PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uygulama Sorunları Ipa Dosyasının cracklenmesi

escaldes
26-07-2011, 13:00
Merhaba

Elimde bir arkadaşımın jailbreaksiz cihazı için aldığı uygulamanın ipa dosyası var

Bu ipa dosyasını jailbreakli telefonumun senkronizasyonu için kullandığım itunes a yüklüyorum ama senkronize et dediğimde "The app was not installed on the iphone because you are not authorized for it on this computer" (itunes'da benim hesabım authorize durumda ipa nın sahibini istiyor)

Appcrack isimli bir program buldum ancak anladığım kadarı ile satın alınan makineden çalıştırmak gerekiyor ve o cihazında jailbreak olması lazım, arkadaşım jailbreak yapmak istemiyor bu ipa dosyasını kullanıma almak için başka bir çare varmıdır ?

GKTG
26-07-2011, 13:01
Jailbreak yapmadan kırılmış uygulamaları yükleyemezsiniz.

escaldes
26-07-2011, 13:02
Bende jailbreak ve orj. ipa dosyası var hocam ipa nın sahibinde jb yok,

GKTG
26-07-2011, 13:07
Bende jailbreak ve orj. ipa dosyası var hocam ipa nın sahibinde jb yok,

iTunes sizden Authorize yani izin vermenizi istemiş siz bunu yaptınız mı yükleyebilmek için?

iSylar
26-07-2011, 13:11
Merhaba

Elimde bir arkadaşımın jailbreaksiz cihazı için aldığı uygulamanın ipa dosyası var

Bu ipa dosyasını jailbreakli telefonumun senkronizasyonu için kullandığım itunes a yüklüyorum ama senkronize et dediğimde "The app was not installed on the iphone because you are not authorized for it on this computer" (itunes'da benim hesabım authorize durumda ipa nın sahibini istiyor)

Appcrack isimli bir program buldum ancak anladığım kadarı ile satın alınan makineden çalıştırmak gerekiyor ve o cihazında jailbreak olması lazım, arkadaşım jailbreak yapmak istemiyor bu ipa dosyasını kullanıma almak için başka bir çare varmıdır ?

Eğer mac kullanıyorsanız xcode ile jailbreaksiz yükleyebilirsiniz

escaldes
26-07-2011, 13:21
@GKTG itunes Authorize durumda zaten ama ipa nın sahibinin Authorize etmesini istiyor.

@iSylar windows kullanıyorum hocam

escaldes
27-07-2011, 10:37
Çaresiziz sanırım :)

moshmec
02-12-2011, 22:04
Çaresiziz sanırım :)
Elinizdeki ipa dosyasını sağ tıklayıp winrar ile açınız ve içeriğinden metadata yı temizleyiniz. Not defteri ile de dosyaları açtığınızda onun mail adresi üzerine lisanslandığını göreceksiniz. Arkadaşınızın mail adresini dosya içerisinde aratıp bulduğunuz tüm yerleri boş hale ya da kendi mailiniz yazılı hale getiriniz. Eğer ki karışık geldi ise hiç uğraşmayın I tunes ile değil de ifun box yada """"ITOOLS"""" ile yükleyiniz. Ben parantez içerisine aldım çünkü itunes ile telefona yapabileceğiniz herşeyi daha hızlı ve daha fonksiyonel olarak yapabilirsiniz bu "ITOOLS" ile..

neco1905
06-12-2011, 04:25
tam bilmem ama ifunbox yada iphone pc suite programlarından birini kullanmanı öneririm hocam eger jbliyse. ben itunes kullanmıyorum artık