PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları İphone 3G restore sonrası ''the sim card inserted in this iphone does not appear...''

can can
11-08-2011, 02:09
Merhaba arkadaşlar daha önce formda epey dolaşırken ipod touchımı satmam nedeniyle epey bi ara vermiştim [X(]. Şimdi iphone 3G ile tekrar dönüyorum yuvaya [:)]

Şöyle bir problemim var arkadaşlar ben yurtdışı kayıtlı simfree diye aldım cihazı. Geldiğinde jailbreakliydi, ama eski kullanıcının bilgileri olması vede itunesde program filan yüklemek amacıyla bilgisayara bağlayınca malum itunes restoreden başka seçenek tanımıyor. Bende bastım o tuşa başıma gelecekleri hissetmedim değil [X(]

Şimdi restore sonrası ituneste ''the sim card inserted in this iphone does not appear to be supported'' yazısı çıkıyor. Epey bişey okudum eski sürüme dönerek jailbreak yapmam öneriliyor ama ben ne eski sürü nede firmwarei bilmiyorum tam bir fiyasko [gl=8.gif]ios 4.1 olabilir mi diye firmware ikaynaktan indirip shift restore ile denedim. 1600 ve 1515 hatası verdi. Öteye gidemedim...

Sorular;

1- Cihaz simree unlock değil demi ??
2- Bundan sonra hangi yolu izliyim ?? Hiç değilse şöyle başla gibi önerileriniz olursa çok iyi olur seçenekler arasında sıkıştım kaldım öylece bakıyorum iphone ve bilgisayara [gl=51.gif]

Epey bi konu okumaya çalıştım önceden açılmışsa ve ben kirliliğe neden olmuşsam affola [gl=38.gif]

firate
13-08-2011, 01:33
1-cihazın lock yani simkilitli.
2-shs kaydının olup olmadığını tiny umbrella ile bakıp daha sonradan dönüş yapabilirsin uygun olan firmwire a . ayrıca umarım cihazın 0615 baseband değildir. Tavsiyem CFW lere bakman .