PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amerika'dan dizüstü bilgisayar almak istiyorum.Tavsiyeleriniz nelerdir?

DeDeLi
21-08-2011, 15:04
Arkadaşlarlar Amerika'dan dizüstü bilgisayar getirtmek istiyorum arkadaşımla birlikte.Sizlerden tavsiyelerinizi istiyorum 800 ile 1200 dolar aralığındaki marka ve model tavsiyelerinizi bekliyorum.Şu anda HP Pavilion kullanıyorum birazcık antipatim var HP ye ama tavsiyelere açıgım tabi...
Isınma sorunu çıkamayacak cihaz tavsiyesi olursa ve Amazon veya Ebay'dan link verirseniz memnun olurum :)
Kullanım olarak çok ağır photoshop,grafik pogramları kullanmıyorum.Günlük kullanımlar,oyun ve kendi çapımda küçük photoshop programları vb kullanıyorum...

Steve Jobs
21-08-2011, 16:01
MacBook pro al derim ben. Ben geçen sene hp(bestbuy'dan) gretirdim bi hevesle aman ne kar ettim ne ucuza aldım diye.. Geldiğimde baktım ki 100$ felan kar etmişim.. Halbuki mac alsaydım 700$'a yakın kar edecektim. Şuan türkiyede en ucuz MacBook Pro 13" 1699$. Amerika'da 1100$. Hadi kardan geçtim her şartta apple al bence windows bes para etmez.. her türlü apple [&:]

13” Core 2 Duo 2.4GHz/4GB/250GB/GeForce 320M/SD

Aluminyum Yekpare Gövde
13.3-inç LED backlit parlak geniş ekran
2.4GHz Intel Core 2 Duo
3MB L2 ön bellek
4GB Bellek 1066MHz DDR3 SDRAM (2x2GB) 8GB maks.
250GB 5400-rpm Seri ATA sabit sürücü
8x SuperDrive (DVD±R DL/DVD±RW/CD-RW)
NVIDIA GeForce 320M grafik işlemci (256MB of DDR3 SDRAM paylaşımlı)
10/100/1000BASE-T (Gigabit) Ethernet
AirPort Extreme Wi-Fi (IEEE 802.11n)
Bluetooth 2.1
Bütünleşik iSight web kamera
Multi touch trackpad
USB 2.0 (2 adet)
FireWire 800 (1 adet)
SD card slot
Mini DisplayPort
Opsiyonel DVI, VGA, ve dual-link DVI adaptörler (ayrıca satılır)
Stereo hoparlör
Mikrofon
Optik dijital audio çıkış/kulaklık çıkışı, optik dijital audio giriş/audio line in
Alttan aydınlatmalı Q Türkçe klavye
2,04 kg.
10 saate kadar pil ömrü (lityum polimer)

olympus
21-08-2011, 16:43
Isinma ve sarj sorunu olmasaydi o fiyata Sony Vaio derdim ama onlar ciddi bir sorun...

admgnr
21-08-2011, 21:49
ben daha bir hafta önce macbook air 13.3'' corei5 4gb ram 128ssd hd3000 ekrankartlı bir laptop aldım... günlük işlerde ve medyası için yararlanıyorum... pil ömrü ort. 5 saat... ama oyun oynarım biraz ekran kartı olsun dersen dersen #steve jobs kardeşimin dediği model gayet uygun...macbook pro al... düşünme zorlama kimseyide dinleme... kullanmadıysan sistemi öğrenirsin...

