PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İnsanlık Ölmedi!

[JW]
12-08-2011, 01:42
Arkadaşlar Samanyolu TV'de şu an Somali için yardım kampanyası devam ediyor... Basketbolcusu, futbolcusu, sanatçısı, şarkıcısı vs. bir çok ünlü isim de bu kampanyada bulunuyor...

Aşağıdaki linkten seyredebilirsiniz.

Samanyolu Haber TV Canl? yay?n seyret ? Küre TV (http://www.kure.tv/samanyolu-haber-tv/Canli-yayin-seyret/2/)

Yardım miktarı şimdilik 10 Milyon TL'ye yaklaşmış... Şu mübarek günlerde, yapılan yardımların karşılığı kat kat verilir inşallah...

DeDeLi
12-08-2011, 02:00
Ve ek olarak arkadaslar yapilan yardimlar fitre yerine geciyor..Lutfen duyarsiz kalmayalim...

Bu mesaj da benim Tapatalk'tan ~iPhone 4~

laheyl
12-08-2011, 02:48
ben yurt disindayim ama iki gune tr gidicem ordan bende ordaki insanlar icin kendi kararimca bir yardim yapmayi dusunuyorum ins bu yardimlar dogru kisilere ve yerlere ulasir arkadaslar ..

gordugum kadariyla en kotu bir sms bile atsa herkez 5 tl den baya bir mebla olusur gercekten ..

azel2003
12-08-2011, 03:07
evet insanlık ölmedi. bizde insanlardan iftar, kumanya ve ayrıca fıtır sadakalarını toplayıp etiyopya'ya götürüyoruz. istediğimiz hiçbir insan bizi boş çevirmiyor. fakir anadolu halkı bütün dünyaya yetiyor. inşaallah yakın gelecekte afrika ülkeleri Türkiye sayesinde ve kimse yok mu gibi derneklere gönüllü yardım eden insanların katkılarıyla hak ettikleri huzuru ve refahı bulacaklar. ufak 5 tl den ne olur demeyelim. çok manalar ifade ediyor. katılanlara şükranlar

nur
12-08-2011, 21:58
Arkadaşlar olayın maddi boyutunun yanında bir de önemli bir kısmı var oda Dua..yağmurun gelmesi kuraklığın bitmesi için dua edelim özellikle oruçlu olanlar oruçlarını bozarken duaların en makbul olduğu anda dualarla da yardım edelim..

HunterUnicorN
13-08-2011, 11:41
Bu gecede toplanan bagiz 26 milyonu gecmis arkadaslar cidden cok buyuk rakam.. Ben bir kac saat izledim akliniza gelebilecek her firma yoneticisinden telefon geldi diyebilirim.. tavukcu, sucu, insaatci, futbolcu vs vs.. Ki zaten unlu sahislarin gelip ekranda telefonlara bakip bagislari kaydetmeleri gercekten cok hos bi goruntuydu.. Herkesten Allah razi olsun ins.

[JW]
22-08-2011, 13:35
Arkadaşlar birkaç gün önceki haberlere göre, Türkiye genelinde Diyanet ve tüm yardım kuruluşları toplamda 170 milyon TL'yi geçen miktarda yardım toplamışlar. Bu çok güzel bir rakam, inşallah daha da artar fakat toplanan bağışlar dışında, dua etmenin de önemi büyük biliyorsunuz. Bu yüzden şu mübarek günlerde, hem ülkemizdeki yardıma muhtaç kimseler için, hem de Somali'deki kardeşlerimiz için dua etmeyi unutmayalım inşallah...

[JW]
22-08-2011, 14:06
Bu arada arkadaşlar aylar önce radyo dinlerken, Burç FM'de Bezm-i Cihan adında bir programa denk geldim. Biliyorsunuz Kimse Yok Mu yıllardır, hem yurtiçinde hem yurtdışında kampanyalar düzenliyor. İşte bu programda da o zamanlar -hala devam etmekte olan- Sudan'daki bir yardım kampanyasından bahsediliyordu. Ve programdaki konuklardan birisi, Sudan'daki Darfur eyaletine yardım çalışmalarını yerinde görmek için giden gönüllülerdendi, işte başından geçenleri anlatıyordu...

Dikkatimi çekti dinleyeyim dedim ve oradaki yoksulluğu, küçücük çocukların davranışlarını dinlerken gözlerim doldu, inanılmaz etkilendim. Şimdi sizlerle bu programı paylaşmak istiyorum. Ve sizden ricam, 10-15 dakikanız varsa, aşağıdaki programı 23.dakikadan itibaren mutlaka dinleyin...

http://www.dailymotion.com/video/xknajh_bezm-i-cihan-kimse-yok-mu-derneyi-darfur_news

Yukarıdaki bölüm 21 Nisan 2011 tarihine aitti... Ayrıca bu bölüme Burç FM'in kendi sitesinden de, mp3 olarak ulaşabilirsiniz.
Bezm-i Cihan programının tüm bölümleri - Burç FM (http://burcfm.com.tr/SearchTheArchiveProgram.aspx?ProgramId=7340)

[JW]
25-10-2011, 23:11
Evet arkadaşlar, bugün de Van'daki deprem nedeniyle yardım kampanyası düzenleniyor... Program son sürat devam ediyor, aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz.

Samanyolu Haber TV Canlı yayın izle - Küre TV (http://www.kure.tv/samanyolu-haber-tv/Canli-yayin-izle/2/)

Ne diyelim, inşallah yapılan yardımlar yaralara merhem olur...