PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cydia terminal- air hack yalani: wireless hack yapmaya yarayan program sozde

smokybrain
25-07-2011, 23:24
cydia terminal- air hack yalani

Cydia Kaynağı: cydia.xsellize.com

Merhaba arkadaslar :

oncelikle cydia dan indirdigimiz mobile terminalin ne ise yaradagini soyleyeyim

mobile terminal bilgisayaramizda bulunan ms dosa benzer bir program dosya yonetme araci dos kodlariyla yazilir..

http://www.myrepospace.com/debfiles/20098/screenshots/img_0195.jpg

kisaca program bu ...

Air hacke gelince internette nasil wifi hacklerim diye dolasip sonra wifi hackin with cydia yi gorup islemleri izleyip ooo yasasin ben 20 sn de wpa bile kirabiliyorum demeyin :)

source:cydia.xsellize.com
search:aircrack

indirdik diyelim ve yukledik..
programi acmaya calistigimiz zaman acamiyoruz bundan dolayi sozde terminal kullaniyoruz..

programi indirdikten sonra eger aircrack bir dosyanin icindeyse mesala x dosyasi /x

/x/var/aircrack/aircrack-ng -a 1/private/var/aircrack/touch.ivs sonra gec

eger direk ekrana indrdiysek

/var/aircrack/aircrack-ng -a 1/private/var/aircrack/touch.ivs

kodunu yaziyoruz ve bekliyoruz

sozde bir takim sifreler ve en yakin wifinin sifresini kiriyor.. ve soyle bir ekran cikiyor karsimiza:

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR2YBC7EHFguBUKEdGVxz7_MAe8nQbgm JilPV8fOvQnEBk1RrrU_Q

buraya kadar her yerde anlatiliyor zaten anlatip birakiyorlar :)

key found: ( burda yazan kodlar ascii kodlari 1 ler ve 0 larin simgelere cevrilmis hali o simgelerden gercek sifreyi cikiyoruz ascii tablosuna bakarak )

ascii tablosu :

http://ascii-table.com/img/table-apple.gif

bu sekilde bir tablo ascii tablosu sayilari 2 lik sisteme cevirlmis durumdadir bilgisayrda (DErler ya bilgisayar 1 ler ve 0 lar olusmus diye bu dogru :) )

bu tabloya bakarak sifreyi cikarabiliriz ama soyle bir hata var programin yapimcisina sesleniyorum:

'abi madem programi yazdin milleti kandiriyosun terminalden bi kac kod verip adami hacker gibi hissettiriyosun sonra bekletiyosun ,deniyor ve sifreyi buluyor. bunlarin hepsini akil ettinde abi sifreyi neden hep ayni koydun be abim :D biraksaydin millet ugrassaydi ae:5b:7f:3a ile baslayan kod surekli ayni ascii kodu dunyadaki butun wifilerin sifresi aynimi be abim bi kactane sallasaydin bari :) bunlari akil eden adam bunu niye akil etmemis anlamadim gitti yazik olmus'

neyse arkadaslar anlayacaginiz bunlar bos isler kiimse bi wpa kodunu ole 20 sn de falan kiramaz :)

(piyasaya surulmemis bir islemci yoksa tabi :) )

tesekkurler arkadaslar...

xLasdx
26-07-2011, 00:28
Wpa değilde wep falan kırabilir. O da belki yani [:P]

smokybrain
26-07-2011, 00:50
wep kirilir wep kirilmasi daha basit..

ben linux backtrack le denemistim wpa kirmak bi on gun falan alir yani kimsedde ugrasmaaz wepler hizli bir sekilde kirilir ama.. benim paylasimlari da bi sen dikkate aliyosun tesekkur ederim :D

smokybrain
29-07-2011, 00:12
asci kodu olarak tanıttıgım kod

mac adreside olabilir arkadaslar.. ŞİMDİ kısaca Mac adresinin ne olduguna bir göz atalım..

