PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları 3194 Hatası ve Upgrade Sorunu!!

seasret
28-07-2011, 07:25
Arkadaslar öncelıkle merhabalar.Elımde yurtdısı bır adet ıphone 4 turbosımlı telefon var.4.2.1 yuklu telefon calısıyor fakat sorun şu ki telefonu ben jaılbreak yapamıyorum.sebebı ıse shsh kaydımının hıcbır surumde olmaması.bende 4.3.5 e upgrade edersem oradanda shsh kaydı alırsam sonrasında jb yapabılırım dıye dusundum ve restore etmeye calıstım.yalnız bır turlu 3194 sorununu asamadım.hosts dosyasında oynamalar yaptım.hosts dosyasını sıldım öyle denedım.gıdıp baska makınede denedım.hepsını yapmama ragmen bır turlu makıne 4.3.5 e upgrade olmuyor.zaten makıne bır alt surume yada baska surume de gecemıyor shsh kaydım olmadıgından.ne yapmam gerekıyor arkadaslar tavsıyelerınızı beklıyorum.Makınenın basebandı 03.10.01.

dodoart
28-07-2011, 08:21
Merhabalar...

Benzer bi olay ile 2 gundur ugrasiyorum ve son versiyonu yukleyerek olayi cozdum...
Asagidaki YouTube linkini bi inceleyin...

O yapmaya calistiginiz host dosyasini degistirme isini tekrar bi izleyin...
Host dosyasini degistirdiginizde PC'nizi yeniden baslatin...

PC'nizde i$e baslamadan guvenlik duvari ve anti virus programlarini kapatin...
USB'lerinizde iPhone'dan baska bir sey takili olmasin....

‪error 3194 fix 100% working‬‏ - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=YFFJWKK0x2U)

( Anlatan arkadas cok basit bir ingilizce kullanarak anlatmis)

Bol sans....

seasret41
28-07-2011, 08:28
Amerikada yasıyorum aslında bu telefon konusunda kaziklandim hocam.yarın denemeye çalışacağım,siz sorunu çözdünüz değilmi bu sekilde?bu arada suan bir tek 4.3.5 için mı shsh kaydı alınıyor?ben bugün deneyip size sonucunu söyleyeceğim

dodoart
28-07-2011, 09:01
Amerikada yasıyorum aslında bu telefon konusunda kaziklandim hocam.yarın denemeye çalışacağım,siz sorunu çözdünüz değilmi bu sekilde?bu arada suan bir tek 4.3.5 için mı shsh kaydı alınıyor?ben bugün deneyip size sonucunu söyleyeceğim

Bendeki iPhone 4, passcode lock durumundaydi...
Cihaza bir turlu format atamiyordum ve surekli 3194 hatasi aliyordum...

Aslinda niyetim 4.3.3 yukleyip untethered Jailbreak yapmakti ama olmadi...
son versiyon olan 4.3.5'e yukleyerek cihazi aktif hale getirebildim...
Simdi 4.3.5 untethered Jailbreak cikmasini bekliyorum...

Dedigim gibi 2 gundur bununla ugrasiyorum, yukarda belirttigim sekilde deneyin, olacaktir...

Kolay gelsin....

DeMo
28-07-2011, 10:01
telefonu ben jaılbreak yapamıyorum.sebebı ıse shsh kaydımının hıcbır surumde olmaması.bende

Burada bir yanlış anlama söz konusu sanırım. Jailbreak yapmak için shsh kaydına ihtiyacınız yok. SHSH kaydınız şuan güncel olmayan bir sürüme (4.3.5 dışındaki diğer sürümlere) geçmenizi sağlar.

Hiç bir sürüm için SHSH kaydınız yoksa (en azından birisi için olmazı lazım orada yanılıyor olabilirsiniz) sırf Jailbreak yapmak için 4.3.5'e geçmeniz hata olur. Çünkü 4.3.5 için tethered jailbreak yapılmakta iken şuan kullandığınız 4.2.1 için aktif olarak jailbreak yapılabiliyor.

Bence SHSH kayıtlarınızın olup olmadığından emin olmadan cihazı restore etmeyin. Ayrıca gevey'in 4.3.5'de çalışıp çalışmadığından da emin değilim.

http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/17517-tinyumbrella-shsh-kayitlari-icin-guncel-surumleriyle-ve-bilgilendirmelerle.html

4.2.1 Jailbreak için de bu konuya bakınız: http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/24013-greenpois0n-rc6-1-4-2-1-untethered-jailbreak.html

seasret41
28-07-2011, 15:48
Tinyumbrealla ile check ettim tekrardan ve kaydİm yok ,redsnow ile orjinal fw yi gösterip dfu modda itunesden custOm fw denedim yine hata verdi.4.2.1 deyim ve jb yapamiyorum

DeMo
28-07-2011, 15:55
Jailbreak yapamıyorum diye cihazı son sürümle restore ederseniz sonrasında sıkıntı yaşabilirsiniz. Ayrıca 4.2.1 için shsh kaydınız yoksa, ki yok. Bu durumda cihazı 4.2.1 ile restore edemezseniz.

