PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları imei kayıt problemi

justanoob
08-08-2011, 12:59
merhabalar ben yurt dışından iphone 4 getirdim pasaport ile imei kaydını yaptım fakat 1 hafta geçti telefon şebekesi yok kartımı takıyorum kartı açıyor cihaz ama şebeke yok bu imei kaydından mı kaynaklıdır yoksa telefonla ilgili bir sorun mudur yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

DeDeLi
08-08-2011, 13:04
Yurtdisindan getirdiginiz hangi ulkeden ? Cihaz simkilitli olabilir mi ?İmei kayit 24 saat icinde oluyor normalde..siz ayarlar > Genel> hakkinda kisminda model numarasi var onu yazar misiniz...

justanoob
08-08-2011, 14:34
amerikadan getirdim menüsünde AT&T seçenekleri var MODEL Numarası da : MC318LL kendim wireless ile bağlanıp Cydia falan yükledim sürümü 4.3.2 (8H7) olarak görünüyo hiç bi sorun yok gibi fakat kartımı taktığımda Servis Yok yazısı sürekli

justanoob
08-08-2011, 14:38
bu arada Hakkında Kısmında Operatör de : AT&T 10.0 Olarak Görünüyor.

DeDeLi
08-08-2011, 14:41
Cihazı ne zaman aldınız...Cihaz simkilitli olabilir.Amerika'da önceden satılan telefonların hepsi simkilitliydi daha yeni istege göre simkilitsiz satın alınabiliyor...Siz at&t kontratlı mı aldınız acaba cihazı?

justanoob
08-08-2011, 14:45
ben kendim bizzat almadım bi tanıdığım getirdi yanında AT&T micro sim kartıyla beraber şu an kart hala bende yaklaşık 10 gün önce geldi ve geldikten 4 gün sonra kaydını yaptırdım imei kayıtlı görünüyor şu an mcks den baktığımda

justanoob
08-08-2011, 14:48
kendi sim kartımı taktığımda telefondan giriş yapabiliyorum karta açılıyor şebeke sekmesi çıkıyo sinyalsiz bi şekilde duruyor 10 dk sonra servis yok yazısı çıkıyor ve şöyle bişeyde var bilgisayarımda itunes e bağladığımda Different Sim Card diyip itunes i açmıyor ama AT card ile veya kartsız taktığımda itunes açılıyor

DeDeLi
08-08-2011, 14:48
iMei ve simkilit tamamen farklı şeylerdir.Yanında at&t kart ile getirdiyse simkilitli olma ihtimali yüksek...Kutusu var mı cihazın? Kutusunun arkasında at&t simgesi var mı bakar mısınız?

justanoob
08-08-2011, 14:50
evet kutusunun arkasında beyaz bandaj olarak yapıştırılmış at&t simgesi var yanında bi numarayla beraber

DeDeLi
08-08-2011, 14:56
Cihaz simkilitli tahminimce.Siz yine de emin olmak için arkadaşınıza bir sorun isterseniz ve şu anda cihazı restore ve update den kaçının.Cihazı iPod olarak kullanın bir süre.Eger cihaz simkilitliyse "Gevey" diye google aratın o aparatla unlock edebilirsiniz biraz araştırıp yeteri kadar bilgi sahibi olabilirsiniz

justanoob
08-08-2011, 14:58
peki çok teşekkür ederim.