PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları jailbreak adım 5 sorun?

melo
05-04-2009, 18:31
telefonum iphone 3G 16 gb 2.2.1 sürümü. jb yapmak istiyorum sadece quickpwn 2.2.1 i indirdim ve açtım programı adım 5 e kadar sorunsuz geldim. adım 5 e geldiğimde 'wait your iphone for recovery mode' gibi bişey yazıyor altındada home tuşuna bu kadar basın güç tuşuna bu kadar basılı tutun falan diye şeffaf yazılar var. alttada preparing your iphone yazıp bişey dönüyo. ancak bundan sonra gelmiyo quickpwn da hiç bi kımıldama yok şeffaf yazılar koyulaşmıyo bende doğal olarak tuşlara basamıyorum. telefonun ekranında kablo ve itunes amblemi var. ve kalıyo böyle. daha ne kadar beklemeliyim tuşlara basma komutu gelmesi için? yada ne yapmalıyım??

fantazi
05-04-2009, 19:32
bitek quickpwn indirdim diyosun.quickpwn de 2.2.1 in dosyasını göstermen gerekiyo başta onu yapıyorsun değilmi.birde telefon açıkken bağlıyosun telefonu itunes ile ilgili herşeyi kapatıyosun görev yöneticisinden itunes helper ıda kapat.öyle dene [:'(]

melo
05-04-2009, 19:51
quickpwn nın dosyası dediğiniz firmware 2.2.1 sitede 3 part halinde bulunanmı? eğer oysa zaten otomatik olarak buluyor 2. aşamada quickpwn o dosyayı. service pack 1 yükledim pc im vista. 4-5 kere denedim bi türlü yapamadım jb yi kafayı yemek üzereyim arkadaşlar ya daha 2. günden 4-5 kere restore yaptım telefona bişey olucak diye korkuyorum. ne olur bi çözüm bulun [X(]

fantazi
05-04-2009, 19:54
telefona bişey olmaz bozulmaz restoreyle kendine gelir [:'(]

otomatik nasıl buluyor anlamadım 2. yada 3. sayfada iphone resminin yanından browse deyip o 3 partlık .ipsw uzantılı dosyayı seçmeniz lazım

melo
05-04-2009, 20:02
bende direk buluyor o uzantıyı. sağdaki resimde yeşil onaylama işareti çıkıyor ve devam etmemi istiyor. acaba birde o partları yükleyip mi denesem?

fantazi
05-04-2009, 20:06
onları yükleyin 1.parta sağ tıklayıp extract here deyin ipsw uzantılı dosya çıkıcak onu seçin [:'(]

melo
05-04-2009, 20:11
tamam arkadaşım inşallah bu sefer olur. kafayı yemek üzereyim gerçekten ya. jailbreaksiz tadı tuzu kalmıyor çünkü cihazın. dediğinizi yapıp olup olmadığını tekrar yazıcağım. teşekkür ederim..

Yeni bir sorun daha!

dediğinizi yükledim browse derken onu seçtim bu seferde quickpwn çalışmayı durdurdu dedi daha tuşlara basma olayına gelmeden ve iphone gene kaldı ve tekrar restore yapıyorum [gl=8.gif] [gl=8.gif] ne yapıcam ben ya [X(]

redeha
06-04-2009, 19:23
türker nooldu yaptınmı?

SaTuSa
07-04-2009, 02:44
arkadaşım bi vista sürümünü buraya belirtiver bu bir... diğer bi söyleyeceğim ise,aynı sorunu bir kaç kez bende de tekrarladı yaptıklarımı anlatayım.2.2.1 fw muhakkak elinde olsun,nerede tuttuğum hiç önemli değil masa üstünde de dursa aynı iş zaten.sen restoreni attıktan sonra bilgisayarı yeniden başlat ama itunes windows başlarken açılmasın,onu nasıl yapacağını biliyosundur zaten.sonra normal jb işlemine başla fw yi olduğu yerden seçip göster ki zaten önceden de görmüşsün doğruysa yeşil tik atar,zaten bundan sonraki işlemler aynı,o takılıyor dediğin yere geldiğinde artık takılmaması lazım,eğer takılsa bile programı kapat bi daha baştan başla,kormana gerek yok yani.bende de 3g 16gb var bu gün 2 defa restore attım,benimde sistem dosyalarındaki bişeylerden bi kapandı 3-4 gündür açmaya uğraşıyorum