PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları Cok onemli problem (Jailbreakli iphone4 ios 4.3.3)

ayucebilgin
28-07-2011, 01:03
Merhabalar,
1 aydir sorunsuz bir sekilde jailbreak yaptigim iphone4 ios 4.3.3 lu iphoneumu unlock olmus bir sekilde kullaniyorum. Bugun iphone um kilitli iken slide ederek unlock edemedigim icin iphone hard reset attim. Fakat normalde oldugu gibi elma logosu cikarak aleti yeniden baslatmak yerine iphone tamamen kapandi. Yaklasik 12-13 saattir iphone siyah ekrandan baska hic birsey gostermiyor.

Bircok yontem denedim duzeltmek icin. Daha once kirdigim custom ipsw ile 4.3.3 e recovery yapmak istedim fakat hic bir sekilde cevap alamadim aletten. Tiny umbrella ve fix recovery ile dfu moddan cikarmaya calistim fakat device hic bi sekilde cevap vermiyor. Herseyi denedigime inaniyorum son care olarak direk appledan recovery yapmak kaldi fakat ozaman da baseband yukselecek unlock gidecek. Yardimlarinizi bekliyorum lutfen.

DeMo
28-07-2011, 01:16
Öncelikle gecmis olsun.

Cihaz DFU Modda ise tiny veya başka bir programla çıkaramazsınız. Bunu yerine bilgisayar bağlantısını kesip 10 an kadar power+hime tuşlarına basmanız yeterlidir ki zaten siz bunu yapmışsınız.

Cihazınız DFU modda ise iTunes görecektir. Ya yeni bir custom surum oluşturun ya da daha önce kullandığınızdan emin olduğunuz hazır custom surumu kullanın.

C:\Windows\system32\drivers\etc klasorunu yedekledikten sonra silin ve bilgisayarı yeniden başlatın. TinyUmrellayi acın ama start tss server yapmayın. İtunesi açıp cihazı restore etmeyi deneyin. 3194 hatası alırsanız once start tss server'a basıp sonra itunesi acın.

Sakın orjinal surum yüklemeyin, sonra çok pişman olursunuz...

facebookile
28-07-2011, 01:55
merhaba geçmiş olsun
bende ayni problemi yaşadım her yolu denedım sonuçta içinde sigorta işlemi gören gibi ince bir mekanizma olduğunu ve bunun yandığını söylediler jb olduğu halde servise götürdüm
onlarda açmadılar ve bana garantide olduğu için yeni cihaz verdiler
sonucu yazrsanız bende merak ettım çözebilecekmisınız. bu durumlar çok can sıkıcı

ayucebilgin
28-07-2011, 07:25
Öncelikle gecmis olsun.

Cihaz DFU Modda ise tiny veya başka bir programla çıkaramazsınız. Bunu yerine bilgisayar bağlantısını kesip 10 an kadar power+hime tuşlarına basmanız yeterlidir ki zaten siz bunu yapmışsınız.

Cihazınız DFU modda ise iTunes görecektir. Ya yeni bir custom surum oluşturun ya da daha önce kullandığınızdan emin olduğunuz hazır custom surumu kullanın.

C:\Windows\system32\drivers\etc klasorunu yedekledikten sonra silin ve bilgisayarı yeniden başlatın. TinyUmrellayi acın ama start tss server yapmayın. İtunesi açıp cihazı restore etmeyi deneyin. 3194 hatası alırsanız once start tss server'a basıp sonra itunesi acın.

Sakın orjinal surum yüklemeyin, sonra çok pişman olursunuz...

Dediklerinizi denedim. Daha once 3 farkli telefon jb yaptigim custom ipsw yi yuklemeyi denedim ama nafile. Once 1600 hatasi verdi, ireb ile dfu moda aldim ve bir daha denedim. Bu sefer de prepare iphone for restore kisminda 7-8 dk bekledikten sonra 1604 hatasi veriyor. Tiny umbrella da fix recovery yapip denersemde 2001 hatasi veriyor. Acikcasi sorun su, hic bir sekilde telefon ekraninda bir degisim yok. Soyle bir sey deniyecegim bugun, gercek firmware update e sokacagim eger ekran yine hic acilmassa zaten alet gitmistir ve garanti ile ugrasmam gerekir fakat ekran gelirse gercek update i iptal edip custom ile devam ederim. Eger baseband giderse de zaten 1 ay sonra amerikaya yasamaya gidiyorum orda AT&T ile kullanirim artik.