DeDeLi
22-08-2011, 02:22
MacBook pro al derim ben. Ben geçen sene hp(bestbuy'dan) gretirdim bi hevesle aman ne kar ettim ne ucuza aldım diye.. Geldiğimde baktım ki 100$ felan kar etmişim.. Halbuki mac alsaydım 700$'a yakın kar edecektim. Şuan türkiyede en ucuz MacBook Pro 13" 1699$. Amerika'da 1100$. Hadi kardan geçtim her şartta apple al bence windows bes para etmez.. her türlü apple [&:]

13” Core 2 Duo 2.4GHz/4GB/250GB/GeForce 320M/SD

Aluminyum Yekpare Gövde
13.3-inç LED backlit parlak geniş ekran
2.4GHz Intel Core 2 Duo
3MB L2 ön bellek
4GB Bellek 1066MHz DDR3 SDRAM (2x2GB) 8GB maks.
250GB 5400-rpm Seri ATA sabit sürücü
8x SuperDrive (DVD±R DL/DVD±RW/CD-RW)
NVIDIA GeForce 320M grafik işlemci (256MB of DDR3 SDRAM paylaşımlı)
10/100/1000BASE-T (Gigabit) Ethernet
AirPort Extreme Wi-Fi (IEEE 802.11n)
Bluetooth 2.1
Bütünleşik iSight web kamera
Multi touch trackpad
USB 2.0 (2 adet)
FireWire 800 (1 adet)
SD card slot
Mini DisplayPort
Opsiyonel DVI, VGA, ve dual-link DVI adaptörler (ayrıca satılır)
Stereo hoparlör
Mikrofon
Optik dijital audio çıkış/kulaklık çıkışı, optik dijital audio giriş/audio line in
Alttan aydınlatmalı Q Türkçe klavye
2,04 kg.
10 saate kadar pil ömrü (lityum polimer)

Windows laptoplari dusunugumde paylasimli ekran kartina ve 2 adet USB portu olan dizustu bilgisayardan tat almadim.Mac te nasil?oyun olarak sormak gerekirse bu mac ile oynayabilecegim en ust oyun nedir?
Bizim oraların lafi vardir "iyi mal iyi para"

---
- Bu mesaj da benim Tapatalk'tan ~iPhone 4~

Steve Jobs
22-08-2011, 23:53
Windows laptoplari dusunugumde paylasimli ekran kartina ve 2 adet USB portu olan dizustu bilgisayardan tat almadim.Mac te nasil?oyun olarak sormak gerekirse bu mac ile oynayabilecegim en ust oyun nedir?
Bizim oraların lafi vardir "iyi mal iyi para"

---

Bu sorun uzerine ufak bir arastirma yaptim. Dirt 3, PES2011 ve FİFA11 in minimum sistem gereksinimlerine baktim. Oyun piyasasi oyle bir hal aldi ki artik 512mb'in altindaki ekran kartlari zayif kaciyor. Bu mac dirt 3 ve pes2011'i calistirmiyor. Fifa11 calistiriyor, onuda ayarlar kisikta calistirir buyuk ihtimal. Kasimda cikicak yeni oyunlari ise hic kaldirmaz. Dogrusunu soylemek gerekirse "oyun oynayacam" diyosan bu laptop alinmaz.

Ogzhnozcn
23-08-2011, 00:07
Apple'da artik oyun bilgisayari tarzi birsey cikarsa fena olmaz piyasadaki standartlara gore bazi modeller kotu

Steve Jobs
23-08-2011, 00:16
Apple'da artik oyun bilgisayari tarzi birsey cikarsa fena olmaz piyasadaki standartlara gore bazi modeller kotu

Aslinda bir Mac Pro veya iMac ile cok rahat oyun oynarsin fakat biraz masrafli olur. Laptoplara gelirsek hicbir apple ile oyun oynayamazsin malesef.

DeDeLi
23-08-2011, 00:16
Bu sorun uzerine ufak bir arastirma yaptim. Dirt 3, PES2011 ve FİFA11 in minimum sistem gereksinimlerine baktim. Oyun piyasasi oyle bir hal aldi ki artik 512mb'in altindaki ekran kartlari zayif kaciyor. Bu mac dirt 3 ve pes2011'i calistirmiyor. Fifa11 calistiriyor, onuda ayarlar kisikta calistirir buyuk ihtimal. Kasimda cikicak yeni oyunlari ise hic kaldirmaz. Dogrusunu soylemek gerekirse "oyun oynayacam" diyosan bu laptop alinmaz.

