PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İpad ekranda beyaz nokta

barbariansss
13-08-2011, 10:49
Arkadaşlar dün, 1 ay önce Amerikadan alınmış Ipad'imde ekranın sağ üst köşesinde beyaz bir nokta farkettim. Ölü pixel değil. Her zaman görünmüyor ama beyaz ve gri ekranda biraz daha parlak, matımsı bir görüntüsü var. İnternette araştırdım, white spot olarak geçiyor. Acaba bunu göstererek Bilkom elmacıpazarından değişim talep edebilir miyim? Şansım nedir? Ve garantisi geçer mi Türkiye'de (ürün faturalı) Teşekkürler.[:)]

Hypnosee
13-08-2011, 11:28
yurtdışından alınmış ürünler 1 yıl uluslararası garanti kapsamındadır hemen fatura ile en yakın bilkom yetkili servisine gidin bendede iPad'imde ışık sızdırması vardı kullanıcı hatası deyip geri çevirdiler ama altında kalmayacağım mahkemeye kadar yolu var

barbariansss
14-08-2011, 03:30
aynı şekilde, bu gece de ekranın köşelerinden ışık sızdırması sorunu ortaya çıktı. kafayı yiyeceğim ya. iki problemle değişim yoluna gideceğim

ctg
28-08-2012, 12:34
Arkadaslar ayni sikinti bende de var acaba sorununuzu cozebildiniz mi ?

lazy07
28-08-2012, 15:08
aynı şekilde, bu gece de ekranın köşelerinden ışık sızdırması sorunu ortaya çıktı. kafayı yiyeceğim ya. iki problemle değişim yoluna gideceğim

Arkadasım belki IP çakışması olabilir. Cihazlara atanan ip adreslerini bir kontrol et istersen.

GKTG
28-08-2012, 15:16
Arkadaşlar dün, 1 ay önce Amerikadan alınmış Ipad'imde ekranın sağ üst köşesinde beyaz bir nokta farkettim. Ölü pixel değil. Her zaman görünmüyor ama beyaz ve gri ekranda biraz daha parlak, matımsı bir görüntüsü var. İnternette araştırdım, white spot olarak geçiyor. Acaba bunu göstererek Bilkom elmacıpazarından değişim talep edebilir miyim? Şansım nedir? Ve garantisi geçer mi Türkiye'de (ürün faturalı) Teşekkürler.[:)]

O dediğiniz nokta ön kameranın az yanında ise ve güneşli yerlerde vs görünüyorsa cihazın ışık sensörüne benzer bir noktadır. Eğer bu söylediklerimi doğruluyorsanız değişim talep etmenize ve dert etmenize hiç gerek yok.