ayucebilgin
28-07-2011, 07:27
merhaba geçmiş olsun
bende ayni problemi yaşadım her yolu denedım sonuçta içinde sigorta işlemi gören gibi ince bir mekanizma olduğunu ve bunun yandığını söylediler jb olduğu halde servise götürdüm
onlarda açmadılar ve bana garantide olduğu için yeni cihaz verdiler
sonucu yazrsanız bende merak ettım çözebilecekmisınız. bu durumlar çok can sıkıcı
Tesekkur ederim. Peki telefon Amerikadan gelme oldugu halde burada garanti islemi yaptilar mi? Benim de normal garantisi eylule kadar devam ediyor. En kotu ihtimalle hic acamassam Amerika'ya gidecegim agustos sonu, orada telefonu garantiye verecegim.

ayucebilgin
28-07-2011, 09:51
Arti olarak tiny umbrella da filan hic bi sekilde iphone bilgisi alamiyor. Normalde iphone adi, seri numarasi vs yazmasi gerekir fakat device 0? olarak gosteriyor.

dodoart
28-07-2011, 10:02
Tesekkur ederim. Peki telefon Amerikadan gelme oldugu halde burada garanti islemi yaptilar mi? Benim de normal garantisi eylule kadar devam ediyor. En kotu ihtimalle hic acamassam Amerika'ya gidecegim agustos sonu, orada telefonu garantiye verecegim.

Turkiye'deki yetkili teknik servisler cok zorluyorlar anladigim kadariyla...

Amerika'da Apple Store'larin musteri memnuniyet politikasi cok guzeldir...
Teknik servis cihaza bakar, ( sizin yaninizda kontrol ederler)
sorunu halletmis olsa bile,
Ben bu cihazdan memnun kalmadim, bana yenisini verin dediginizde hemen degistirirler...
( kirilma, catlama vs. fiziksel bi hasar yoksa tabi)

Ben ve birkac arkadasim iPhone 4 larimizi sorunsuz degistirdik...

En son gecen hafta jailbreakli iPhone 4'u goturup, yenisiyle degistirdim...

Sent from my iPad using Tapatalk...

ayucebilgin
28-07-2011, 10:10

Ben bu cihazdan memnun kalmadim, bana yenisini verin dediginizde hemen degistirirler...

Burada ugrasmak cok mantikli degil bence de. En kotu amerikaya kaldi.

ayucebilgin
29-07-2011, 10:33

bisi sormak istiyorum size. Amerika'da cihazin faturasina ihtiyacim var mi? Cunku neredeyse 1 yil oldu urunu alali ve emin degiilm nerede oldugundan.

dodoart
30-07-2011, 00:01
bisi sormak istiyorum size. Amerika'da cihazin faturasina ihtiyacim var mi? Cunku neredeyse 1 yil oldu urunu alali ve emin degiilm nerede oldugundan.

Benden fatura istemediler...
iPhone 4 cikali 1 yil olmadi saniyorum..
Dedigim gibi Apple musteri hizmetleri cok zorlamiyor sizi..

Telefon beni cok tahatsiz etti,
Cok sorunlu, degistirmek istiyorum deyin..
Sorun cikarmayacaklardir...

Sent from my iPhone using Tapatalk

iSylar
30-07-2011, 00:50

o kadar kolay mı be ya :D

ekaragozlu
30-07-2011, 01:23
Tamamda sizin cihaz tr 2 yıl garantiliyse ,kayıtlarında varsa tabiki ilgilenecekler.Bence arkadşın cihazı yurtdışı olduğu için abartı bir değişim ücreti önereceklerdir.Zaten yurtdışında garanti süresi 1 yıl olduğu için cihazın yurtdışı garantiside bitmiş olabilir.

facebookile
30-07-2011, 09:57
Merhaba rica ederım benım telefonum un unlock sorunu yok turkcell den alındı

dodoart
30-07-2011, 11:47
o kadar kolay mı be ya :D

O kadar kolay... :)

Ustelik iPhone 4 jailbreakliydi ve Greenpois0n'un logosu olan yesil kuru kafa'da duvar kagidi olarak goruluyordu...
Sorun cikarmadan degistirdiler...

Ayrica;
Apple TV 2'yi jailbak yapmaya calisirken bozdum... :)
Cihaz hicbir sekilde duzelmiyordu..
Elma logosunda takilip kaldi..

Apple Store'a goturdum, bu update olmuyor dedim..
Sorunu Cozup geri verelim dediler, yenisini ile degistirmelerini istedim..
Yenisini verdiler...

Genel olarak USA'daki bu tarz magazalar, urunde bariz fiziksel hasar yoksa
Yazilimsal sorunlari olan cihazlari yenisiyle degistirirler...

Zaman zaman forumda Turkiye'deki teknik servisler ile yasanilanlari okuyunca cok sasiriyorum..
Gercekten cok zorluyorlar...

Not: Telefonlarini Apple Store'da degistirecek arkadaslar yedeklerini mutlaka alsinlar,
Cunki eski telefondaki bilgileri, yeni telefona atMIyorlar..
Eger yaninizda notebook gotururseniz kendiniz o esnada yapabilirsiniz...