Tesekkur ederim ilgin icin.Sadece oyun amacli degil ama o sekilde anlamak daha kolay gibi.Ekran karti isteyen programlar var.Ram den kullanip ekran kartini arttirabiliyor ama bilgisayari yoruyor.paylasimsiz benim tercihim tabi.Mac te var ama pahali oluyor tabi...
Ayni zamanda Windows ta arastiriyorum bakalim nolacak

---

SaTuSa
23-08-2011, 00:17
Oyun firmalari mac tabanli fazla oyun yapmiyor, imkanlar ve secenekler cok kisitli. Gerci mac kullanicilari da fazla oyun oynamiyor anlasilan, kendimden biliyorum :)

Simdi Ugur elindeki HP bilgisayari satip yeni bir cihaz alacaksan bir sey diyemeyecegim kafani karistirmayim. Ama yok yeni cihaz alip HP'yi ayrica degerlendiririm dersen sadece oyun icin bir PC topla ya da PS3 falan al derim. Laptop olarakta yaninda her daim tasiyabilecegin MacBook Air i5 veya i7 islemcili yeni cikanlardan alirsin. Beklentini fazlasiyla karsilar. Ben 2 senedir Mac kullaniyorum artik Windowsun yuzune bile bakasim gelmiyor, tabii aliskanlik meselesi. Ne kadar yuklersen yukle, ne acik olursa olsun kasmayan, bir sene gecince bile acilis kapanis suresi degismeyen bir sistem tabii ki isime geliyor. Ille de windows desen bile kurarsin bootcamp veya sanal windows olur biter, ama ben simdiye kadar sadece deneme amacli kurmustum o kadar. Suan Lion kullaniyorum ve SnowLeopard da oldugu gibi yine cok memnunum. MacApp store da olan oyunlardan da fikir edinebilirsin oyun konusunda.

DeDeLi
23-08-2011, 00:46
Oyun firmalari mac tabanli fazla oyun yapmiyor, imkanlar ve secenekler cok kisitli. Gerci mac kullanicilari da fazla oyun oynamiyor anlasilan, kendimden biliyorum :)

Simdi Ugur elindeki HP bilgisayari satip yeni bir cihaz alacaksan bir sey diyemeyecegim kafani karistirmayim. Ama yok yeni cihaz alip HP'yi ayrica degerlendiririm dersen sadece oyun icin bir PC topla ya da PS3 falan al derim. Laptop olarakta yaninda her daim tasiyabilecegin MacBook Air i5 veya i7 islemcili yeni cikanlardan alirsin. Beklentini fazlasiyla karsilar. Ben 2 senedir Mac kullaniyorum artik Windowsun yuzune bile bakasim gelmiyor, tabii aliskanlik meselesi. Ne kadar yuklersen yukle, ne acik olursa olsun kasmayan, bir sene gecince bile acilis kapanis suresi degismeyen bir sistem tabii ki isime geliyor. Ille de windows desen bile kurarsin bootcamp veya sanal windows olur biter, ama ben simdiye kadar sadece deneme amacli kurmustum o kadar. Suan Lion kullaniyorum ve SnowLeopard da oldugu gibi yine cok memnunum. MacApp store da olan oyunlardan da fikir edinebilirsin oyun konusunda.

Benim HP Pavilion desenli abi orjinalinden ablam gözkoydu sanırım alacak amiyane tabirle çökecek...
Abi işin aslında oyun çılgını bir insan değilim.Ekran kartı isteyen programlar var en başta photoshop önümüzdeki sene benim ihtiyacım olacak o konuda biraz tedirginliğim var.Oyun oynamayı bıraktım şükür 2 sene oldu :) Arkadaşlarla Pes oynuyorum bir tek oda fırsat olursa genelde cuma ve cumartesi akşamları :)
Bir de Mac hiç kullanmada acaba mı demiyor değilim.Ama yukarıdaki yorumlara bakıyorum Windows dizüstü öneren yok :) Mac 'i öyle güzel anlatmışsın ki al beni al beni diyor yukarıdaki mesajdan.Apple'ın sitesine baktım şimdi Lion olarak geliyormuş...

