PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları iPhone 3GS cihaz ne yaptıysam açılmıyor

fastfalcon
10-08-2011, 20:54
Arkadaşlar merhaba;
Telefonun şarj ve birkaç sıkıntısı yüzünden tekrar restore yapmaya karar verdim. Telefonum iphone 3gs 4,3,3 firmware ve 06.15 ipad basebandi ile çalışıyordu. Her zamanki gibi dfu moda alıp, itunesdan custom firmware seçerek yüklemeye başladım. Yükleme bittiği zaman telefonda kapandı. 1 gündür denemediğim yol kalmadı. Tekrar yüklerken 3194 hatası aldım. Forumu takip ederek tinyumbrella ile sorunu çözdüm. Bir sonraki adımda 1600 hatası ile karşılaştım. ireb ile bunu aşömaya çalıştığım zaman ise 1601 hatası ve bu hatadan maalesef bir türlü kurtulamıyorum. iphone restoreye başlar gibi yapıyor Fakat ekran görüntüsü kesinlikle gelmiyor. Ve tekrar 1600 hatası alıyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok memnun olacağım. Saygılarımla...

firate
10-08-2011, 21:33
3.1.3 Custom FW indir siteden.Direk aktif olacak telefonun.Daha sonra JailbreakMe sitesine gir telefondan.Sonrasında Cydia dan ultrasn0w ile unlock edersin.

DeMo
10-08-2011, 22:41
iTunes'i kaldirip 10.4'u tekrar kurun. İTunes'i kaldırıken aşağıdaki eklentilerini de kaldırmayı ihmal etmeyin.

- Apple Application Support
- Apple Mobile Device Support
- Apple Software Update
- QuickTime
- Bonjour

3194 hatası için Yine TinyUmrelladan start tss server yapın, restoreye başlamadan önce cihazı Dfu moda almayı ihmal etmeyin. Bu arada daha önce kullandığınız bir custom surum mü yüklüyorsunuz? Yoksa yeni mı hazırlıyorsunuz? Eğer yeni hazırlıyorsanız old bootroom-new bootrom Olayına dikkat edınız.

fastfalcon
11-08-2011, 04:25
Merhaba; ifirate arkadasımızın bana bir önerisi oldu 4.2.1 firmware yükleme ile ilgili. Sahur vakti Custom firmware 'i direk siteden indirerek denedim. Fakat gene 1601 hatası ile karsılastım. Demo arkadasımızın önerdiklerini bugün sırası ile deneyeceğim. orjinal firmware den snowbreeze ile yeni custom olusturarak işlemlerimi yapıyorum. Ve evet old/new bootrom olayına dikkat ettim. Benim telefonum new bootrom. Bunu secerek ilerliyorum. Bugün şirketteki bilgisayarımda itunes kaldırıp tekrar deneyeceğim. Cevaplar için teşekkürler.. Saygılar.

fastfalcon
11-08-2011, 08:32
iTunes'i kaldirip 10.4'u tekrar kurun. İTunes'i kaldırıken aşağıdaki eklentilerini de kaldırmayı ihmal etmeyin.

- Apple Application Support
- Apple Mobile Device Support
- Apple Software Update
- QuickTime
- Bonjour

3194 hatası için Yine TinyUmrelladan start tss server yapın, restoreye başlamadan önce cihazı Dfu moda almayı ihmal etmeyin. Bu arada daha önce kullandığınız bir custom surum mü yüklüyorsunuz? Yoksa yeni mı hazırlıyorsunuz? Eğer yeni hazırlıyorsanız old bootroom-new bootrom Olayına dikkat edınız.

Tekrar merhaba;
Yaptığım işlemleri sırası ile anlatıyorum..
1) TÜm söylediğiniz şeyleri sistemden kaldırdım ve itunes 10,4 ü kurdum.
2) ireb ile iphone 3gs yi dfu moda aldım.
3) tiny yi açıp start Tss server yaptım.
4)itunes açıp shift restore yapıp 4,3,3 cfw i gösterdim.
5) 5 dakka kadar itunes da prepare to... yazısına baktım ve 1601 hatasını tekrar aldım. Bu süre zarfında telefonda hiçbir hareket olmadı.

Maalesef telefonum halen kapalı. Yardımlarınız için teşekkürler. Saygılar...

DeMo
11-08-2011, 23:27
Size önerebileceğim son şey cihazı normal DFU mod yerine Pwned DFU moda almanızdır. Bunun için Redsn0w 0.9.6 rc16 (https://sites.google.com/a/iphone-dev.com/files/home/redsn0w_win_0.9.6rc16.zip?attredirects=0&d=1)'yı kullanabilirsiniz. Redsn0w'u çalıştırıp Install Cydia ekranına kadar gelin. O bölümde sadece en altta bulunan Just enter pwned DFU mode right now seçeneğini seçin. Sonrası zaten normal DFU mod gibi, program sizi yönlendiriyor. Birde mümkünse başka bir usb porttan deneyin.

fastfalcon
12-08-2011, 04:39
Size önerebileceğim son şey cihazı normal DFU mod yerine Pwned DFU moda almanızdır. Bunun için Redsn0w 0.9.6 rc16 (https://sites.google.com/a/iphone-dev.com/files/home/redsn0w_win_0.9.6rc16.zip?attredirects=0&d=1)'yı kullanabilirsiniz. Redsn0w'u çalıştırıp Install Cydia ekranına kadar gelin. O bölümde sadece en altta bulunan Just enter pwned DFU mode right now seçeneğini seçin. Sonrası zaten normal DFU mod gibi, program sizi yönlendiriyor. Birde mümkünse başka bir usb porttan deneyin.