GreenPois0n çok kolay bir yöntem aslında. Ne gibi bir sorunla karşılaştığınızı söylerseniz yardımcı olmaya çalışalım.

Edit: Normalde geçmiş sürümler için shsh kaydı alamıyorsunuz ama http://www.ikaynak.com/forum/21-genel-konular/28105-shsh-kayit-ifaith-ih8sn0w.html programıyla cihazda kurulu olan sürüm için alabiliyorsunuz. Öncelikle bununla 4.2.1 için shsh kaydı almaya çalışın. Başarılı olursanız her ihtimale karşı elinizde bir sigorta olur en azından.

seasret41
28-07-2011, 16:09
Tamam hocam deneyeceğim en kısa zamanda.sorunum tamamen jb yapamamak.yani 4.2.1 deyim greenpoison U deneyeyim birde

DeMo
28-07-2011, 16:15
Siz hangi yöntemle jailbreak yapmaya çalışıyordunuz ?

4.2.1 için GreenPois0n yöntemi dışındakiler problemli yöntemlerdir.

Siz öncelikle bir önceki mesajımda, verdiğim linkteki programla mevcut sürümünüz için shsh kaydı almaya çalışın. Sonrasında GreenPois0n ile jailbreak yapmaya deneyin. Problem olursa yine yardımcı oluruz.

seasret41
28-07-2011, 16:59
Teşekkürler,deneyecegim

dodoart
28-07-2011, 21:30
Burada bir yanlış anlama söz konusu sanırım. Jailbreak yapmak için shsh kaydına ihtiyacınız yok. SHSH kaydınız şuan güncel olmayan bir sürüme (4.3.5 dışındaki diğer sürümlere) geçmenizi sağlar.

Hiç bir sürüm için SHSH kaydınız yoksa (en azından birisi için olmazı lazım orada yanılıyor olabilirsiniz) sırf Jailbreak yapmak için 4.3.5'e geçmeniz hata olur. Çünkü 4.3.5 için tethered jailbreak yapılmakta iken şuan kullandığınız 4.2.1 için aktif olarak jailbreak yapılabiliyor.

Bence SHSH kayıtlarınızın olup olmadığından emin olmadan cihazı restore etmeyin. Ayrıca gevey'in 4.3.5'de çalışıp çalışmadığından da emin değilim.

http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/17517-tinyumbrella-shsh-kayitlari-icin-guncel-surumleriyle-ve-bilgilendirmelerle.html

4.2.1 Jailbreak için de bu konuya bakınız: http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/24013-greenpois0n-rc6-1-4-2-1-untethered-jailbreak.html

3194 hatasindan ve host dosyasi durumundan dolayi yardimci olmaya calsimistim...
Arkadas guncel versiyona update edeMiyor gibi anladim durumu...

DeMo olayi dogru sekilde anlayip, yardimci olmaya calsimis...

Tekrar tesekkurler DeMo... :)

Sent from my iPad using Tapatalk...

kipir
28-07-2011, 23:44
selam arkadaşlar bende son yazılımı yüklemek zorunda kaldım şu anda 4.3.5 yüklü bende 3.1.3 shsh si mevcut geri dönüş yapabilirmiyim oluyorsa nasıl bilgi verebilirmisiniz

seasret
29-07-2011, 04:21
arkadaslar gecmıs olsun ama telefon gümledi heralde.dedıgınız gıbı 4.2.1 de shsh kaydı aldım sonra dedım kı greenpoison ıle jb yapayım.5 6 kere denedım yapamadım.sonra dedımkı hazır almısım shsh kaydımı ve ıpsw yedegımı bende bır restore atayım.ifaith ile almıs olldugum restore dosyasını ıtunesden yuklemeye basladı.update bıttı kı sonra ıtunes hata verdı restore edılmesı gerektıgını söyledı.telefon hıc acılmıyor.hıcbır sekılde tepkı vermıyor.dfu dan cıkaramıyorum.tınyumbrellayı denıyorum ama orada fix recovery cıkıyor.recovery moddan cıkar ısaretı yok.4.2.1 orjınal fw yı yukleyım dedım 3194 hatasını aldım.4.3.5 upgrade edeyım dedım 3194 hatasını aldım.napacagım arkadaslar telefon gıttı.acılmıyor recoverye alınmıyor hıcbırsey yapılmıyor.

