PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları Iphone 4 Unlock hakkinda

Hitman 4
16-08-2011, 11:48
merhaba arkadaslar ben suanda amerikadayim ve iphone 4 almayi dusunuyorum fakat sorun su ki ben bu islerden hic anlamiyorum simdi ben burdan herhangi bitane alsam gavey denilen seyi taksam Turkiyede calisirmi yoksa baseband i de mi uyumlu olmasi gerek. yada aldim diyelim gaveyden once bikac islem mi yapilmasi gerek unlock icin? son bi sorumda suanda iphone 4 lerin tamami jailbreak yapiliyor degilmi yani benim telefonu alirken cizigi falan varmi dikkat etmemin disinda telefonun basebandinada dikkat etmem gerekmi yada baska neye dikkat etmem gerekm?

DeDeLi
16-08-2011, 12:12
merhaba arkadaslar ben suanda amerikadayim ve iphone 4 almayi dusunuyorum fakat sorun su ki ben bu islerden hic anlamiyorum simdi ben burdan herhangi bitane alsam gavey denilen seyi taksam Turkiyede calisirmi yoksa baseband i de mi uyumlu olmasi gerek. yada aldim diyelim gaveyden once bikac islem mi yapilmasi gerek unlock icin? son bi sorumda suanda iphone 4 lerin tamami jailbreak yapiliyor degilmi yani benim telefonu alirken cizigi falan varmi dikkat etmemin disinda telefonun basebandinada dikkat etmem gerekmi yada baska neye dikkat etmem gerekm?

EDIT : Başlığınızı sonradan gördüm
Açtığınız konu, forum kurallarına aykırıdır.

Konularım Neden Silindi?
- Konu başlığı mesajınızla ilgili olmalıdır ve tamamı büyük harflerle yazılmamalıdır. Başlıklarında "Acil, yardım, lütfen..." vb. kelimeler bulunan konular silinir.
Mesajı düzenle > Gelişmiş butonlarını kullanarak konu başlığınızı düzenleyebilirsiniz.

Sizin Gevey'le unlock ile uğraşmanıza gerek yok. Herhangi bir AppleStore 'a gidin ve ben factory unlock ya da official unlock iphone 4 almak istiyorum deyin.at&t ya da Verizon istemiyorum başka ülkelerde kullanmak istiyorm vs gibi şeyler de söyleyin ki kesin olsun.Appstore da jailbreakten vs bahsetmeyin :) Amerika'da 3 aydan beri (belki de daha uzun) simkilitsiz cihaz satılıyor Applestore'da.Yalnız Ebay ya da Amazon vs gibi sitelerden alırken dikkat edin.Simkilitli telefonda var hatta çok fazla.Benim tavsiyem AppleStore dan almanız yönünde.
iPhone 4 - Buy the iPhone 4 for AT&T or Verizon - Black or White - Apple Store (U.S.) (http://store.apple.com/us/browse/home/shop_iphone/family/iphone) burada sağ alt tarafta iPhone 4 unlocked linki var kısacası o telefondan almalısınız..Başka sorularınız olursa yardımcı olmaya çalışalım size

Hitman 4
16-08-2011, 22:03
kusurabakmayin hemen duzelttim. Factory unlocked var biliyorum ama onlar 650$ dan basliyor gaveyliler 385$ a kadar bulunabiliyor o yuzden gavey hakkinda okadar soru sormustum

DeDeLi
16-08-2011, 22:08
kusurabakmayin hemen duzelttim. Factory unlocked var biliyorum ama onlar 650$ dan basliyor gaveyliler 385$ a kadar bulunabiliyor o yuzden gavey hakkinda okadar soru sormustum

Gevey'in her versiyonda çalısacagı mechul.IOS 4.3.5 te çalısıyor mu bilmiyorum ama başınızı agrıtmaya değer mi ? Kime sorsanız burada simkilitsiz telefon diyecek.Yazılımsal unlock 1 senedir çıkmıyor.IOS 5 betalarında geveyi engellediler ne olacagı bilinmiyor sizce değer mi?

Hitman 4
17-08-2011, 10:23
haklisiniz unlock daha guzel ama fiyati baya oynuyor neredeyse digerlerinin 2 kati fiyati eger gavey ile digerlerini kullanabileceksem o daha mantikli 2 tane alicagim cunku biri bana biri kardesime. Pek anlamadigim icin iphone dan simdi gaveyli olani update yapamiyormuyum yada restore ?

DeDeLi
17-08-2011, 11:28
haklisiniz unlock daha guzel ama fiyati baya oynuyor neredeyse digerlerinin 2 kati fiyati eger gavey ile digerlerini kullanabileceksem o daha mantikli 2 tane alicagim cunku biri bana biri kardesime. Pek anlamadigim icin iphone dan simdi gaveyli olani update yapamiyormuyum yada restore ?

Yazilimsal unlock ya da gevey bir acik uzerinden yapiliyor bu acigin diger versiyonda kapatilmayacagini kimse garanti edemez ki 1yildir yazilimsal unlock cikmiyor.En son 4.0 versiyonunun basebandi icin cikmisti...ayni durumun gevey icin olmayacagini kimse soyleyemez yukarida dedigim gibi iOS 5 betalarinda calismiyor 4.3.4 ve 4.3.5 te calisiyor mu bilmiyoum.Yani kisacasi eger yapmak istediginiz versiyonda gevey calisiyorsa yapabilirsiniz

Bu mesaj da benim Tapatalk'tan ~iPhone 4~