PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları iphone 3gs 4.3.4 jailbreak sorunu

WoLfaL1x
06-08-2011, 19:54
İyi günler...
Elimde 3gs 4.3.4 fw'li cihazı jailbreak yapmak istiyorum.
Elimde ne shsh kaydı var,nede tethered ve untethered arasındaki farkları biliyorum.Sadece internetten araştırdığım kadarıyla tethered sürümlerde cihaz kapandığında veya sarjı bittiğinde pc yardımıyla açıldığı...
Sizden ricam bu cihaza ne yapabilirim.
4.0.1'e düşüreyim dedim.jailbreakme ile işimi kolayca halledeyim diye shsh kaydım olmadığı için onuda yapamadım.
tethered mi,untethered mi yararlıdır bilgilendirirseniz çok makbule geçecek inanın.:)
Yardımlarınızı bekliyorum.

GKTG
06-08-2011, 20:13
Tethered jb dediğiniz gibidir. 4.0.x yapmayın Jailbreak me 3.0 çıktığından 2.0 jb yapmıyor - ki SHSH kaydınız yokmuş - Untethered yararlıdır fakat 4.3.4 ve 4.3.5 fw sürümleri için sadece tethered jb vardır. Benim önerim 4.3.4 te veya 4.3.5 te kalın untethered çıkana kadar bekleyin. Tabi size bağlı...

WoLfaL1x
06-08-2011, 21:19
Peki mevcut 4.3.4 sürümüne jailbreakme ile jailbreak yapamıyoruz herhalde dediğinize göre?

GKTG
06-08-2011, 21:22
Peki mevcut 4.3.4 sürümüne jailbreakme ile jailbreak yapamıyoruz herhalde dediğinize göre?

Hayır yapamazsınız. Bunun için Redsn0w 0.9.8b4 kullanılıyor.

WoLfaL1x
06-08-2011, 21:32
Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim.son bir sorum olacak;
Yani bu cihaza untethered yapamıyoruz şu an için.
tethered firmware'de ben yapmak istemiyorum cihazı kullanacak kişi ben değilim.Babam kullanacağı için cihaz kapandığında veya sarjı bittiğinde pc ile açamayabilir.
Tek çare beklemek diyorsunuz herhalde başka bi seçeneği yok.

GKTG
06-08-2011, 21:36
Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim.son bir sorum olacak;
Yani bu cihaza untethered yapamıyoruz şu an için.
tethered firmware'de ben yapmak istemiyorum cihazı kullanacak kişi ben değilim.Babam kullanacağı için cihaz kapandığında veya sarjı bittiğinde pc ile açamayabilir.
Tek çare beklemek diyorsunuz herhalde başka bi seçeneği yok.

O zaman işiniz zor :) Babanız kullanacaksa tethered a ilişmeyin derim :)

WoLfaL1x
06-08-2011, 21:42
Hemde bayağı zor.:)
Beklemeye devam o zaman.bu 4.3.4 untethered firmware'nin çıkış tarihi ile bir bilginiz,tahmininiz varmıdır acaba?

GKTG
06-08-2011, 21:44
Hemde bayağı zor.:)
Beklemeye devam o zaman.bu 4.3.4 untethered firmware'nin çıkış tarihi ile bir bilginiz,tahmininiz varmıdır acaba?

Malesef ne zaman çıkacağını belli değil. Bende tahminde bulunamıyorum.