dbmaster
29-07-2011, 04:34
baska pc varsa baska pc de deneyın derım ben, işe yarayabılır.

seasret
29-07-2011, 04:46
neyi deneyeyım hocam?valla denemedıgım sey kalmadı desem

seasret
29-07-2011, 21:07
kimse ilgilenmedi mi?saolun arkadaslar

Ogzhnozcn
29-07-2011, 22:21
Kimisinde oluyor Kimisinde olmuyor Tarif edipte problemi çözen arkadaşlar net ve detaylı bir şekilde anlatırlarsa herkez yeni konu açmaz dolayısıyla tek konuda problemi halledebiliriz.

DeMo
29-07-2011, 23:07
arkadaslar gecmıs olsun ama telefon gümledi heralde.dedıgınız gıbı 4.2.1 de shsh kaydı aldım sonra dedım kı greenpoison ıle jb yapayım.5 6 kere denedım yapamadım.sonra dedımkı hazır almısım shsh kaydımı ve ıpsw yedegımı bende bır restore atayım.ifaith ile almıs olldugum restore dosyasını ıtunesden yuklemeye basladı.update bıttı kı sonra ıtunes hata verdı restore edılmesı gerektıgını söyledı.telefon hıc acılmıyor.hıcbır sekılde tepkı vermıyor.dfu dan cıkaramıyorum.tınyumbrellayı denıyorum ama orada fix recovery cıkıyor.recovery moddan cıkar ısaretı yok.4.2.1 orjınal fw yı yukleyım dedım 3194 hatasını aldım.4.3.5 upgrade edeyım dedım 3194 hatasını aldım.napacagım arkadaslar telefon gıttı.acılmıyor recoverye alınmıyor hıcbırsey yapılmıyor.

Cihazı DFU moduna alıp sonra iFaith ile hazırlamış olduğunuz sürümü yükleyin.

İşleme başlamadan önce C:\windows\system32\drivers\etc klösörü içindeki host dosyasını açarak son satıra aşağıdaki adresleri yazın.

#127.0.0.1 gs.apple.com
#74.208.10.249 gs.apple.com

ekaragozlu
30-07-2011, 01:36
Bende bu sorunu yaşamıştım, işlemleri mac te denedim problemsiz bir şekilde hallettim. tavsiyem mac de yapman yada macle çalışan bi servis bulman.

seasret
30-07-2011, 02:14
hocam 4.3.5 e restore ettım ve suan basebandım yukseldı.neysekı att hat buldum ve artık onu kullanacagım da sorun olmayacak.bısey sormak ıstıyorum.benım hıcbır yerde shsh kaydım yok.shsh kaydı almak ıcın jb gereklımı?eger degılse tınyumbreallaya gırdım 4.3.5 de oradan cıhazımın uzerıne geldım ve sagda save shsh tıkladım ama shsh kaydım alınmadı.yada alındıysa nereye alındı ben göremedım.general bölümüne baktım bisey cıkmadı.ek olarak arkadaslar,bagımlı jailbreak nedir,bagımsızla arasındakı fark nedır bır acıklarmısınız.cıhaz kapanıp acılınca tekrardan yapılması lazım falan yazıyor anlamadım

dean
30-07-2011, 02:42
hocam 4.3.5 e restore ettım ve suan basebandım yukseldı.neysekı att hat buldum ve artık onu kullanacagım da sorun olmayacak.bısey sormak ıstıyorum.benım hıcbır yerde shsh kaydım yok.shsh kaydı almak ıcın jb gereklımı?eger degılse tınyumbreallaya gırdım 4.3.5 de oradan cıhazımın uzerıne geldım ve sagda save shsh tıkladım ama shsh kaydım alınmadı.yada alındıysa nereye alındı ben göremedım.general bölümüne baktım bisey cıkmadı.ek olarak arkadaslar,bagımlı jailbreak nedir,bagımsızla arasındakı fark nedır bır acıklarmısınız.cıhaz kapanıp acılınca tekrardan yapılması lazım falan yazıyor anlamadım

http://www.ikaynak.com/forum/21-genel-konular/15487-shsh-nedir-nasil-kayit-yapilir.html Shsh kaydı ile ilgili sorularınızın cevabını buradan bulabilirsiniz.

Bağımlı (tethered) jailbreak yaptığınızda cihazınız kapatılıp açıldığında jailbreak işleminiz geçersiz olur. Yani geçici jailbreakdir.
Bağımsız (untethered) jailbreak ise cihazınızı restore yapana kadar yada sürümünüzü yükseltene kadar gitmez. Yani bu da kalıcı jailbreakdir.