Merhaba, maalesef bu yöntemle de açamadım telefonumu. Başka bir öneriniz veya istanbul iiçi önerebileceğiniz bir servis var mı? Teşekkürler saygılar..

cemabi
12-08-2011, 18:41
iphone 3gs 4,3,3 firmware ve 06.15 ipad basebandi ile çalışıyordu demissin bence en son shsh aldiysan tabi onu dönmeye calis zannedersem telefonda baseband yukseldigi icin bu sorunlar.

fastfalcon
13-08-2011, 21:09
iphone 3gs 4,3,3 firmware ve 06.15 ipad basebandi ile çalışıyordu demissin bence en son shsh aldiysan tabi onu dönmeye calis zannedersem telefonda baseband yukseldigi icin bu sorunlar.

Basebandin yükseldiğini sanmıyorum. çünkü orjinal firmware hiç kullanmadım. saygılar...

burak 02
13-08-2011, 23:22
sa dediğin sorunlarla bende karşılaştım. shsh kayıtın var mı varsa hangilerine var ona göre sana yardım edebilrim

fastfalcon
14-08-2011, 01:12
sa dediğin sorunlarla bende karşılaştım. shsh kayıtın var mı varsa hangilerine var ona göre sana yardım edebilrim

Ve A.S. shsh kaydı ile geri yuklemeyi tam olarak bilmiyorum. Ama her ihtimale karsı telefon ilk geldiği zaman bana tiny ile shsh kaydını aldım ve kaydettim harddiskde bir yere. Telefon bana geldiği zaman normal 4.3.3. firmware yüklü idi . Jailbreak yapıp 06.15 ipad basebandi yukleyerek kullandım. Sonraları şarj sıkıntısı yüzünden bir restore ettim. Restoreyi de düzgün etmişdi. Fakat tam restore biterken telefon kapandı ve birdaha açılmadı. Denemediğim yol kalmadı. Eger yapabileceğim birşey varsa lütfen söyleyin. Teşekkürler yardımınız için. Saygılarımla...

dincer35
14-08-2011, 02:00
Ve A.S. shsh kaydı ile geri yuklemeyi tam olarak bilmiyorum. Ama her ihtimale karsı telefon ilk geldiği zaman bana tiny ile shsh kaydını aldım ve kaydettim harddiskde bir yere. Telefon bana geldiği zaman normal 4.3.3. firmware yüklü idi . Jailbreak yapıp 06.15 ipad basebandi yukleyerek kullandım. Sonraları şarj sıkıntısı yüzünden bir restore ettim. Restoreyi de düzgün etmişdi. Fakat tam restore biterken telefon kapandı ve birdaha açılmadı. Denemediğim yol kalmadı. Eger yapabileceğim birşey varsa lütfen söyleyin. Teşekkürler yardımınız için. Saygılarımla...
birde snOwbreeze ile custom hazırlarken New bootroom/old Bootroom ekranında diğer seçenek var Old Bootroom seçip custom hazırlayın..birde onu yüklemeyi denermisiniz.Daha önce bende cihazıma Custom Fw yükleyip cihazı açamamıştım hemde cihazım new bootroom du. Sonra old bootroom seçip tekrar custom hazırlayıp yükledim ve sorun çözülmüştü..Siz en azından denemediyseniz denemenizi tavsiye ederim.

fastfalcon
14-08-2011, 04:31
birde snOwbreeze ile custom hazırlarken New bootroom/old Bootroom ekranında diğer seçenek var Old Bootroom seçip custom hazırlayın..birde onu yüklemeyi denermisiniz.Daha önce bende cihazıma Custom Fw yükleyip cihazı açamamıştım hemde cihazım new bootroom du. Sonra old bootroom seçip tekrar custom hazırlayıp yükledim ve sorun çözülmüştü..Siz en azından denemediyseniz denemenizi tavsiye ederim.

Yardım için teşekkür ederim. söylediğinizi de denedim. Fakat firmware hiçbir şekilde yükleyemiyorum. Gene 1601 hatası aldım. Saygılarımla...

fastfalcon
15-08-2011, 14:44
Arkadaşlar ;
Siteden 4,1 custom firmware indirerek tekrar restore etmeyi denedim. Sonunda telefon ekranı beyaz oldu ve itunes 28 hatası aldım. Bu aşamadan sonra önerebileceğiniz birşey var mı?

ruhiddin
18-10-2011, 00:37
cihazima 4.0 cfw yüklemeye çalıştım 1604 hatası aldım sonra ireb kullanarak tekrar denedim kurmayı herşey yolunda gidiyor fakat %99 falanken bi sorun çıkıyor anlamıyorum recovery yada pwned dfu modda kalıyor telefon nasıl bi yol izlemeliyim ?

ruhiddin
18-10-2011, 01:15
yardım edebilecek birisi varsa şuan yardım etsin lütfen kafayı yicem sabahtan beri :(