PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları avea hattı calıstırmıyor

cmcsr
23-07-2011, 22:10
mrb arkadaslar kolay gelsın.yaklasık 30 gun once UK den ıphone 3gs geldı 15 gun gıbı kayıt ettırmeden ben bu telefonu kullandım avea hattıyla suan pasoport buldum kayıt ettırdım herhangı bı avea bayısıne suan telefon turkcelıı calıstırıyor fakat aveayı calıstırmıyor yardımcı olursanız cok sevınırım sımdıden tsk ederım..

DeMo
23-07-2011, 22:17
Şuan cihaz kayıtlı görünüyor değil mi ? Bununla ilgili problem olsa turkcell'de kullanmazsınız. Bence sim kartla alakalı bir problem var. Sim kartı değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

cmcsr
23-07-2011, 22:21
kayıt altına aldırdım ve ayrıca zten bu cıhazda avea hattı zaten kullanmıstım ben kayıt altına aldırdıktan sonra boyle bı sorun cıktı anlamıs degılım neden boyle baska bı avea sım hattı taktım onuda calıstırmıyor ama turkcelı canavar gıbı calıstırıyor..artık turkcell hatta donucez yapıcak bsey yok gıbı galıba :)

CHAOS
24-07-2011, 14:44
Kardes ayni sorun bendede vardi hatta foruma konuda acmistim malesef avea ile calismiyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

dbmaster
24-07-2011, 14:47
cok ılgınc bır sorun bu ama , hersey turkcell gibi bir soyguncu fırmanın tekelındemı ben anlamadım. benım cıhaz i4 turkıyeden aldım her hattı calıstıyorum sızınde normnalde calıstırması lazım ama cok kotu turkcell e kaldıysanız yandınız gecmıs olsun

cmcsr
24-07-2011, 18:04
Kardes ayni sorun bendede vardi hatta foruma konuda acmistim malesef avea ile calismiyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

turkcele mı gecerek cozumu hallettın kardesm benım anlamadıgım bu telefonun sucumu hattın sucumu turkcelın cakallıgı mı ?

cmcsr
24-07-2011, 18:17
cok ılgınc bır sorun bu ama , hersey turkcell gibi bir soyguncu fırmanın tekelındemı ben anlamadım. benım cıhaz i4 turkıyeden aldım her hattı calıstıyorum sızınde normnalde calıstırması lazım ama cok kotu turkcell e kaldıysanız yandınız gecmıs olsun

sorma bır telefon alalım dedık rezıl oldum.teskkr ederım yınede eger bı cozum yolu varsa soylersenız sevınrım

uzakuzay
25-07-2011, 00:37
Sadece bir öneri denenmemiş, Avea dan Micro sim al ve bunu 3gs e tak aparat la dene bir ihtimal çalışabilir saygılar

cmcsr
25-07-2011, 00:54
Sadece bir öneri denenmemiş, Avea dan Micro sim al ve bunu 3gs e tak aparat la dene bir ihtimal çalışabilir saygılar

hocam bıraz daha acıklayıcı olabılırmıyız anlayamadım tskler.

Sessiz
25-07-2011, 08:54
Turkcell lider tc de soyguncu degil zaten onunda istediği birSuru kullanıcı degil nitelikli kullanıcı.

DeviLJoN
25-07-2011, 13:43
siz kayıdı türk pasaportuna mı yaptırdınız. Yoksa yabancı uyruklu vatandaşın pasaportuna yaptırdınız. Eğer yabancı uyruklu vatandaşların pasaportuna kayıt ettırsenız. Cihaz sadece kayıt edilen optr hattını görür diğerlerini görmez. Türk pasaportunda böyle bir sıkıntı yok. Her optr ile çalışır. Sonra 128bt olan hatları telefon görmez. 64 bitlik olan hatlarla deneyeniz.

cmcsr
26-07-2011, 00:30
siz kayıdı türk pasaportuna mı yaptırdınız. Yoksa yabancı uyruklu vatandaşın pasaportuna yaptırdınız. Eğer yabancı uyruklu vatandaşların pasaportuna kayıt ettırsenız. Cihaz sadece kayıt edilen optr hattını görür diğerlerini görmez. Türk pasaportunda böyle bir sıkıntı yok. Her optr ile çalışır. Sonra 128bt olan hatları telefon görmez. 64 bitlik olan hatlarla deneyeniz.

tesekkur ederım hocam 64bt olayı cok mantıklı geldı sımdı onu denıycem cok tsk ederım :) ayrıca turk pasaportuna kayıt ettırdım kayıt ettırmedn once avea calısıodu kayıtdan sonra avea calısmıyor ılgınc bı olay bana turkcelın bı oyunu gıbı geldı saygılar.

cmcsr
26-07-2011, 00:35

devıljon harıkasın sen hallettım :)

DeviLJoN
29-07-2011, 14:31
devıljon harıkasın sen hallettım :)
[:)] sorunu düzeltmenize sevindim. [&:]