PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları iPod'taki inanılmaz, olağanüstü sorun

Discrepancy
01-08-2011, 14:20
Galiba.
Geçen ay şarjı bitmiş olan iPod'u şarja taktım. Aşağıdaki fotoğraftaki gibi beyaz bir ekran geldi. Cihazı kapatıp açtım, düzeldi.
Bir hafta geçti, ekranı kapatıp açtığımda yine o şey geliyordu. Ama bir kaç kez kapat - aç yapınca düzeliyordu.
Artık nerdeyse hiç açamıyorum. Dün sadece bir kere açabildim. Cihazı kullanamıyorum.
Cihaz çalışıyor, sorun yok. Rastgele bir yerlere dokunduğumda programlar falan açılıyor.

Ne yapabilirim? Cihazı internetten almıştım, garantisi henüz bitmedi.
Burda kendim yapabileceğim bir şey var mı? Teşekkürler.

http://i53.tinypic.com/mjlqm8.jpg

Türük
01-08-2011, 14:24
Cihaza yeniden yazılım (restore) yüklediniz mi?

Discrepancy
01-08-2011, 14:44
En son 1 buçuk yıl önce restore ettim. Hiç sorun yoktu bugüne kadar.

corleone001
01-08-2011, 14:54
Bencede bende de bir ara buna benzer bir sey oluyordu 4.3.3 restore ettim kurtuldum sizde bir deneyin eger olmazsa daha iyi bilen uzman arkadaslarimiz yardimci olacaktir

Ogzhnozcn
01-08-2011, 15:09
Tekrar bir restore edin probleminiz donanımsal problem olarak gözüküyor olmadı "yetkili" servise gönderin.

Discrepancy
01-08-2011, 15:14
Peki teşekkürler deneyip sonucu yazarım

NeGReDo
01-08-2011, 16:07
internetten aldığınız cihazı 1,5 yıl önce restore ettim dediyseniz o cihazın garantisi muhtemelen bitmiştir.Appstore faturanız var ise bu garantinin Türkiye'de geçerliliği 1 senedir.Yani çoktan garantiniz dolmuş durumda.Tabiki teknosa,hepsiburada vb. sitelerden faturalı ve sıfır olarak alınmışsa garantiniz 2 senedir.
Durumunuz restore ile düzelecek bir durumdur diye temennide bulunmak istiyorum ancak görünen pek de yazılımsal bir durum değil gibi.Bu sorun kızaklı telefonlarda darbe sonucu iletkenlerin kayması sonucu çok oluyor ama ipod/iphone'da ilk kez görüyorum.Muhtemelen ekranı değişirler gibi geldi bana:(

Discrepancy
04-08-2011, 21:14
sorun değil. teknosepet.com'dan sıfır aldım. 2 yıl garantisi var. şehirdışında olduğumdan henüz restore yapamadım. ama bugüne kadar hiç sorun çıkarmadı şimdi bir daha çalışmasa bile verdiğim para helal olsun. nerdeyse hergün kullandım müzik, video, internet işlerimi hallettim. tabi garanti kapsamında düzelir, tekrar benimle olursa pek bi mutlu olurum.