PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları 4.3.3 gps sorunu

ewrener
02-09-2011, 23:20
arkadaşlar bugun itibari ile 4.3.2 den 4.3.3 e shsh kaydıyla gectim. telefonda pek bi farklılık yok su an gözlelerime bakıyorum fakat gps sinyalinde gözle gorulur bi sorun var.. eskiden google maps i actıgımda hemen yerimi bulurdu kapalı otamda bile şimdi ise acık havada bile zor buluyor yerimi kapalı ortamda ise coook buyuk sapmayla buluyor.
gps sorunu hakkında ne yapabilirim? jb yapmadan once de sorunluydu.jb yaptım navigon turkiye den baktım yinr sorunlu acık havada bile bulamıyor yerimi?
sorun ne olabilşr?

DeviLJoN
03-09-2011, 01:37
sim kilitli cihazlarda öyle bir sorun var yada çalışmıyor.Bende tam bilmiyorum. Uluslararası dolaşımı açık bırakın ve edge'de açık olsun. Bu şekilde olduğunda google maps ile arama yaptığınız bulmakta.

ewrener
03-09-2011, 04:18
Hocam benimki tr garantili cihaz.. baktım gps calısmıyor 3.4.5 e restore edeyim temiz bi sekilde dedim itunes a bagladım retore olmadı 1013 hatası verdi.. sonra da oyle kaldı.. recovery moddan cıkaramıyorum.. fix recovery butun işlemleri yapıyor acılacak gibi oluyor ama sonra yinne itunes işaretinda kalıyor telefon.. napıcam bilmiyorum.. yani normal olarak restore olması gerekmezmiydi.. restore edemiyorum hiç bir sekilde oyle kaldı cihaz ne yapabilirim?

DeviLJoN
03-09-2011, 13:21
4.3.5 den bahsediyorsunuz galiba. Fix recovery bir kere yaptığınızda hemen gelmez. Aynı işlemi 6,7 sefer deneyiniz. Bazı dosyalar tam yüklenemediğinden hemen olmuyor. Bu işlemi yaparken tinyumbrella start tss server açık olmalı.

ewrener
03-09-2011, 13:31
4.3.5 den bahsediyorsunuz galiba. Fix recovery bir kere yaptığınızda hemen gelmez. Aynı işlemi 6,7 sefer deneyiniz. Bazı dosyalar tam yüklenemediğinden hemen olmuyor. Bu işlemi yaparken tinyumbrella start tss server açık olmalı.

Evet hocam 4.3.5 ten bahsediyorum . Yani itunes un orjinal firmware ile restore yaparken sorun cikarmasi garip degilmmi? Dun gece saatlerce ugrastim itunestan 4.3.5 e gecemedim sonra ugraslarim sonucu 4.3.3 e geri dondum ama ben nasil 4.3.5 e yukselicem? Gps ise hala sorunlu 4.3.3 te..

NeGReDo
03-09-2011, 13:44
Evet hocam 4.3.5 ten bahsediyorum . Yani itunes un orjinal firmware ile restore yaparken sorun cikarmasi garip degilmmi? Dun gece saatlerce ugrastim itunestan 4.3.5 e gecemedim sonra ugraslarim sonucu 4.3.3 e geri dondum ama ben nasil 4.3.5 e yukselicem? Gps ise hala sorunlu 4.3.3 te..

4.3.3 custom fw mi yüklü ?

DeviLJoN
03-09-2011, 15:47
shsh kayıdınız varsa tinyumbrellayı kullanarak sorunsuz birşekilde geçebilirsiniz. Evet güncel versiyonu yüklerken bile hata veriyor malesef. Güncelleme yapmadan önce tinyumbrella ile 4.3.5 shsh ile start server yapın. Yaparkende cihaz dfu moda alın. Sonra orijinal fw yükleyin. Ben geçen hafta bu şekilde bizzat yaptım 4.3.5 için. 10** hatası almadım.

ewrener
03-09-2011, 18:31
4.3.3 custom fw mi yüklü ?

yok hocam orjinal fw yüklü 4.3.3. onu da shsh ile yapmıstım onda da 1013 sorunu almıstım ama fixrevocery ile halletmiştim şim o da işe yaramıyo

ewrener
03-09-2011, 18:32
shsh kayıdınız varsa tinyumbrellayı kullanarak sorunsuz birşekilde geçebilirsiniz. Evet güncel versiyonu yüklerken bile hata veriyor malesef. Güncelleme yapmadan önce tinyumbrella ile 4.3.5 shsh ile start server yapın. Yaparkende cihaz dfu moda alın. Sonra orijinal fw yükleyin. Ben geçen hafta bu şekilde bizzat yaptım 4.3.5 için. 10** hatası almadım.
peki hocam ios 5 cıktıgında da hata verirmi acaba? bu arada herseyi denedim hi. bir ekilde 4.3.5 yükleyemedim pazartrsiservise vericem. jb yaptıgım anlasılmaz degilmi?

DeviLJoN
03-09-2011, 19:03
ios 5 çıktığında hata vermez. Hata şuan serverlar yüzünden vermekte. Yoksa sorun yok ortada. Restore edilmişse cihazınız garantide sorun çıkarmaz.

dincer35
03-09-2011, 22:53
Yurtdisi 3Gs 16 gb cihazim var CFW 4.3.3 yuklu bb 05.12.01 Gps de bir sıkinti yok gayet iyi calisiyor..İgo,navigon,googleearth gibi uygulamalar ile..

Sent from my iPhone using Tapatalk