PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları Japon iPhone 3Gs

esbejk
02-08-2011, 22:19
arkadaşlar bende 3gs bir telefon var ama olmayacak şey başıma geldi bir yere japon yapıştırıcısı damlamış bende farkında olmadan üstüne koydum ve telefonu çektiğim zaman japon yapıştırıcısı ve beraberinde ona yapışmış bir kağıt geldi ve telefona yapışık durumda acaba o yapıştırıcıyı ordan nasıl yok edebilirim? gerçekten komik bir durumdayım

Ogzhnozcn
02-08-2011, 22:44
Öncelikle gecmis Olsun :) kağıdı çıkar ardından su ile Yapiskani sil yumusamaya basladimida yavas yavas cikart japonun düşmanı sudur.kolay gelsin.

DeviLJoN
02-08-2011, 23:23
su biraz sıcak olursa daha rahat çıkar leke, sıcak su değdirin lekeye sonra tırnağınızla yada bıçağa benzer bir alet ile çıkarmayı deneyin.

Hypnosee
02-08-2011, 23:32
yada saç kurutma makinası ile DİKKATLİCE ısıtıp japon yapıştırıcısı eridikten sonra güven ile kağıdı çekip arkasını hafif nemli sıcak bir bez yardımı ile temizleyebilirsin :)

ekaragozlu
02-08-2011, 23:56
japon yapıştırıcısının saç kurutma makinasıyla eridiğini de ilk defa duyuyorum. herhalde mumla filan karıştırdınız :)))

yada saç kurutma makinası ile DİKKATLİCE ısıtıp japon yapıştırıcısı eridikten sonra güven ile kağıdı çekip arkasını hafif nemli sıcak bir bez yardımı ile temizleyebilirsin :)

Hypnosee
03-08-2011, 00:10
japon yapıştırıcısının saç kurutma makinasıyla eridiğini de ilk defa duyuyorum. herhalde mumla filan karıştırdınız :)))
4 gün önce benzer duruma bende düştüm Nokia C3 telefonumun arka kapağından böyle temizledim önce saç kurutma makinasını en sıcağa getirdim sonra japonun olduğu yere tutmaya başladım 15-20 sn sonra arkasındaki kumaş parçasını çektim hemen nemli sıcak bir bez ile üstünden temizledim şimdi bir bebek poposu kadar pürüssüz :D

esbejk
04-08-2011, 11:14
arkadaşlar dediklerinizi yaptım japon yapıştırıcısı erimedi telefonun kapağı eridi biraz daha ısıtsam kapakta yuvarlak bir boşluk oluşacaktı :D az birşey çatladı kapak ısıttığım yerde ama japon yapıştırıcısı hala durduğu yerde duruyor

GKTG
04-08-2011, 11:42
arkadaşlar dediklerinizi yaptım japon yapıştırıcısı erimedi telefonun kapağı eridi biraz daha ısıtsam kapakta yuvarlak bir boşluk oluşacaktı :D az birşey çatladı kapak ısıttığım yerde ama japon yapıştırıcısı hala durduğu yerde duruyor

Bence servise vs gönderin kapağı değiştirsinler :) başka yolu olamaz sanırım.

esbejk
04-08-2011, 14:08
servisine vericeğim parayla bunu satıp çok daha iyisini alırım :D sonuçta bir kasası yıpranmış durumda diğer fonksiyonları ilk günkü gibi çalışıyor.ekran temizlik konusunda oldukça iyi servisine sorduğumda fiyat 200tl biçmişlerdi.

ekaragozlu
05-09-2011, 17:11
4 gün önce benzer duruma bende düştüm Nokia C3 telefonumun arka kapağından böyle temizledim önce saç kurutma makinasını en sıcağa getirdim sonra japonun olduğu yere tutmaya başladım 15-20 sn sonra arkasındaki kumaş parçasını çektim hemen nemli sıcak bir bez ile üstünden temizledim şimdi bir bebek poposu kadar pürüssüz :D
büyük bir ihtimalle temizlediğin japon yapışkanı değil.Ben elektronikçi hatta tel tamircisiyim. Üfürmeli havya ile japona tutarsan keskin bir kokuyla beraber yanar. çevresinedekilerle beraber.Senin cahilce yazışmaların yüzünden arkadaş telin kapağını eritmiş, daha büyük sorunlarda çıkabilirdi.Lütfen yazdıklarımıza dikkat edelim....