PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları simkartsız iphone 4'ü açmak

isiloz
28-08-2011, 19:21
merhaba,
daha yeni iphone 4 aldım garantili.
Fakat henüz sim kartım yok, telefonu yine de açma imkanım var mı?
iTunes'a bağladım telefonu ama sim kart olmadığı için ana ekrana ulaşamıyorum.
Lütfen yardımcı olur musunuz? Teşekkürler şimdiden

kalhammm
28-08-2011, 20:54
arkadaşım iphoneler sim karsızda normal kart varmış gibi çalışır...üsteki açma tuşundan bi dene ..telefonu açmadanda ıtunes üzerinden ekranı göremezsin

DeMo
28-08-2011, 21:00
Etkinleştirme için herhangi bir sim karta ihtiyacınız var. 4.3.3 için shsh kaydı varsa (ki yeni telefon olduğu için muhtemelen yoktur) Sn0wbreeze 4.3.3 ile custom sürüm oluşturursunuz. Oluşturacağınız bu custom sürümde etkinleştirme adımını geçmek bir ayar yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda cihazınız untethered jailbreakli olmuş olur.

Ya da şuan üzerinde 4.3.4 veya 4.3.5 var ise bunları da Redsn0w yardımıyla önce tethered jailbreak sonra da deaktive seçeneğini seçerek etkinleştirebilirsiniz. tabi jailbreak yöntemi tethered olduğundan bu sizi sıkıntıya sokabilir.

Ayrıca yukarıdaki yöntemlerden biriyle etkinleştirme adımını aştığınız zaman bu seferde cihazda anlık bildirimlerle ilgili problemler yaşayacaksınız.

Bunun dışında eğer cihaz yurtdışı simkilitli ise o zaman üzerinde kilidi bulunan sim karta ihtiyacınız var.

Sonuç olarak ya mevcut sim kartınızı kestirerek ya da GSM operatörünüze giderek bir micro sim kart temin ederek bu etkinleştirme adımını aşmanızı öneririm.

matrix..
28-08-2011, 21:11
Redsnow ile jb. yapın aktivasyon ekranını gecmis olursunuz.

isiloz
28-08-2011, 21:31
telefonumu avea'dan aldım.
Telefonu açtığımda aktivasyon ekranı çıkıyor ister istemez.
Ben belki JB yapmadan telefonun aktivasyon ekranını geçebilirim diye
düşünmüştüm. Neyse sim kartım aktif olana kadar beklicem artık :/

isiloz
28-08-2011, 21:36
arkadaşım iphoneler sim karsızda normal kart varmış gibi çalışır...üsteki açma tuşundan bi dene ..telefonu açmadanda ıtunes üzerinden ekranı göremezsin
evet açılıyor ama sim kartı takın yazıyor ekranda sadece.. bu şekilde açıkken bağladım itunes'a ama ordan da kontrol edilemiyor. Mecburen jailbreak lazım anlaşılan.

matrix..
28-08-2011, 21:57
Tel tr çıkışlı ise redsnow'a gerek yok. Yapmanız gereken herhangi bir hat takip teli pc'ye baglayip itunesi açıp çıkan yönergeleri takip etmek.

isiloz
28-08-2011, 22:02
Tel tr çıkışlı ise redsnow'a gerek yok. Yapmanız gereken herhangi bir hat takip teli pc'ye baglayip itunesi açıp çıkan yönergeleri takip etmek.

mikro sim kartım henüz elime ulaşmadı, bekliyorum :/

matrix..
29-08-2011, 15:00
Anlaşıldı...o zaman kartın gelmesini bekliyceksiniz.Çalışmayan(kapatılmış) bir kart varsa elinizde bunu kesip deneyebilirsiniz.