Bu linkteki 13 inch olana belki imkanım yeter ama özellikleri konusunda ikna olmam gerek sonrada para konusunda ikna etmem gerek :))
MacBook Air - Buy MacBook Air notebook computers - Apple Store (U.S.) (http://store.apple.com/us/browse/home/shop_mac/family/macbook_air/select?mco=MjMzOTQxMjE)

SaTuSa
23-08-2011, 00:58
Oyun demisyorsan ama grafik calisacagim dersen o zaman Air degil, MacBook Pro diyorum.. Bende bir 15,4 cift ekran karli Pro bir de 13" i5 islemcili Pro var.. ikisinde de grafik konusunda problem yasamadim PS CS4 tikir tikir calisiyor, kasma etme yok, buyuk boyutlu resimlerle de calisabiliyorsun ve kayit islemi sirasinda kasma falan da yapmiyor. HDMI ile tv de falan da kullaniyorum video islemleri sirasinda.. Anlayacagin Mac kullandigim ve memnun oldugum icin genel olarak Mac tavsiyesi yapiyorum. Kullanmayan tadini pek bilmez. Windowsun surekli verdigi sacma sapan hatalardan omur boyu kurtulmanin en iyi yolu... Resetleme, format atma gibi dertleri falan da yok... Dusun iste 15.4" olan 2 senedir bende neredeyse daha bir kere bile format atilmadi. Yukleyip silmedigim, denemedigim program kalmadi windows kurdum ettim vs vs vs ama banamisin demedi, halen acilis kapaniz sureleri 10sn nin uzerine cikmadi, hatta kapanis suresi cok daha az diyebilirim. Zaten 13" olandan bahsetmiyorum bile islemci hizinin faydasini fazlasiyla aliyorum, tum video islemelerini bunda yapiyorum, zaten genel olarak bunu kullaniyorum buyuk olan evde surekli esim de kullaniyor simdi windows istemez oldu :) ki buyuk olanin da sistemi iyi intel dualcore 2.9ghz, cift ekran karti falan var...

DeDeLi
23-08-2011, 01:10
Abi dediğin Pro sanırım bu MacBook Pro - Buy MacBook Pro notebook computers - Apple Store (U.S.) (http://store.apple.com/us/browse/home/shop_mac/family/macbook_pro?mco=MjMzOTQxNzA) 2.200 dolar olan...
Abi haklısın o konuda sana tamamen katılıyorum Windows un saçma sapan hatalarını görmek istemiyorum artık.Ama verdiğim linkteki MAC beni aşar maddi olarak.İnşAllah ileride meslek hayatına atıldığımda olur ama sonuçta ailenin eline bakıyorum birde Amerika'dan alacagım için peşin olacak şu aralar i4 ü satma durumum bile var yani halimi düşün...Yük olmak istemiyorum aslında ama ihtiyaç.Hayırlısı olsun diyelim

SaTuSa
23-08-2011, 01:12
Hayirlisi olsun kardesim, insallah gonlune gore olur diyorum...

Hitman 4
08-09-2011, 08:39
bende suanda amerikadayim ayni senin gibi durumum ama ben siparisimi verdim artik ins 2 haftaya alcagim laptopu. Ne aldigima gelirsek Dell aldim labour day indirimine girmisti birazda ben upladim ozellikleri i7 Q7200 turbo boostla 3.20 6gb ram 2gb ekran karti vs. vs. 1025$ a geldi Tr fiyatlarina baktigimda 2500tl civarinda gordum bunun gibi bilgisayari islemcisi dusuk hatta onlarin ama blue ray falan var onlardada dell e bakmani tavsiye ederim...