PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları iPhone downgrade sorunu

umt13
28-07-2011, 22:22
selam arkadaşlar

ben bugün büyük bir hata yapıp iOS5beta4'ü yükledim fakat sonra zar zor telefonu 4.3.5'e düşürmeyi başardım. fakat jailbreak mevcut olmadığı için 4.2.1'e indirmek istiyoprum (shsh kaydı bi onda var) fakat ne zaman işlemi takip edip yapsam iphone recovery modda kaliyor ve itunes'da sürekli restore yapmalısın diyor. yapmaya çalıştığımda da kabul etmiyor. şimdi tekardan 4.3.5i kurdum fakat 4.2.1'i yüklemek istiyorum acaba biri sağlam bir yol anlatabilir mi

GKTG
28-07-2011, 23:54
selam arkadaşlar

ben bugün büyük bir hata yapıp iOS5beta4'ü yükledim fakat sonra zar zor telefonu 4.3.5'e düşürmeyi başardım. fakat jailbreak mevcut olmadığı için 4.2.1'e indirmek istiyoprum (shsh kaydı bi onda var) fakat ne zaman işlemi takip edip yapsam iphone recovery modda kaliyor ve itunes'da sürekli restore yapmalısın diyor. yapmaya çalıştığımda da kabul etmiyor. şimdi tekardan 4.3.5i kurdum fakat 4.2.1'i yüklemek istiyorum acaba biri sağlam bir yol anlatabilir mi

Cihazı pcye bağlayıp Tinyumbrella Programını açınız. Start TSS Server' basınız ve iTunes'i açınız. Sonra Shift tuşuna basılı tutarak iTunes'teki restore butonuna basınız. Bastığınızda karşınıza çıkacak pencereden pcnizde bulunan 4.2.1 ipsw dosyasını göstereceksiniz. Rahatça restore edeceksinizdir.

umt13
29-07-2011, 00:14
Bugün bunu baya bir denedim ama olmadı sonra bi tekrar denerim

İlginiz için teşekkür ederim

edit: an unknown error 20 dedi ne yapmam lazım

umt13
29-07-2011, 11:05
bu işlemi yaptığımda unknown error 1 vermeye başladı

DeMo
29-07-2011, 11:29
Cihazı manuel olarak DFU moda alın. Sonra TinyUmrella'da Start TSS Server'a basın.

Sonrası malum iTunes'den shift+restore ile 4.2.1'i gösterip yükleyin.

http://www.ikaynak.com/forum/21-genel-konular/13-dfu-moduna-manuel-olarak-girme.html

umt13
29-07-2011, 12:07
Cihazı manuel olarak DFU moda alın. Sonra TinyUmrella'da Start TSS Server'a basın.

Sonrası malum iTunes'den shift+restore ile 4.2.1'i gösterip yükleyin.

http://www.ikaynak.com/forum/21-genel-konular/13-dfu-moduna-manuel-olarak-girme.html

dediğiniz şekilde yaptığımda error 1 veriyor

drgfrt
01-08-2011, 18:02
bende de aynı hata var sizin dediğiniz gibi TSS Server'la bi' yapıyorum hadi bakalım Allah büyüktür... :\

drgfrt
01-08-2011, 18:27
bende de aynı hata var sizin dediğiniz gibi TSS Server'la bi' yapıyorum hadi bakalım Allah büyüktür... :\
düzelmiyor iPhone ne açılıyor ne bişey oluyor öyle kaldı... Downgrade de yapamıyorum, iPhone'u da açamıyorum.. Çok korkuyorum iPhone'a bişey olucak die lütfen naapmam gerektiğini bilen bi' allahın kulu yok mu? (iTunes'un error (1)inin ben taaa...)