PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları Yazılımı 2.1 den 1.1.4 e dönüştüremiyorum. acil yardım edermisiniz?

ciriney
25-10-2008, 19:21
Arkadaşlar merhaba.
İphone konusunda yeniyim.
İphone 8gb kullanıcısıyım. 3 g değil
İtunes ile cihazımın yazılımını 1.1.4 ten 2.1 e yükselttim. Jail... yüklemesini yaptım.
Yanlız cihazımın dili ingilizce kaldı. sonradan öğrendimki 2.1 de türkçe yokmuş ve kendi kendine installer de birsürü proğramın yüklendiğini fördüm. işin açıkçası 2.1 e güvenmiyorum.
Forumu inceledim ama geriye bir türlü dönemedim. iki gündür uğraşıyorum farklı sitelerde araştırma yaptım ama sonuç alamadım.
Şimdi sizden ricam;
2.1 veya 2.0.2 yazılımının türkçesi var ise nasıl yüklerim detaylı şekilde açıklarmısınız?
veya
1.1.4 te geri nasıl dönerim?

inanın forumu okadar okudumki hiç birşeyden anlamadım. birsürü şey uyguladım ama olmadı. o yüzden yeni bir başlık açtım.
itunes ile 2.1 den 1.1.4 e geçmek istediğimde extracin dedikten sonra eror 20 hatası veriyor.

Lütfen şurayı oku burayı oku diye geçiştirme cevap vermeyin çünkü hepsini okudum uyguladım olmadı
Daha ayrıntılı bir şekilde yazarsanız minnettar kalırım.
Saygılarımla...

[JW]
25-10-2008, 19:41
Merhaba arkadaşım.

2.1 en iyi sürümdür.Güvenmek derken,neyine güvenmiyorsunuz anlayamadım? Sizin yerinizde olsam 1.1.4'e dönmezdim.Bunun sebeplerini forumda da yazdık.

Bu arada konuyu bulamadım diyorsunuz fakat Tüyo Merkezinde gerekli konu bulunuyor.Buyrun ben linki de vereyim..
http://www.ikaynak.com/forum/firmware-surumunu-20xten-114e-du351urme-t134.0.html

Buradan gerekli işlemi yapabilirsiniz.Takıldığınız yer olursa sorabilirsiniz..

ciriney
26-10-2008, 14:01
hocam güvenmeme olarak;
2.1 yüklediğimde installer de bir sürü proğram çalışıyor.
2.1 i istememe sebebim ise dili türkçe olmamasıdır.
Varsada ben bilmiyorum.
Dili türkçeye çevirme imkanımız varmı?
Syg.

[JW]
28-10-2008, 12:33
2.x.x de yüzlerce uygulama vardır.Kırılmış AppStore uygulamalarını yüklersiniz,Installer'a göre çok daha kaliteli uygulamalardır.

Türkçe konusunda aşağıdaki açıklamayı okuyabilirsiniz.
http://www.ikaynak.com/forum/ipod-touch-21-turkce-dil-paketi-t818.0.html

hamzaffo
10-11-2008, 20:23
Allah aşkına ndn kimse bu soruna çözüm bulmuyo kaç kişi aynı sorunu bildirmiş ama cvp veren yok.ipod touch kullanıyprum ve lanet olası sürümünü 2.1 e yükselttim ve düşüremiyorum 1.4 sürümünü restore olarak gösterdiğimde (eror 20) hatası veriyo nedir bu.ayrıca sürüm yükselttiğimden beri wireless kullanamıyorum çöpe atacam bu aleti bu gidişle.lütfen bilen varsa yazsın......nedir bu EROR 20 hatası!!!!

[JW]
10-11-2008, 20:43
Arkadaşlar error (20) hatası alanlar 2.01 yada 2.0.2 sürümünü restore yaparak denesinler.Bu sorun ancak o şekilde çözülebilmiş..

powerbody
26-11-2008, 20:38
http://rapidshare.com/files/138795954/16XX.rar.html
linkteki dosyayı indirelim

Daha sonra zip dosyasının içinden çıkardığımız .ipws uzantılı dosyamızı (tam adı, x12220000_4_Recovery.ipsw) C:\Documents and Settings\kullnıcıadınız\Application Data\Apple Computer\iTunes\Device Support içerisine atalım. Yalnız önce ordaki dosyaları silelim.

Yukarıdaki yola daha çabuk ulaşmak için, Başlat->Çalıştırdanda ulaşabiliyoruz

%appdata%\Apple Computer\iTunes\Device Support

bu şekilde daha doğru bir şekilde ulaşmış olursunuz.

Bu işlemi tamamladıktan sonra bilgisayarımızı yeniden başalatalım Artık 16XX serisi hata kodlarını almadan DFU modda Shift+Restore işlemini yapabiliyoruz...

1.ci işlemde sonuca ulaşmanız tam garanti bir yol değil..
şimdi 2.yol ile garanti ve denenmiş bir şekilde 1.14 e dowgrade işlemi

öncelikle cihazı itunes 8 versiyonlarında düşürebildiğiniz kadar aşağı yazılımlardan birine restore edin ben 2.0 a kadar restore edebildim.
sonrasında belgelerim içinde kullanıcı adının altında müzik klasöründe itunes library.itl dosyasının adını yedek.itl olarak değiştirin
indirme merkezinden itunes 7.7i indirin
sisteminizden itunes 8i kaldırın ve yeniden başlatın
sonra 7.7 kurup tekrar yeniden başlatın sonrasında
dfu modda cihaza 1.14 restore edin
cihaz 1015 hatası verecektir buna aldırmayın
zip phone programınızı açın DO IT ALL diyerek 1.14e merhaba diyin
sözü geçen tüm program ve dosyalar Download merkezinde mevcuttur.