MAC ADRESİ:::

Ethernet, Token Ring, Wi-Fi, Bluetooth, FDDI, SCSI gibi protokollerde kullanılmak üzere, herhangi bir bilgisayar ağında, bir cihazın ağ donanımını tanımaya yarar. MAC kelimesi Ortam Erişim Yönetimi anlamına gelir ve kısaltma terimini de İngilizce olarak yazılan anlamının yani Media Access Control baş harflerinden almıştır..
Her “Ağ Kartının” kendine özgü, dünyada başka bir kartta olmayan 48 bitlik fiziksel adresi vardır.
# MAC Adresleri hexadecimal olarak yazılırlar.
Mac adresi 2 adet 24 bitlik adresten oluşur.
# İlk 24 bit IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) isimli kurum tarafından üretici firmaya verilen kısımdır. Böylece dünya üzerinde iki aynı MAC adresinin olması engellenir.
# İkinci 24 bit ise, üretici firmanın her ürettiği karta verdiği adres kısmıdır. Örneğin, bir MAC adresi 00-50-05-1A-00-AF şeklinde olabilir. Bu adres o ağ kartı üzerine, üretildiği firma tarafından ROM üzerine kaydedilir ve bir daha değiştirilemez.
MAC adresinin kullanıldığı protokollerden bazıları şunlardır:
# Ethernet
# Token ring
# Wi-fi
# Bluetooth
# FDDI
# SCSI
Bir MAC adresinde ilk üç bit adres havuzunu dağıtan organizasyonu, sonraki beş bit ise üreticiyi temsil eder. Dolayısıyla, bir MAC adresinin ilk bitlerine bakılarak kartın hangi şirket tarafından üretildiği görülebilir.
>>MAC adresleri, aralarına “:” işareti konarak 16’lı tabanda yazılır: 01-23-45-67-89-ab. Bazı MAC adresleri özel adreslerdir:
# FF:FF:FF:FF:FF:FF adresi tüm cihazlara yayın yapmak (broadcast) için kullanılır.
# İlk bitleri 01 olan adresler, Ethernet ve FDDI’de birçok cihaza yayın (multicast) için kullanılır.
# Yerel olarak atanmış MAC adresleri 02 ile başlarlar.

MAC ADRESİ ÖĞRENME
Windows İşletim Sisteminde Mac Adresi Öğrenme
–Windows Vista’da mac adresi (fiziksel adres) öğrenmenin üç yolu vardır:
Başlat (Start) -> Aramayı Başlat (Start Search) kutusuna cmd yazılır ve Başlat menüsünde beliren cmd simgesi tıklanır.
Açılan komut istemi penceresine ipconfig /all veya ipconfig -all yazılır ve Enter tuşuna basılır. Bu komut bilgisayardaki ağ adaptörlerinin (wireless, yerel ağ bağlantısı vb.) listelenmesini sağlayacaktır. Listede ilgili ethernet bağdaştırıcısının altında Fiziksel Adres (Physical Address) etiketli on iki haneli karakter dizisi o bağdaştırıcının MAC adresidir.
http://img683.imageshack.us/img683/809/ipconfigallviewmacaddre.png

Mac adresini öğrenmek için izlenilebilecek ikinci yol ise “getmac” komutunu çalışmaktır. Komut istemi penceresine getmac komutu yazılır ve Enter tuşuna basılır. Listede Fiziksel Adres (Physical Address) etiketli on iki haneli karakter dizileri bilgisayara bağlı bulunan ağ bağdaştırıcılarının Mac adresleridir.
Diğer bir yol ise Başlat (Start) -> Tüm Programlar (All Programs) -> Donatılar (Accessories) -> Sistem Araçları (System Tools) -> Sistem Bilgisi (System Information) yolunu izlemektir. Açılan pencerede Bileşenler (Components) -> Ağ (Network) -> Bağdaştırıcı (Adapter) seçeneği seçilerek istenilen ağ bağdaştırıcısının MAC adresi öğrenilir.

xLasdx
29-07-2011, 00:35
Mac adresini öğrenmek için bukadar uğraşmaya gerek yok ki :) Cydiadaki Wifi Booster programı gözüken Wifi ağlarının Mac adreslerini de gösteriyor. :)

smokybrain
29-07-2011, 00:39
gerek yok zaten programın fake oldugunu anlatmaya calısıyorum :) yoksa wifi bosster cok işe yarar bir program aynı zamanda wifi kanallarının ne ile şifrelendigini de gösteriyor :) (wep wpa wpa2 ) ve bunlara bakarak weplerı kolayca kırabılırsın ;)