PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları 3gs 4.3.3 jailbreak sonrası kapanınca dfu modda kalıyor.

ekaragozlu
10-08-2011, 01:18
Cihaz 4.3 versiyondu bende shsh ını aldım, itunesla 4.3.3 custom firmware attım, problemsiz yükledi, itunes cihazı restart edeceğini söyledi.tel kapandı ve dfu modda kaldı redsn0wla açılıyor ama her kapandığında dfu modda kalıyor sanki thered jailbrek gibi,yapmadığım şey kalmadı ,tavsiye edebileceğiniz bişey varmı?

byahsi
10-08-2011, 01:34
konulara cevap yazamıyorum.

ekaragozlu
10-08-2011, 01:51
cihazı orjinal firmware 4.3.3 ile restore ettim aynı sonuç.hatta redsn0wla dfu moddan çıkardım, activasyon ekranına geçti, kart takayım derken gene dfu moda döndü.cihaz ısrarla dfu moda geçiyor...

ekaragozlu
10-08-2011, 03:18
4.1 e düşüreyim dedim cihaz beyaz ekranda kaldı, tekrar 4.3.3 atmak istedim redsn0wla pwned dfu moda aldığım halde 1601 hatası veriyor.Artık ekrana h.ç bi görüntü gelmiyor, jailbreak yapmaya çalışınca bile restarting iphone da kalıyor.daha da kötü oldu :((
işlemleri mac de yapıyordum, yarın windowsu deneyeceğim..

byahsi
10-08-2011, 10:42
cihazı orjinal firmware 4.3.3 ile restore ettim aynı sonuç.hatta redsn0wla dfu moddan çıkardım, activasyon ekranına geçti, kart takayım derken gene dfu moda döndü.cihaz ısrarla dfu moda geçiyor...

Arkadaşım,

DFU modda benim telefon da kaldı ve şöyle çıkardım:

fixrecovery43.exe (http://cache.firmwareumbrella.com/downloads/fixrecovery-win.zip) (msvcr80.dll ve zlib1.dll dosyalarını internetten bulup bu exe dosyası ile aynı klasöre koymazsanız çalışmıyor program. Program çalışırken iTunes.exe ve iTunesHelper.exe nin önceden açılmasını istediği için kolaylık olsun diye fixrecovery43.exe ve diğer 2 dll dosyasını iTunes.exe' nin olduğu klasör olan "C:\Program Files (x86)\iTunes" klasörüne koydum ve zamanı gelince oradan çalıştırdım problemsiz bir şekilde.)

ekaragozlu
11-08-2011, 01:00
Keşke 4.1 e düşürmeye çalışmasaydım şimdi 4.3.5 atayım bari cihazı sağlam hale getireyim dedim 1601 hatası veriyor,bilgisayar değiştirmem , itunes son versionu fixrecovery43exe de işe yaramadı 1601 hatası alıyorum sürekli...

ekaragozlu
11-08-2011, 01:06
greenposionla jailbreak yapayım dedim cihaz beyaz ekran oldu.

eneskilic
11-08-2011, 02:36
aynı sorunla bende karşı karşıyayım...

ekaragozlu
12-08-2011, 17:35
aynı sorunla bende karşı karşıyayım...
peki hiç ios 5 yüklemeyi denedinmi itunes 10.5.le. Ben daha denemedim sen denediysen uğraşmıyayım diyecektim...

cemabi
12-08-2011, 17:58
bende de ayni sorunlu bir telefon var jailbreak yaptiktan sonra bir turlu cikmadi dfu moddan kaldi öyle baska jailbreak yaptim jb oluyor akabinde dfu moda geciyor orijinal restore yapiyorum hemen gene dfu moda geciyor fixerocvery denedim ondan hemen sonra gene dfu mod her turlu dfu moddan cikarma yöntemlerini denedim olmadi anladigim kadariyla ilk defa jb yaparken kullandigim ireb programi yuzunden oldu irab ile dfu moda almistim hala öyle garibim haftalardir.

ekaragozlu
13-08-2011, 00:03
bende de ayni sorunlu bir telefon var jailbreak yaptiktan sonra bir turlu cikmadi dfu moddan kaldi öyle baska jailbreak yaptim jb oluyor akabinde dfu moda geciyor orijinal restore yapiyorum hemen gene dfu moda geciyor fixerocvery denedim ondan hemen sonra gene dfu mod her turlu dfu moddan cikarma yöntemlerini denedim olmadi anladigim kadariyla ilk defa jb yaparken kullandigim ireb programi yuzunden oldu irab ile dfu moda almistim hala öyle garibim haftalardir.

hiç ios 5 yüklemeyi denedinmi itunes 10.5.le. Ben daha denemedim sen denediysen uğraşmıyayım

ekaragozlu
13-08-2011, 19:05
Sonunda çözümü buldum.Cihazın içini açıp bataryayla bordu ayırıyoruz 15 dakika kadar bekledikten sonra toplayıp 4.3.5 restore yapıyoruz.
işinize yaradıysa teşekür butonunu kullanınız.takılanlara buradan yardımcı olabilirim...

ekaragozlu
13-08-2011, 19:07
Sonunda çözümü buldum.Cihazın içini açıp bataryayla bordu ayırıyoruz 15 dakika kadar bekledikten sonra toplayıp 4.3.5 restore yapıyoruz.
işinize yaradıysa teşekür butonunu kullanınız.takılanlara buradan yardımcı olabilirim...[:D]

isyut
26-09-2011, 13:52
cihazın içini açmadan olmuyor mu? içini açamıyorum çünkü. kırarım diye korkuyorum.tamire götürmek istemiyorum da.

ekaragozlu
26-09-2011, 14:38
Ben bu yolu bulana kadar piyasadaki her çözümü denedim ama başarılı olamadım.Başka bir çözüm yolu olabilir ama benim bilgim dışında. Youtube da cihazın nasıl açılacağına bakabilirsiniz fakat tecrübeniz veya el beceriniz yoksa tavsiye etmem..