan 2 gündür en az 30dk beklememe ragmen gps sinyali bulamıyor.pusula yı açayım dedim parazitten uzaklaştır veya 8 çiz diyor. (bb:5.16.02) bunula alakalı sıkıntı ne olabilir. Cihaz yurt içi acaba jailbreak sebep olmuş olabilirmi yardımlarınız için simdiden tesekkür ederim.

bir çok sebep olabilir,jb olabilir tabiki de.Temiz bir restore edip harita ve pusuladan bakabilirsin sorn nedir diye.Bir de benim ev içinde hiç bi gps progrmı çalışmıyor.Eğer evde deniyosanız en azından bir balkona çıkıp denemenizde fayda var.

DeviLJoN
03-09-2011, 15:40
tom tom ile sorunsuz kullanabilirsiniz. Ben sim free cihazımla kullanıyorum. FW 4.3.3 şuana kadar eksik ve yanlışını görmedim. Sygic ile navv arasında pek fark yok ama sygic daha hızlı buluyor. Ayrıca 4.3.3 sürümü şuan stabil çalışan 4.3'lerden en iyisi denilebilir. Bağımsız jb olması yüzünden.

ufuk_075
04-09-2011, 00:05
Neyse arkadaşlar ben sorunu buldum sanırım 4.3.3 jailbreak ı ben snowbreeze ile yapmıştım meger sıkıntı ondan kaynaklanıyormuş. Bu gün orjinal (i tunes ten ) 4.3.5 yükselttim crack yapmadım gps te bir sıkıntı yok ama 11,99$ ıma mal oldu igo yu satın almak zorunda kaldım.

3gs 4.3.5 unlock(cydia yüklemem lazım) yapılabilirmi birisi bu konuda yardımcı olabilirmi acaba.

Not: Cihazım yerli vodafone dan aldım tani simloc ile ilgili sıkıntım yok ama bb 6.15.00 olmamak kaydı ile :)

ilgilendiğiniz için ilgilenen ilgilenmeyen herkese teşekkür ederim.

DeMo
04-09-2011, 13:40
Yapmak istediğiniz işlem unlock değil jailbreak'dir.

4.3.5 için bu konudan jailbreak yapabilirsiniz... http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/29323-ios-4-3-5-tethered-jailbreak-redsn0w-0-9-8b4.html

Fakat söz konusu jailbreak yöntemi tethered olduğundan, cihazı her kapatıp açtığınızda telefon kilitlenecek ve açmak için bir işleme tabi tutmanız gerekecektir. Bilgisayara bağımlı olduğunuzdan cihazı kapatmadan kullanmak durumundasınız.

Ya da SHSH kaydınız varsa tekrar 4.3.3'e dönebilirsiniz. Bunun için de bu konudan faydalanabilirsiniz... http://www.ikaynak.com/forum/52-sorunlar-%7C-cozumler-iphone-soru-cevap-destek-yardim/29391-ios-4-3-4-ve-4-3-5den-4-3-3e-surum-dusurme-downgrade-cozum-onerileri.html